Svenska Orienteringsförbundet

SM, lång final - H18 A-final

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:55:34 5,12
2 Simon Imark Tullinge SK 00:56:09 5,93
3 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:58:11 8,77
4 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:58:26 9,12
5 Andreas Uller Kils OK 00:58:54 9,77
6 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:58:59 9,88
7 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:59:10 10,14
8 Victor Imark Tullinge SK 00:59:57 11,23
9 Oliwer Lundberg OK Bävern 01:01:56 14,00
10 Elias Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 01:02:48 15,21
10 Rickard Djerf Tibro OK 01:02:48 15,21
12 Oscar Johansson Karlskrona SOK 01:03:08 15,67
13 Robin Salén Bergnäsets AIK 01:04:07 17,04
14 Nils Hammaräng Grip Kalmar OK 01:04:31 17,60
15 Fredrik Johansson OK Nackhe 01:04:40 17,81
16 Viktor Wassén Vänersborgs SK 01:05:04 18,37
17 August Mollén OK Denseln 01:05:14 18,60
18 Hugo Lillieström OK Roxen 01:05:18 18,69
19 Albin Andersson Tullinge SK 01:05:26 18,88
20 Simon Larsson OK Hällen 01:05:35 19,09
21 Rasmus Lundberg OK Bävern 01:05:49 19,42
22 Felix Axelsson Markbygdens OK 01:06:06 19,81
23 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 01:06:15 20,02
24 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 01:06:30 20,37
25 Lukas Lundgren Växjö OK 01:06:48 20,79
26 Sandro Schmid OK Linné 01:07:01 21,09
27 Oskar Edvardsson Järfälla OK 01:07:23 21,60
28 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 01:07:32 21,81
29 Per Karlsson OK Tylöskog 01:08:21 22,95
30 Arvid Claesson Jönköpings OK 01:08:39 23,37
30 Andreas Jonsson OK Orion 01:08:39 23,37
32 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 01:09:22 24,37
33 Filip Trofast Bredaryds SOK 01:09:50 25,02
34 Jonas Andersson OK Roxen 01:10:51 26,44
35 Axel Granqvist OK Ravinen 01:10:57 26,57
36 Erik Herne OK Ravinen 01:11:15 26,99
37 Johan Olson IK Uven 01:11:54 27,90
38 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 01:12:36 28,88
39 Victor Helgesson Hestra IF 01:12:57 29,36
40 Alexander Graad Ronneby OK 01:13:11 29,69
41 Albin Alsiö IF Hagen 01:13:46 30,50
42 Johan Persson Attunda OK 01:17:04 35,11

Annonser