Svenska Orienteringsförbundet

Nyköpingsorienteringen - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Langerak Järfälla OK 00:35:37 17,42
2 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:35:43 17,67
3 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:37:15 21,54
4 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:38:01 23,47
5 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:38:14 24,02
6 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:38:23 24,40
7 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:39:11 26,41
8 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:39:28 27,13
9 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:40:33 29,86
10 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:40:50 30,57
11 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 00:41:26 32,09
12 Albin Falk Nyköpings OK 00:41:44 32,84
13 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:42:14 34,10
14 Valter Pettersson OK Tisaren 00:42:29 34,73
15 Johan Calleberg Snättringe SK 00:42:37 35,07
16 Anton Silier Järfälla OK 00:42:45 35,41
17 Victor Sadarangani Järla Orientering 00:43:46 37,97
18 Melker Lundin Katrineholms OK 00:44:48 40,58
19 Arvid Roos OK Linné 00:47:08 46,46
20 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:47:29 47,34
21 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:47:45 48,01
22 Casper Hedar OK Tor 00:48:22 49,57
23 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:49:09 51,54
24 Mattis Persson Eksjö SOK 00:50:06 53,94
25 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:50:31 54,99
26 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:51:12 56,71
27 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:52:45 60,62
28 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:54:09 64,15
29 Karl Lundin Katrineholms OK 00:54:19 64,57
30 Isak Westring Järfälla OK 00:54:40 65,45
31 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 00:56:22 69,74
32 Arvid Umegård Långhundra IF 00:56:24 69,82
33 Simon Svahn Eksjö SOK 00:56:48 70,83
34 Alfred Längheim Tullinge SK 00:56:57 71,21
35 Johannes Bladh Tullinge SK 00:59:20 77,22
36 Hampus Fyhr SOK Aneby 01:00:50 81,00
37 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 01:01:31 82,72
38 Malte Eveborn OK Roxen 01:01:44 83,27
39 Emil Sone Attunda OK 01:07:01 96,59
40 Jacob Wolgast Snättringe SK 01:11:06 106,89
41 Oskar Nilsson Järfälla OK 01:14:50 116,30
42 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:21:36 133,36
43 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 01:21:57 134,24
44 John Wolgast Snättringe SK 01:23:28 138,07
45 Christopher Andersson Vingåkers OK 01:29:39 153,66
46 Andreas Boräng Snättringe SK 01:34:52 166,81
47 Olle Molin OK Klemmingen 01:35:31 168,45
48 Alvin Anderling OK Klemmingen 01:51:03 207,61
Erik Lidström Lauri Snättringe SK
Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK
Erik Johnsson OK Kolmården
Linus Halvorsen Skarpnäcks OL
Ludvig Sigrand OK Södertörn

Annonser