Svenska Orienteringsförbundet

Gotlands 3-dagars etapp 2, medel - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Fochsen Waxholms OK 00:19:28 35,91
2 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:19:38 36,85
3 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:14 40,25
4 Fredrik Hane OK Tyr 00:20:49 43,55
5 Folke Svangren Gotlands Bro OK 00:20:55 44,12
6 Hugo Ericsson Växjö OK 00:21:20 46,48
7 Olle Kallur OK Ravinen 00:21:26 47,04
8 Erik Bovallius Järfälla OK 00:22:59 55,82
9 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:23:12 57,05
10 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:23:22 57,99
11 Alfred Erdelius IF Rigor 00:23:24 58,18
12 Elis Ivers Attunda OK 00:23:40 59,69
13 Christoffer Lindgren OK Kåre 00:23:43 59,97
14 Anton Eriksson OK Milan 00:23:44 60,07
15 Hugo Unosson Kalmar OK 00:25:28 69,88
16 Svante Sirviö Umeå OK 00:25:33 70,35
17 Viktor Boström OK Linné 00:26:07 73,56
18 David Westfält Gotlands Bro OK 00:26:45 77,15
19 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:26:46 77,24
20 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:26:55 78,09
21 Isak Gelius Snättringe SK 00:27:07 79,22
23 Jakob Widelund OK Kåre 00:27:40 82,34
24 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:27:42 82,53
25 Viktor Sone Attunda OK 00:27:51 83,38
26 Axel Friberger Järla Orientering 00:28:05 84,70
28 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:28:37 87,72
29 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:29:54 94,98
31 Adam Österdahl Visborgs OK 00:32:59 112,44
32 Hugo Nylund OK Linné 00:34:13 119,43
33 Peder Persson Gotlands Bro OK 00:34:43 122,26
34 Oliver Pettersson OK Milan 00:35:11 124,90
35 Melker Gardby Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:43 127,92
36 Axel Tenghagen Härlövs IF 00:37:12 136,32
37 Mattias Hedin Söders-Tyresö 00:37:19 136,98
38 Daniel Jonsson Tjällmo-Godegårds OK 00:37:59 140,75
39 Gustav Andersson OK Pan-Kristianstad 00:38:58 146,32
40 Marcus Ekman Täby OK 00:39:46 150,85
41 Viktor Zilling OK Södertörn 00:42:05 163,97
42 Albin Johansson Skogsluffarnas OK 00:45:15 181,90
43 Leo Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 01:11:25 300,00
44 Melvin Fredriksson Korsnäs IF OK 01:15:24 300,00
Jakob Tedhamre Snättringe SK

Annonser

Bagheera