Swedish Orienteering Federation

Hallands 3-dagars etapp 1, medel - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Thomas Lundgren Trollhättans SOK 00:30:01 27.67
2 Anders Björklund Sävedalens AIK 00:31:45 33.56
3 Jerker Netz Trollhättans SOK 00:32:21 35.60
4 Olov Öström OK Tyr 00:32:50 37.24
5 Jörgen Karlsson Attunda OK 00:33:17 38.77
6 Thomas Georgsson OK Nackhe 00:34:29 42.85
7 Thomas Sjöholm Mullsjö SOK 00:34:37 43.30
8 Jan-Olov Eriksson Annebergs GIF 00:34:46 43.81
10 Magnus Andersson Ulricehamns OK 00:35:02 44.71
11 Urban Larsson OK Gipen 00:35:21 45.79
12 Lennart Larsson Jönköpings OK 00:36:14 48.79
13 Kenneth Waltersson Bredaryds SOK 00:36:36 50.04
14 Ulf Palmér Ulricehamns OK 00:36:49 50.77
15 Tommy Johnsson OK Nackhe 00:37:06 51.74
16 Bengt Larsson FK Göingarna 00:37:27 52.93
19 Björn Karlsson Halmstad OK 00:37:45 53.94
20 Örjan Wängdahl OK Gipen 00:38:22 56.04
21 Anders Spånér Göteborg-Majorna OK 00:38:53 57.80
22 Mikael Byström Järfälla OK 00:38:56 57.97
24 Bill Andersson I 15 IF 00:40:09 62.10
25 Arne Bogren OK Vivill 00:40:31 63.35
26 Bengt Arnesson IK Dran 00:40:46 64.19
27 Sten Segerslätt Skåneslättens OL 00:40:53 64.59
28 Bo-Gunnar Josefsson Nässjö OK 00:42:31 70.14
29 Björn-Olof Valdemarsson OK Nackhe 00:42:40 70.65
30 Tomas Karlsson OK Skogshjortarna 00:42:45 70.93
33 Sven-Åke Emanuelsson Helsingborgs SOK 00:45:23 79.88
34 Bengt Svedjeby Skattkärrs SOK 00:46:44 84.47
35 Uno Magnusson IF Hagen 00:46:52 84.92
37 Karl Mollén OK Denseln 00:47:33 87.24
41 Odd Olsson Uddevalla OK 00:50:58 98.85
42 Tommy Wendt Hellas Orientering 00:53:03 105.93
43 Bo Engborg Hällefors OK 00:54:16 110.06
44 Leif Bergman Södertälje-Nykvarn OF 00:54:25 110.57
45 Mats Zackrisson OK Älvsjö-Örby 00:56:14 116.75
46 Stefan Adolfsson OK Bävern 00:56:15 116.80
47 Björn Pettersson Ulricehamns OK 00:57:32 121.16
48 Anders Alamaa IK Vikings OK 00:59:52 129.09
49 Rolf Ohrlander OK Pan-Kristianstad 00:59:57 129.37
50 Torgny Ottosson OK Torfinn 01:00:07 129.94
51 Lennart Svernestam Linköpings OK 01:01:33 134.81
52 Leif-Åke Andersson FK Boken 01:02:51 139.23
53 Thomas Dagsberg OK Orion 01:04:30 144.83
54 Roger Hagelin Gustavsbergs OK 01:04:39 145.34
55 Olle Enfors Tockarps IK 01:10:36 165.56
58 Kenneth Andersson Nässjö OK 01:12:00 170.32
60 Ulf Bengtsson OK Kompassen 01:18:35 192.68
Rudolf Brogren Kungälvs OK

Advertisements

Bagheera