Svenska Orienteringsförbundet

SM, lång final - H21 A-final

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Rassmus Andersson OK Linné 01:33:44 0,80
2 Albin Ridefelt OK Linné 01:35:10 1,92
3 Fredrik Bakkman IFK Lidingö SOK 01:35:19 2,04
4 Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro 01:36:27 2,92
5 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 01:36:31 2,98
6 Joakim Svensk Stora Tuna OK 01:38:19 4,38
7 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 01:38:51 4,80
8 Max Peter Bejmer IFK Göteborg 01:39:10 5,05
9 Emil Svensk Stora Tuna OK 01:39:40 5,44
10 Olle Kalered OK Denseln 01:39:55 5,63
11 Johan Högstrand IFK Göteborg 01:40:28 6,06
12 Oskar Sjöberg OK Linné 01:41:30 6,87
13 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 01:42:34 7,70
14 Jens Wängdahl Nyköpings OK 01:43:17 8,26
15 Mathias Hallmén OK Denseln 01:44:02 8,85
16 Jonas Pilblad IFK Göteborg 01:44:17 9,04
17 Jens Rönnols Täby OK 01:44:37 9,30
18 Daniel Attås OK Tisaren 01:45:19 9,85
19 Rudolfs Zernis Ärla IF 01:46:00 10,38
20 Rasmus Elmelid Linköpings OK 01:46:12 10,54
21 Patrik Karlsson Växjö OK 01:46:20 10,64
22 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 01:46:29 10,76
23 Denys Shcherbakov Ronneby OK 01:46:33 10,81
24 Johan Lindberg IFK Mora OK 01:46:38 10,88
25 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:47:20 11,42
26 Karl Walheim Ärla IF 01:47:27 11,51
27 Mattias Millinger Järla Orientering 01:47:58 11,92
28 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 01:48:31 12,35
29 Oskar Daniels Attunda OK 01:48:49 12,58
30 Artem Panchenko IFK Mora OK 01:49:41 13,26
31 Johan Modig OK Pan-Kristianstad 01:49:54 13,43
32 David Bejbom Järla Orientering 01:50:18 13,74
33 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 01:50:54 14,21
34 Erik Andersson OK Orion 01:52:32 15,48
35 Emil Andersson Ärla IF 01:52:52 15,74
36 Erik Classon OK Orinto 01:53:11 15,99
37 Simon Hedlund Ärla IF 01:57:26 19,31
38 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 01:58:41 20,28
39 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 02:00:10 21,44
Gustav Bergman OK Ravinen
Fredrik Ingelsson Rehns BK
Erik Pettersson OK Denseln

Annonser