Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olof Eriksson OK Linné 00:34:48 19,15
2 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:34:52 19,32
3 Benjamin Edlund Hestra IF 00:35:04 19,85
4 Victor Axbom OK Landehof 00:35:14 20,29
5 Christian Arnesson Ulricehamns OK 00:35:20 20,55
6 Joel Kristiansson Skåneslättens OL 00:36:32 23,71
7 Pontus Jansson Kungälvs OK 00:36:47 24,36
8 Rickard Norlin Kungälvs OK 00:37:13 25,50
9 Johan Olsson Hjobygdens OK 00:37:32 26,34
10 Gustav Boquist IK Uven 00:37:43 26,82
11 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 00:38:05 27,78
12 Oskar Eklöf Rehns BK 00:38:12 28,09
13 David Sundström Söderhamns OK 00:38:27 28,75
14 Erik Torshage OK Nolaskogsarna 00:38:30 28,88
15 Christian Spoerry Umeå OK 00:39:03 30,33
16 Magnus Strand OK Landehof 00:39:33 31,64
17 Henrik Adrian Johansson Umeå OK 00:39:38 31,86
18 Robert Johansson Täby OK 00:39:52 32,47
19 Jesper Nelsén Falkenbergs OK 00:40:38 34,49
20 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:40:41 34,62
21 Per-Åke Bligård Göteborg-Majorna OK 00:40:42 34,67
22 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:41:14 36,07
23 Johannes Knutas Attunda OK 00:41:23 36,46
24 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 00:41:53 37,78
25 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 00:42:01 38,13
26 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:42:30 39,40
27 Emil Backlund Göteborg-Majorna OK 00:42:32 39,49
27 Per Andreasson IFK Göteborg 00:42:32 39,49
29 Marcus Ramström OK Kåre 00:42:46 40,10
30 Rikard Weiler Tolered-Utby Ol-klubb 00:43:08 41,07
31 Christofer Näsholm Ärla IF 00:43:20 41,59
32 Jesper Liderud Lidköpings VSK 00:43:35 42,25
33 Simon Lennermo Nässjö OK 00:43:53 43,04
34 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 00:44:05 43,56
35 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:44:29 44,62
36 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:44:35 44,88
37 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 00:44:38 45,01
38 Adam Sandstedt Eksjö SOK 00:44:53 45,67
39 Emil Hägglund OK Nolaskogsarna 00:45:02 46,06
40 Niklas Fries Umeå OK 00:45:30 47,29
41 Filip Holm Halmstad OK 00:45:40 47,73
42 Erik Hansson Bredareds IF 00:46:07 48,91
43 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 00:46:24 49,66
44 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 00:47:14 51,85
45 Mattihas Kjell Främmestads IK 00:47:40 52,99
46 Jonatan Larsson Uddevalla OK 00:48:08 54,22
47 Christoffer Olsson Uddevalla OK 00:48:13 54,44
48 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 00:48:56 56,32
48 Emil Nilsson Umeå OK 00:48:56 56,32
50 Andreas Eriksson Umeå OK 00:49:09 56,89
51 Måns Lennermo Nässjö OK 00:49:57 58,99
52 Kalle Ingvarsson OK Vilse 87 00:50:19 59,96
53 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 00:50:23 60,13
54 Fredrik Andersson IF Rigor 00:50:31 60,48
55 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:50:45 61,10
56 Simon Nilsson Eksjö SOK 00:51:27 62,94
57 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 00:52:08 64,74
58 Kristian Porath Tolered-Utby Ol-klubb 00:52:14 65,00
59 Niclas Ståhl IK Uven 00:53:06 67,28
60 Anders Johansson Uddevalla OK 00:53:18 67,81
61 Wojciech Wiktor Göteborg-Majorna OK 00:54:36 71,22
62 Henrik Fröjd Rehns BK 00:54:45 71,62
63 Anders Olsson Uddevalla OK 00:55:06 72,54
64 Anton Hemlin IK Uven 00:55:18 73,07
65 Johan Hagström Falkenbergs OK 00:56:43 76,79
66 Henrik Johansson Umeå OK 00:56:46 76,92
67 Frej Hegg Svaide Roma SOK 00:57:17 78,28
68 Mikael Axelsson OK Skogshjortarna 00:58:56 82,62
69 Mattias Eliasson IK Stern 01:00:28 86,65
70 Jonas Sundell Umeå OK 01:02:05 90,91
71 Kristian Anderson Göteborgs SK 01:04:48 98,05
72 Arvid Rudberg Gamleby OK 01:05:16 99,28
73 Emil Thalin OK Älvsjö-Örby 01:05:21 99,50
74 Robert Larsson Gamleby OK 01:06:10 101,65
75 Mats Johnsson Centrum OK 01:06:14 101,82
76 Ludvig Danfors Mullsjö SOK 01:06:20 102,08
78 Mikael Augustsson Selånger SOK 01:17:56 132,59
Claes Andersson Falkenbergs OK
Ola Wallnäs Falkenbergs OK
Joakim Öfverholm FK Herkules

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr