Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #5, sprint (WRE), med Bollnästräffen - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 August Mollén OK Denseln 00:14:20 9,12
2 Axel Granqvist OK Ravinen 00:14:24 9,50
3 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:14:35 10,55
4 Gustav Runefors Växjö OK 00:14:45 11,51
5 Hugo Lillieström OK Roxen 00:15:03 13,22
5 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:15:03 13,22
7 Felix Axelsson Markbygdens OK 00:15:06 13,51
7 Georg Gröll Eksjö SOK 00:15:06 13,51
9 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:15:08 13,70
10 Victor Hansson Jönköpings OK 00:15:13 14,18
11 Emil Karlsson Hestra IF 00:15:19 14,75
12 John Larsson Rånäs OK 00:15:29 15,70
13 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 00:15:31 15,89
14 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:15:33 16,09
14 Erik Hannrup IF Thor 00:15:33 16,09
16 Erik Herne OK Ravinen 00:15:34 16,18
17 Albin Andersson Tullinge SK 00:15:35 16,28
18 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:15:36 16,37
19 Marcus Carlsson IF Hagen 00:15:38 16,56
19 Filip Trofast Bredaryds SOK 00:15:38 16,56
21 Olle Grywenz OK Linné 00:15:43 17,04
22 Lukas Olm Kils OK 00:15:44 17,13
23 Andreas Jonsson OK Orion 00:15:45 17,23
24 Leo Johansson OK Kolmården 00:15:46 17,33
25 Johan Langerak Järfälla OK 00:15:47 17,42
26 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:15:48 17,52
27 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:15:54 18,09
28 Emil Pettersson Karlskrona SOK 00:15:56 18,28
28 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:15:56 18,28
28 Jonas Andersson OK Roxen 00:15:56 18,28
31 Felix Persson Haninge SOK 00:15:57 18,38
32 Isak Hertin IK Hakarpspojkarna 00:16:02 18,85
33 Oskar Nyman OK Tyr 00:16:06 19,23
34 Benjamin Sturek SOK Viljan 00:16:07 19,33
35 Erik Winbladh Karlskrona SOK 00:16:08 19,42
35 Olof Skoglund Kils OK 00:16:08 19,42
37 Axel Olsson IF Hagen 00:16:13 19,90
37 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:16:13 19,90
39 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:16:16 20,19
40 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:16:17 20,28
41 Emil Grehn OK Rodhen 00:16:19 20,47
42 Hannes Svahn OK Ravinen 00:16:23 20,86
43 Oscar Johansson Karlskrona SOK 00:16:24 20,95
44 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:16:28 21,33
45 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:34 21,91
45 Rasmus Täck OK Hammaren 00:16:34 21,91
47 Martin Lamm Frölunda OL 00:16:39 22,38
48 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:16:41 22,57
49 William Nilsson Nyköpings OK 00:16:42 22,67
50 Joel Karnehed OK Roxen 00:16:43 22,76
51 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:16:45 22,96
52 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 00:16:48 23,24
53 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:16:50 23,43
54 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:16:53 23,72
54 Simon Harden FK Boken 00:16:53 23,72
56 Albin Alsiö IF Hagen 00:16:56 24,01
57 Isac Ericsson Växjö OK 00:16:58 24,20
58 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:17:05 24,86
59 Lukas Katvala Karlskrona SOK 00:17:07 25,05
60 Carl Holmberg IF Hagen 00:17:16 25,91
61 Loke Östangård Gamleby OK 00:17:19 26,20
62 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:17:21 26,39
63 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:17:32 27,44
64 Anton Gliveson Ronneby OK 00:17:48 28,97
65 Daniel Hellberg Lunds OK 00:17:49 29,06
66 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:19:04 36,22
66 Hampus Nyström IF Hagen 00:19:04 36,22
68 Georg Eklöw OK Södertörn 00:22:15 54,44
Ruben Bryngelsson Tullinge SK
Daniel Bogren IF Hagen

Annonser