Svenska Orienteringsförbundet

Hallands 3-dagars etapp 2, lång - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:27:32 24,48
2 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:31:17 37,94
3 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:31:53 40,09
4 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:32:16 41,46
5 Tobias Johansson OK Löftan 00:33:09 44,63
6 Victor Hansson OK Löftan 00:33:34 46,13
7 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:33:40 46,49
8 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:34:37 49,90
9 Edvin Henrysson Tibro OK 00:34:50 50,67
10 Viktor Jemth IF Thor 00:35:01 51,33
11 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:35:13 52,05
12 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:35:17 52,29
13 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:35:59 54,80
14 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:36:00 54,86
15 David Almén Trollhättans SOK 00:36:35 56,95
16 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:37:34 60,48
18 Pelle Nilsson OK Linné 00:37:41 60,90
19 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:38:58 65,51
20 Adam Skoglund Ulricehamns OK 00:39:20 66,82
21 Filip Broling Bredaryds SOK 00:40:01 69,27
22 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:40:04 69,45
23 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:40:10 69,81
24 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:40:12 69,93
25 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:40:13 69,99
26 Victor Beischer IK Uven 00:40:30 71,01
27 Fabian Odén Fjärås AIK 00:40:31 71,07
28 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:40:56 72,56
29 Anton Blomqvist Markbygdens OK 00:40:58 72,68
30 Karl Granfors OK Landehof 00:41:08 73,28
31 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:42:13 77,17
34 Ebbe Holmqvist Sjövalla FK 00:44:10 84,16
35 Linus Zederin OK Nackhe 00:44:11 84,22
36 Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:45:26 88,71
37 Axel Brönnestam OK Gipen 00:46:06 91,10
38 Mattias Josefsson OK Roxen 00:46:14 91,58
39 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:26 103,06
40 William Rönnborg IK Uven 00:49:45 104,20
42 Malte Kristiansson Halmstad OK 00:51:59 112,21
43 Jakob Moberg OK Löftan 00:52:17 113,29
44 Fabian Sund OK Hammaren 00:53:20 117,06
45 Johan Fochsen Waxholms OK 00:53:21 117,12
46 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:53:50 118,85
47 Johan Årbrink Linköpings OK 00:54:18 120,53
49 Albin Hugosson Lunds OK 01:04:35 157,42
50 Gustav Andersson OK Löftan 01:06:57 165,92
51 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 01:07:18 167,17
52 Albin Samuelsson OK Vivill 01:09:29 175,01
53 Victor Ericsson Helsingborgs SOK 01:10:57 180,27
54 Gustav Lidman Tibro OK 01:13:05 187,92
55 Hugo Åkerberg OK Löftan 01:13:49 190,56
56 Gabriel Steffert OK Tyringe 01:14:50 194,20
57 Liam Johansson IF Hagen 01:15:01 194,86
58 Anton Lund OK Skogshjortarna 01:19:04 209,39
59 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 01:19:53 212,32
60 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 01:19:56 212,50
61 Rickard Berndtsson Frölunda OL 01:20:54 215,97
62 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 01:30:31 250,48
63 Mikael Björck IK Uven 02:20:11 300,00
Albin Jägstedt Halmstad OK
Tor Lindqvist OK Vivill
Edvin Sahlin OK Löftan

Annonser

Bagheera