Svenska Orienteringsförbundet

Nyköpingsorienteringen - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tilde Backlund OK Södertörn 00:35:25 6,72
2 Agnes Broman OK Roslagen 00:41:03 17,00
2 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:41:03 17,00
4 Anna Johnsson Skogspojkarnas OK 00:41:30 17,82
5 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:42:36 19,83
6 Petrina Costermans Järla Orientering 00:43:36 21,65
7 Lotten Sandén OK Södertörn 00:45:08 24,45
8 Lotta Weyhenmeyer IF Thor 00:45:12 24,57
9 Linnea Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:45:32 25,18
10 Emilia Engel OK Ravinen 00:46:44 27,37
11 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:47:29 28,74
12 Nina Persson Haninge SOK 00:47:36 28,95
13 Sofia Ivers Attunda OK 00:47:52 29,44
14 Klara Höglund Eksjö SOK 00:48:43 30,99
15 Alma Gustafsson SOK Aneby 00:48:55 31,36
16 Elin Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:50:43 34,64
17 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:51:02 35,22
18 Alma Hellström Attunda OK 00:51:22 35,83
19 Ylva Sandén OK Södertörn 00:51:51 36,71
20 Ellinor Hamberg Järfälla OK 00:53:00 38,81
21 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:53:16 39,30
22 Katja Leickt Tullinge SK 00:57:20 46,72
23 Lovisa Nilsson Attunda OK 00:57:59 47,91
24 Ida Hofstedt Täby OK 00:58:14 48,36
25 Ebba Lindell IF Thor 00:59:26 50,56
26 Lovisa Tunesson Skogspojkarnas OK 01:01:52 55,00
27 Alva Jonsson Långhundra IF 01:02:34 56,28
28 Ella Stenils OK Hällen 01:03:36 58,16
29 Sofia Edvardsson Järfälla OK 01:04:41 60,14
30 Tilda Andersson Tullinge SK 01:05:41 61,96
31 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 01:07:11 64,70
32 Hanna Kromner Skogspojkarnas OK 01:08:19 66,77
33 Vera Rolfsson Skarpnäcks OL 01:08:42 67,47
34 Ellinor Björklund Järfälla OK 01:15:52 80,55
35 Tyra Alm Järla Orientering 01:19:42 87,55
36 Alice Hallmén Järfälla OK 01:19:46 87,67
37 Sara Hertegren Järfälla OK 01:34:41 114,90
Matilda Larsson OK Hällen
Wilma Larsson OK Tor
Ida Edvardsson Eksjö SOK
Lisa Hallmén OK Tisaren

Annonser

Bagheera