Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #2, medel, med Vårracet, lång - H20 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:29:06 5,06
2 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:29:37 6,43
3 Anton Forsberg Långhundra IF 00:29:52 7,10
4 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:30:00 7,45
5 Simon Imark Tullinge SK 00:30:07 7,77
6 Victor Imark Tullinge SK 00:30:14 8,08
7 Andreas Uller Kils OK 00:30:26 8,61
8 Simon Hector Snättringe SK 00:30:52 9,76
9 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:30:54 9,85
10 Ville Johansson OK Kolmården 00:31:11 10,60
11 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:31:18 10,91
12 Simon Larsson OK Hällen 00:31:35 11,67
13 Mattis Hallberg IK Uven 00:31:45 12,11
15 Olle Josarp OK Tisaren 00:32:04 12,95
17 Filip Jacobsson OK Tisaren 00:33:01 15,48
17 André Andersson OK Kåre 00:33:01 15,48
19 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:33:04 15,62
20 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:33:06 15,70
21 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:33:21 16,37
21 Albin Lillieström OK Roxen 00:33:21 16,37
23 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 00:33:44 17,39
24 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:33:48 17,57
24 Filip Karlsson IF Hagen 00:33:48 17,57
26 Hugo Dahlberg Haninge SOK 00:34:02 18,19
27 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:34:14 18,72
28 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:34:18 18,90
29 Elias Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:34:31 19,47
30 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 00:34:39 19,83
30 Martin Mörsell OK Kåre 00:34:39 19,83
32 Rickard Djerf Tibro OK 00:34:40 19,87
33 Olle Nilsson OK Linné 00:34:44 20,05
34 Johan Wennermark OK Orion 00:34:46 20,14
34 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:34:46 20,14
36 Victor Helgesson Hestra IF 00:35:52 23,07
37 Otto Stuhlhofer OK Landehof 00:35:59 23,38
38 Fryderyk Pryjma Rehns BK 00:36:00 23,42
39 Ola Andersson OK Orion 00:36:08 23,78
40 Oskar Lind Eksjö SOK 00:36:15 24,09
41 Alexander Wiklund Finspångs SOK 00:36:19 24,26
42 Harrison McCartney Sävedalens AIK 00:36:20 24,31
43 Johannes Ridefelt OK Linné 00:37:21 27,01
43 Gustav Öhgren OK Kåre 00:37:21 27,01
45 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:37:26 27,24
46 Simon Schuster IFK Lidingö SOK 00:37:28 27,32
47 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:37:33 27,55
48 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 00:37:37 27,72
49 Nils Hammaräng Grip OK Orion 00:37:54 28,48
50 Lukas Lundgren Växjö OK 00:38:20 29,63
51 Anton Källström Sala OK 00:38:27 29,94
52 John Gunnarsson Surahammars SOK 00:38:32 30,16
53 Rasmus Møller Jess OK Linné 00:38:34 30,25
54 Olle Andersson Tullinge SK 00:39:16 32,11
55 Tuve Möller OK Linné 00:39:32 32,82
56 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:40:23 35,09
57 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:40:25 35,17
58 Pontus Erlandsson SOK Viljan 00:40:34 35,57
59 Tim Olsson Brattås CK 00:40:48 36,20
60 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:40:55 36,51
61 Rasmus Möller Arboga OK 00:41:43 38,63
62 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:42:02 39,48
63 Johan Persson Attunda OK 00:42:16 40,10
64 Christian Redtzer Attunda OK 00:42:36 40,99
65 Alfred Lönn Västerås SOK 00:43:11 42,54
66 Linus Backlund OK Södertörn 00:43:26 43,20
67 Jonas Hammarskiöld OK Skogsfalken 00:43:57 44,58
68 Adam Thellsén OK Roxen 00:44:50 46,93
69 David Risberg Kils OK 00:45:11 47,86
70 Marcus Beckius OK Tyr 00:46:32 51,45
71 Mårten Olsson Gävle OK 00:54:48 73,45
72 Oliver Malmkvist Jönköpings OK 00:55:14 74,60
73 Erik Olsson Gävle OK 00:56:12 77,18
74 Henrik Hamrefors Västerås SOK 00:56:29 77,93
Erik Zeilon Skåneslättens OL

Annonser