Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #5, sprint (WRE), med Bollnästräffen - D18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 00:15:41 6,99
2 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:15:51 7,68
3 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 00:16:29 10,30
4 Annika Simonsen IK Hakarpspojkarna 00:16:37 10,85
5 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:16:43 11,27
6 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:16:47 11,54
7 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 00:16:51 11,82
8 Ida Øbro OK Orion 00:16:55 12,10
9 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 00:16:56 12,16
10 Tove Pettersson OK Roxen 00:16:58 12,30
11 Ella Olsson Grycksbo IF OK 00:16:59 12,37
12 Sofia Westin Vittjärvs IK 00:17:02 12,58
12 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:17:02 12,58
14 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 00:17:14 13,41
15 Lina Svärd IF Thor 00:17:20 13,82
15 Sandra Boström OK Linné 00:17:20 13,82
17 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:17:22 13,96
18 Maja Mörth Leksands OK 00:17:28 14,37
19 Hanna Kjellin Forsa OK 00:17:32 14,65
20 Elin Schagerström Garphyttans IF 00:17:33 14,72
21 Lisa Berggren OK Kolmården 00:17:39 15,13
22 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:17:52 16,03
22 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:17:52 16,03
24 Klara Axelsson Markbygdens OK 00:18:03 16,79
25 Vilma Karlsson Snättringe SK 00:18:11 17,34
26 Astrid Norgren Stora Tuna OK 00:18:20 17,96
27 Sofie Josefsson OK Pan-Kristianstad 00:18:21 18,03
28 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:18:23 18,17
29 Ebba Hjertberg Hestra IF 00:18:26 18,37
29 Frida Johansson OK Djerf 00:18:26 18,37
29 Vilma Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:18:26 18,37
32 Ebba Ganslandt IFK Lidingö SOK 00:18:28 18,51
33 Jenny Wegebro Sundsvalls OK 00:18:33 18,86
34 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 00:18:34 18,93
35 Stina Johansson OK Bävern 00:18:37 19,13
36 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 00:18:38 19,20
37 Emelie Jonasson Forsa OK 00:18:43 19,55
38 Sofia Berglund IFK Mora OK 00:18:46 19,75
38 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 00:18:46 19,75
40 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:18:51 20,10
41 Tova Hermodsson Lunds OK 00:18:53 20,24
42 Elin Svensson OK Älme 00:19:00 20,72
42 Elin Wihlborg OK Gynge 00:19:00 20,72
44 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 00:19:05 21,07
45 Emelie Brudin IFK Mora OK 00:19:07 21,20
46 Alva Lindell IF Thor 00:19:24 22,38
47 Alva Ringi OK Kåre 00:19:29 22,72
47 Ronja Jungåker OK Kåre 00:19:29 22,72
47 Elise Josefsson OK Pan-Kristianstad 00:19:29 22,72
50 Ebba Jensen Skåneslättens OL 00:19:30 22,79
51 Frida Hector Snättringe SK 00:19:34 23,07
52 Elsa Holmgård Kils OK 00:19:40 23,48
53 Elsa Christoffersson OK Renen 00:19:41 23,55
54 Ronja Hugg Forsa OK 00:19:46 23,89
55 Ella Andersson OK Södertörn 00:20:03 25,07
56 Sofia Johansson OK Skärmen 00:20:10 25,55
57 Linn Lugne Kils OK 00:20:24 26,52
58 Frida Zeijlon OK Hällen 00:20:44 27,90
59 Maja Kindlund OK Tranan 00:20:57 28,79
60 Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 00:21:06 29,41
61 Moa Westblad OK Ravinen 00:21:10 29,69
62 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:21:23 30,59
63 Anna Andersson Piteå IF Orienteringsklubb 00:21:37 31,55
64 Klara Möller OK Linné 00:21:40 31,76
65 Julia Arvidsson Vimmerby OK 00:21:45 32,10
66 Moa Erlandsson Vimmerby OK 00:21:57 32,93
67 Tove Flodman OK Hammaren 00:22:05 33,48
68 Elvira Forslund OK Renen 00:22:47 36,38
Johanna Nilsson Kungälvs OK
Frida Vikström Sundsvalls OK
Ellen Kallerbäck OK Orion

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion