Svenska Orienteringsförbundet

Panvåren, lång - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Denys Shcherbakov Ronneby OK 01:09:59 7,45
2 Viktor Larsson Hagaby GoIF Örebro 01:11:39 9,35
3 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingös SOK 01:12:28 10,28
4 Sergey Fedatsenka Sävedalens AIK 01:12:43 10,56
5 David Lingfors OK Linné 01:13:45 11,74
6 Mikolaj Dutkowski Ronneby OK 01:15:41 13,95
7 Moritz Döllgast Post SV Dresden 01:16:10 14,50
8 Niclas Tjernlund Skåneslättens OL 01:16:19 14,67
9 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:16:41 15,09
10 David Sundström Söderhamns OK 01:16:53 15,32
11 Jonatan Fridolfsson OK Gränsen 01:17:31 16,04
12 Mattias Nilsson OK Alehof 01:17:35 16,11
14 Johan Wennermark OK Orion 01:18:10 16,78
15 Andreas Ferm FK Göingarna 01:18:17 16,91
16 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 01:18:44 17,43
17 Oscar Vångell Ärla IF 01:19:19 18,09
18 Samuel Keller Nyköpings OK 01:20:33 19,50
19 Niklaus Rey Nyköpings OK 01:21:09 20,18
20 Anton Wiberg OK Skogsfalken 01:22:06 21,27
21 Andreas Nikolausson Visborgs OK 01:22:44 21,99
22 Victor Bergstrand Motala AIF OL 01:23:03 22,35
23 Henrik Eklund Växjö OK 01:23:38 23,02
24 Nick Barrable OK Ravinen 01:24:48 24,35
25 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 01:24:55 24,48
26 Viktor Antonsson Eksjö SOK 01:25:00 24,57
26 Johan Wikström Sävedalens AIK 01:25:00 24,57
28 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 01:26:42 26,51
29 Per Lindman Finspångs SOK 01:26:53 26,72
30 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:27:21 27,25
31 Joel Kristiansson Skåneslättens OL 01:27:23 27,29
32 Mikael Andersson Stora Tuna OK 01:27:56 27,92
33 Mattias Johansson Bergnäsets AIK 01:28:26 28,49
34 Johan Larsson OK Skogshjortarna 01:28:48 28,91
35 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 01:28:58 29,10
36 Maciej Hewelt Ronneby OK 01:29:12 29,36
37 Joel Käll Karlsson Linköpings OK 01:30:52 31,27
38 Petter Johansson OK Tisaren 01:31:59 32,54
39 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 01:32:43 33,38
40 Johan Eklund Växjö OK 01:32:49 33,49
41 Fredrik Andersson IF Rigor 01:34:09 35,01
42 Emil Tellsén OK Roxen 01:34:25 35,31
43 Joel Bergkvist Centrum OK 01:34:32 35,45
44 Moltas Viebke Malmö OK 01:36:49 38,05
45 Rickard Ingesson Lunds OK 01:36:59 38,24
46 Jonas Hjert Falköpings AIK OK 01:40:40 42,44
47 Niklas Karlsson Växjö OK 01:41:04 42,90
48 Martin Karlsson Centrum OK 01:45:07 47,52
49 Mikael Nilsson Lunds OK 01:46:38 49,25
50 Albert Johansson Lunds OK 01:51:37 54,93
51 Daniel Håkansson OK Gränsen 01:52:39 56,11
52 Erik Schultz Lunds OK 01:54:32 58,26
53 Ludvig Eriksson Kils OK 02:19:40 86,93
Noak Sanderberg Finspångs SOK
Anton Hansson IK Hakarpspojkarna
Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF