Svenska Orienteringsförbundet

SM, natt, med Swedish League, #3 - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:59:50 6,89
2 Hugo Lillieström OK Roxen 01:03:46 12,10
3 Erik Hannrup IF Thor 01:04:07 12,56
4 Felix Axelsson Markbygdens OK 01:04:55 13,62
5 Jonas Andersson OK Roxen 01:05:32 14,44
6 August Mollén OK Denseln 01:05:35 14,51
7 Ludvig Ek Nyköpings OK 01:05:49 14,81
8 Gustav Runefors Växjö OK 01:06:16 15,41
9 Axel Granqvist OK Ravinen 01:07:30 17,04
10 Oscar Johansson Karlskrona SOK 01:07:33 17,11
11 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 01:08:04 17,80
12 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 01:08:57 18,97
13 Albin Andersson Tullinge SK 01:09:32 19,74
13 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 01:09:32 19,74
15 Oskar Edvardsson Järfälla OK 01:09:41 19,94
16 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 01:10:58 21,64
17 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 01:11:28 22,30
18 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:11:29 22,32
19 Felix Persson Haninge SOK 01:13:42 25,26
20 Martin Lamm Frölunda OL 01:14:25 26,21
21 Emil Grehn OK Rodhen 01:14:48 26,72
22 Lukas Olm Kils OK 01:14:53 26,83
23 Emil Pettersson Karlskrona SOK 01:17:04 29,72
24 Georg Eklöw OK Södertörn 01:17:34 30,38
25 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 01:17:53 30,80
26 Olle Hedman IF Hagen 01:18:04 31,04
27 Filip Trofast Bredaryds SOK 01:18:06 31,09
28 Hampus Nyström IF Hagen 01:18:31 31,64
29 Oskar Nyman OK Tyr 01:19:39 33,14
30 Emil Karlsson Hestra IF 01:19:58 33,56
31 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:20:09 33,80
32 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 01:20:18 34,00
33 Hugo Dalhammer OK Roxen 01:21:04 35,02
34 Carl Holmberg IF Hagen 01:21:35 35,70
35 Carl Carlsson Nyköpings OK 01:21:42 35,86
36 Axel Halvarsson Karlskrona SOK 01:22:13 36,54
37 Love Carlsson OK Orion 01:22:19 36,67
38 Arvid Westerberg OK Kolmården 01:22:54 37,45
39 Olof Skoglund Kils OK 01:22:59 37,56
40 Olof Ljunggren Linköpings OK 01:23:10 37,80
41 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 01:24:04 38,99
42 Samuel Pihlström OK Landehof 01:24:50 40,01
43 Lukas Hellgren OK Ravinen 01:25:06 40,36
44 Albin Alsiö IF Hagen 01:25:07 40,38
45 Mattias Ivares OK Södertörn 01:25:13 40,52
46 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 01:25:58 41,51
47 Gabriel Sturesson Lerums SOK 01:26:00 41,55
48 Leo Johansson OK Kolmården 01:26:40 42,44
49 Olle Grywenz OK Linné 01:27:01 42,90
50 Philip Carlsson Nyköpings OK 01:28:31 44,89
51 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 01:28:39 45,06
52 Erik Winbladh Karlskrona SOK 01:28:40 45,09
53 Gustav Jonsson IFK Mora OK 01:29:03 45,59
54 Anton Gliveson Ronneby OK 01:29:32 46,23
55 Filip Möller OK Södertörn 01:30:19 47,27
56 William Lundstedt Mullsjö SOK 01:32:10 49,72
57 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 01:32:35 50,27
58 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 01:33:50 51,93
59 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 01:35:19 53,90
60 William Nilsson Nyköpings OK 01:35:27 54,07
61 Hannes Svahn OK Ravinen 01:35:34 54,23
62 Lukas Katvala Karlskrona SOK 01:36:03 54,87
63 Axel Olsson IF Hagen 01:37:37 56,94
64 Walter Lagerhäll Rehns BK 01:39:35 59,55
65 Olle Sörqvist Markbygdens OK 01:40:51 61,23
66 Reto Giezendanner IF Hagen 01:42:25 63,30
67 Thorsten Svensson Finspångs SOK 01:51:43 75,62
68 Carl Ekbring Kexholms SK 01:54:38 79,49
69 Martin Skärlén Haninge SOK 02:36:08 134,47
Benjamin Langerak Järfälla OK
Noel Waldenfjord Järfälla OK
Erik Herne OK Ravinen
Andreas Jonsson OK Orion
Sixten Törnqvist Västerås SOK
Simon Björklund Lindebygdens OK
Victor Hansson Jönköpings OK
Mattias Kallhauge Snättringe SK
Jonathan Uller Kils OK
Ludvig Hallabro Hässleholms OK
Marcus Carlsson IF Hagen

Annonser

Mila