Swedish Orienteering Federation

Gotlands 3-dagars etapp 1, medel - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:28:39 -2.06
2 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:31:45 3.98
3 Anton Johansson OK Orion 00:33:41 7.75
4 Max Peter Bejmer IFK Göteborg 00:33:42 7.78
5 Jens Rönnols Järla Orientering 00:34:03 8.46
6 Markus Martinelle Söders-Tyresö 00:34:16 8.88
7 Erik Berzell Järla Orientering 00:34:26 9.21
8 Emil Granqvist OK Ravinen 00:35:19 10.93
9 Magnus Palm KFUM Örebro OK 00:35:22 11.02
10 Matthias Niggli OK Tisaren 00:36:27 13.13
11 David Bejbom Järla Orientering 00:37:17 14.76
12 Ola Martner OK Pan-Kristianstad 00:37:18 14.79
13 Casper Giding Kamrat och IF KIF 00:37:21 14.89
14 Mikael Pihel OK Tisaren 00:37:29 15.15
15 Martin Lindskog OK Ravinen 00:37:46 15.70
16 Alexander Nilsson Gotlands Bro OK 00:37:48 15.76
17 Jonas Merz Göteborg-Majorna OK 00:38:02 16.22
18 Karolin Ohlsson Järla Orientering 00:39:22 18.81
19 Peter Aronsson Linköpings OK 00:39:30 19.07
20 Håkan Carlsson KFUM Örebro OK 00:40:00 20.05
21 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:40:27 20.92
22 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:40:34 21.15
23 Lukas Peterson IFK Umeå 00:40:51 21.70
24 Linus Kaisajuntti Kamrat och IF KIF 00:41:20 22.64
25 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 00:41:29 22.94
26 Brent Godman Gotlands Bro OK 00:41:38 23.23
27 Greger Tysk OK Kåre 00:41:46 23.49
28 Håkan Mattsson Gotlands Bro OK 00:41:58 23.88
29 Olle Carlsson Söders-Tyresö 00:42:12 24.33
30 Fredrik Lindgren IK Hakarpspojkarna 00:42:22 24.66
31 Pontus Johansson OK Linné 00:42:37 25.14
32 Mattias Westfält Gotlands Bro OK 00:44:14 28.29
34 Robert Johansson Täby OK 00:45:24 30.56
35 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:45:28 30.69
36 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:45:41 31.12
37 Albin Sjöhed Gävle OK 00:45:55 31.57
38 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 00:46:35 32.87
39 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 00:48:00 35.63
40 Albert Askengren Bergnäsets AIK 00:48:04 35.76
41 Göran Thimberg Söders-Tyresö 00:50:52 41.21
42 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:51:08 41.73
Jerker Lysell Rehns BK

Advertisements

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF