Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #6, medel (WRE), med Bollnästräffen - D18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 00:26:29 7,18
2 Ida Øbro OK Orion 00:27:01 8,49
3 Tove Pettersson OK Roxen 00:27:21 9,31
4 Jenny Wegebro Sundsvalls OK 00:27:48 10,41
5 Lisa Berggren OK Kolmården 00:27:52 10,58
6 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 00:27:53 10,62
7 Annika Simonsen IK Hakarpspojkarna 00:28:15 11,52
8 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:28:25 11,93
9 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:28:30 12,13
10 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:28:38 12,46
10 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:28:38 12,46
12 Lisa Jonsson-Nordin Skåneslättens OL 00:29:15 13,98
13 Sandra Boström OK Linné 00:29:40 15,00
14 Ella Palm IK Hakarpspojkarna 00:30:01 15,86
15 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:30:23 16,77
16 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 00:30:29 17,01
17 Fanny Sundblad Eksjö SOK 00:30:41 17,50
18 Frida Johansson OK Djerf 00:31:07 18,57
19 Sofia Westin Vittjärvs IK 00:31:17 18,98
20 Ellen Kallerbäck OK Orion 00:31:22 19,18
21 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:31:25 19,31
22 Tova Hermodsson Lunds OK 00:31:32 19,59
23 Klara Andersson OK Pan-Kristianstad 00:31:50 20,33
24 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 00:32:16 21,40
25 Ebba Hjertberg Hestra IF 00:32:18 21,48
26 Ronja Jungåker OK Kåre 00:32:26 21,81
27 Lina Svärd IF Thor 00:32:36 22,22
27 Tove Ekström Linköpings OK 00:32:36 22,22
29 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:32:37 22,26
30 Elin Schagerström Garphyttans IF 00:32:51 22,83
31 Klara Axelsson Markbygdens OK 00:32:56 23,03
32 Elise Josefsson OK Pan-Kristianstad 00:32:58 23,12
33 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:33:05 23,40
34 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 00:33:09 23,57
35 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 00:33:17 23,90
36 Maja Mörth Leksands OK 00:33:18 23,94
37 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 00:33:20 24,02
37 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:33:20 24,02
39 Vilma Karlsson Snättringe SK 00:33:29 24,39
40 Ronja Hugg Forsa OK 00:33:35 24,63
41 Sofie Josefsson OK Pan-Kristianstad 00:33:45 25,04
42 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:34:02 25,74
43 Elsa Holmgård Kils OK 00:34:16 26,31
44 Frida Hector Snättringe SK 00:34:24 26,64
45 Alva Lindell IF Thor 00:35:39 29,71
46 Ebba Jensen Skåneslättens OL 00:36:27 31,68
47 Sofia Johansson OK Skärmen 00:36:33 31,93
48 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 00:36:38 32,13
49 Hanna Kjellin Forsa OK 00:36:44 32,38
50 Sofia Klasson Hestra IF 00:36:47 32,50
51 Emelie Jonasson Forsa OK 00:37:04 33,20
52 Victoria Asketun OK Roxen 00:37:13 33,57
53 Ellen Skoog OK Hammaren 00:37:34 34,43
54 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:38:16 36,15
55 Stina Johansson OK Bävern 00:38:37 37,01
56 Linnéa Gustafsson OK Hällen 00:38:47 37,42
57 Alva Ringi OK Kåre 00:39:01 37,99
58 Linda Renner OK Södertörn 00:39:12 38,44
59 Elin Svensson OK Älme 00:39:18 38,69
60 Maja Kindlund OK Tranan 00:39:50 40,00
61 Moa Westblad OK Ravinen 00:40:44 42,21
62 Maria Jansson OK Linné 00:41:01 42,91
63 Ebba Ganslandt IFK Lidingö SOK 00:41:17 43,56
64 Lovisa Längheim Tullinge SK 00:42:08 45,65
65 Hanna Boquist IK Uven 00:42:18 46,06
66 Emelie Karlsson OK Landehof 00:42:54 47,54
67 Vilma Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:43:24 48,77
68 Tove Flodman OK Hammaren 00:43:25 48,81
Tindra Jernström Avesta OK

Annonser

OK Orion
Orienteringsmagasinet 1 kr