Svenska Orienteringsförbundet

Öjetrampen, Five-O, #3 - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Fredrik Sturesson OK Alehof 00:42:35 18,29
4 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:43:30 20,24
6 Jan Hilding Hestra IF 00:44:06 21,52
7 Jan Olm Kils OK 00:45:12 23,86
8 Kenneth Johansson OK Tranan 00:45:14 23,93
9 Fridolf Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:45:16 24,01
10 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:45:32 24,57
11 Jörgen Åhl Åmåls OK 00:47:19 28,37
12 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:47:26 28,62
13 Bengt Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:48:40 31,24
14 Stefan Jonsson Domnarvets GOIF 00:48:49 31,56
15 Jussi Aumo Kungälvs OK 00:49:32 33,09
16 Jonas Niklasson Falköpings AIK OK 00:49:59 34,05
17 Sören Sturesson Lerums SOK 00:50:13 34,54
19 Martin Öhman Gjø-Vard OL 00:50:53 35,96
20 Anders Carlsson Vänersborgs SK 00:51:50 37,99
21 Håkan Lindén Uddevalla OK 00:53:45 42,07
22 Erik Olsson Göteborg-Majorna OK 00:55:17 45,33
24 Thomas Karlsson OK Landehof 00:57:07 49,24
25 Anders Ling IK Hakarpspojkarna 00:57:41 50,44
26 Henrik Pettersson Falköpings AIK OK 00:58:43 52,64
27 Anders Kindbom IF Hagen 00:59:06 53,46
28 Pär Lilja IFK Lidingö SOK 00:59:21 53,99
29 Claes Setthagen OK Tranan 01:00:24 56,23
30 Per Baier Tolered-Utby Ol-klubb 01:01:04 57,65
31 Mikael Lind OK Tyr 01:01:08 57,79
32 Magnus Karlsson Ryda SK 01:02:27 60,59
33 Anders Lundell Göteborg-Majorna OK 01:02:49 61,37
34 Johan Lindeblom IK Omega 01:02:50 61,41
35 Mathias Fredrixon OK Skogshjortarna 01:03:05 61,94
36 Gary Larsson OK Skogshjortarna 01:03:39 63,15
37 Thomas Bergstrand Brattås CK 01:03:56 63,75
38 David Olsson OK Skogsstjärnan 01:05:30 67,09
39 Bo Kron OK Flundrehof 01:08:47 74,08
40 Greger Ahlén IF Hagen 01:08:55 74,36
41 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 01:09:18 75,18
42 Olof Martander Trollhättans SOK 01:10:40 78,09
43 Sven-Olof Hermansson Tolered-Utby Ol-klubb 01:12:04 81,07
44 Håkan Jansson Vänersborgs SK 01:14:48 86,89
45 Per Jemth IF Thor 01:15:24 88,17
46 Ulf Nyqvist OK Landehof 01:16:18 90,08
47 Håkan Sonesson Falköpings AIK OK 01:21:05 100,27
48 Ulric Björck IK Uven 01:22:05 102,40
49 Fredrik Plumppu Hestra IF 01:22:14 102,72
50 Janingvar Johansson Lidköpings VSK 01:34:27 128,73
Peter Dellming IFK Göteborg

Annonser

Bagheera