Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #4, lång (WRE), För-SM med publiktävling - H18 Elit 1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:58:22 7,62
2 Jonas Andersson OK Roxen 01:00:39 10,74
3 August Mollén OK Denseln 01:02:26 13,19
4 Oscar Johansson Karlskrona SOK 01:03:14 14,29
5 Erik Herne OK Ravinen 01:03:28 14,60
6 Albin Andersson Tullinge SK 01:04:26 15,93
7 Lukas Olm Kils OK 01:04:39 16,23
8 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 01:05:16 17,07
9 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 01:05:56 17,99
10 Emil Karlsson Hestra IF 01:06:12 18,35
11 Axel Elmblad Bredaryds SOK 01:06:41 19,01
12 Hugo Lillieström OK Roxen 01:07:05 19,56
13 Felix Axelsson Markbygdens OK 01:07:27 20,06
14 Axel Granqvist OK Ravinen 01:07:58 20,77
15 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 01:07:59 20,80
16 Georg Eklöw OK Södertörn 01:08:25 21,39
17 Filip Trofast Bredaryds SOK 01:09:28 22,83
18 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 01:09:36 23,01
19 Emil Pettersson Karlskrona SOK 01:10:19 23,99
20 Oskar Edvardsson Järfälla OK 01:10:40 24,47
21 Samuel Pihlström OK Landehof 01:10:49 24,68
22 Philip Carlsson Nyköpings OK 01:10:59 24,91
23 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 01:11:20 25,39
24 Carl Josefsson Sävedalens AIK 01:11:26 25,52
25 Carl Carlsson Nyköpings OK 01:11:44 25,93
26 Olle Grywenz OK Linné 01:12:14 26,62
27 Marcus Carlsson IF Hagen 01:12:22 26,80
28 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:12:23 26,83
29 William Lundstedt Mullsjö SOK 01:12:56 27,58
30 Andreas Jonsson OK Orion 01:13:27 28,29
31 Benjamin Sturek SOK Viljan 01:13:34 28,45
32 Jonatan Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 01:13:44 28,68
33 Felix Persson Haninge SOK 01:14:25 29,61
34 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 01:15:42 31,37
35 Filip Rosjö Jönköpings OK 01:17:01 33,18
36 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 01:17:30 33,84
37 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 01:17:52 34,34
38 Simon Frisk Gustavsbergs OK 01:18:00 34,52
39 Olle Hedman IF Hagen 01:18:16 34,89
40 Leo Johansson OK Kolmården 01:18:43 35,51
41 Axel Olsson IF Hagen 01:19:13 36,19
42 Jonathan Uller Kils OK 01:19:37 36,74
43 Oscar Stomberg IF Hagen 01:20:07 37,42
44 Albin Alsiö IF Hagen 01:20:45 38,29
45 Erik Vinblad Karlskrona SOK 01:20:53 38,48
46 Edvin Nordström Täby OK 01:21:08 38,82
47 Victor Hansson Jönköpings OK 01:21:14 38,95
48 Gustav Olsson Torsås OK 01:21:42 39,59
49 Martin Lamm Frölunda OL 01:22:22 40,51
50 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 01:22:33 40,76
51 Walter Lagerhäll Rehns BK 01:22:49 41,12
52 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:23:51 42,54
53 Gunnar Engström Linköpings OK 01:24:44 43,75
54 Emil Grehn OK Rodhen 01:24:48 43,84
55 Olof Skoglund Kils OK 01:24:56 44,03
56 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 01:25:24 44,67
57 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 01:26:04 45,58
58 Carl Holmberg IF Hagen 01:26:20 45,94
59 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 01:26:35 46,29
60 Loke Östangård Gamleby OK 01:26:39 46,38
61 Gabriel Sturesson Lerums SOK 01:26:49 46,61
62 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 01:28:01 48,25
63 Hampus Nyström IF Hagen 01:30:12 51,24
Olle Sörqvist Markbygdens OK

Annonser

OOCup 2022