Svenska Orienteringsförbundet

Gotlands 3-dagars etapp 2, medel - H21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:29:17 2,26
2 Jerker Lysell Rehns BK 00:29:32 2,78
3 Emil Granqvist OK Ravinen 00:30:12 4,15
4 Filip Grahn Hestra IF 00:30:18 4,35
5 Max Peter Bejmer IFK Göteborg 00:30:40 5,10
6 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:32:14 8,32
7 Jens Rönnols Järla Orientering 00:32:18 8,46
9 Erik Berzell Järla Orientering 00:33:14 10,37
10 Jonas Merz Göteborg-Majorna OK 00:33:31 10,96
11 Casper Giding Kamrat och IF KIF 00:33:51 11,64
12 Brent Godman Gotlands Bro OK 00:34:13 12,39
13 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:34:46 13,52
14 Matthias Niggli OK Tisaren 00:35:48 15,64
15 Mikael Pihel OK Tisaren 00:35:54 15,85
16 David Bejbom Järla Orientering 00:36:20 16,74
17 Ola Martner OK Pan-Kristianstad 00:37:24 18,93
18 Greger Tysk OK Kåre 00:37:50 19,82
19 Alexander Nilsson Gotlands Bro OK 00:38:25 21,02
20 Lukas Peterson IFK Umeå 00:38:29 21,15
21 Markus Martinelle Söders-Tyresö 00:38:39 21,49
22 Fredrik Lindgren IK Hakarpspojkarna 00:39:28 23,17
23 Martin Lindskog OK Ravinen 00:39:35 23,41
24 Håkan Carlsson KFUM Örebro OK 00:39:41 23,62
25 Magnus Palm KFUM Örebro OK 00:39:47 23,82
26 Karolin Ohlsson Järla Orientering 00:39:49 23,89
27 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:40:29 25,26
28 Anders Axenborg Göteborg-Majorna OK 00:40:31 25,33
29 Mattias Westfält Gotlands Bro OK 00:40:51 26,01
30 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:40:55 26,15
31 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 00:41:46 27,89
32 Albin Sjöhed Gävle OK 00:41:49 28,00
33 Robert Johansson Täby OK 00:41:56 28,23
34 Olle Carlsson Söders-Tyresö 00:42:33 29,50
35 Pontus Johansson OK Linné 00:43:18 31,04
36 Linus Kaisajuntti Kamrat och IF KIF 00:43:34 31,59
37 Markus Larsson Hestra IF 00:44:00 32,48
38 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:44:02 32,55
39 Albert Askengren Bergnäsets AIK 00:44:42 33,91
40 Peter Aronsson Linköpings OK 00:46:01 36,62
41 Linus Landergren Hestra IF 00:46:05 36,75
42 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 00:47:12 39,05
43 Martin Holth Johannessen Kamrat och IF KIF 00:47:42 40,07
44 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 00:53:07 51,19

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr