Svenska Orienteringsförbundet

Havs-OL, dag 1, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Millegård Sävedalens AIK 00:30:27 5,46
2 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:31:47 8,95
3 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:32:02 9,61
4 Fredrik Löwegren IFK Göteborg 00:32:25 10,61
5 Niclas Jonasson IFK Göteborg 00:32:36 11,09
6 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:32:48 11,62
7 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:32:56 11,97
8 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 00:33:04 12,32
9 Pontus Petersson OK Orion 00:33:06 12,40
10 Johan Wennermark OK Orion 00:33:19 12,97
11 Ola Andersson OK Orion 00:33:24 13,19
12 Edvin Smedberg OK Skogsfalken 00:34:18 15,55
14 Lukas Lundgren Växjö OK 00:34:40 16,51
15 Magnus Carlstedt Sävedalens AIK 00:35:13 17,95
16 Isak Bergman OK Skogsfalken 00:36:08 20,35
17 Jakob Eng IFK Göteborg 00:36:38 21,66
18 Fredrik Wennermark OK Skogsfalken 00:36:54 22,36
19 Emil Folino Karlskrona SOK 00:37:07 22,93
20 Torgny Lindström Ronneby OK 00:37:09 23,01
21 Niclas Tjernlund Skåneslättens OL 00:37:10 23,06
22 Emil Øbro OK Orion 00:38:08 25,59
23 Mattias Eriksson OK Denseln 00:38:21 26,16
24 Joel Käll Karlsson Linköpings OK 00:38:35 26,77
25 Mattias Holmstrand OK Landehof 00:38:41 27,03
26 Christian Håkansson Ronneby OK 00:38:50 27,42
27 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 00:38:59 27,82
28 Sven Engström Linköpings OK 00:39:06 28,12
29 Oskar Cervin Helsingborgs SOK 00:39:29 29,13
30 Björn Andersson Karlskrona SOK 00:39:36 29,43
31 Jan Rutka Kalmar OK 00:39:44 29,78
32 Nils Hammaräng Grip OK Orion 00:40:16 31,18
33 Alexander Graad Ronneby OK 00:40:32 31,88
34 Björn Hellrup OK Pan-Kristianstad 00:40:41 32,27
35 Björn Karlsson OK Denseln 00:42:00 35,72
36 Johan Gull FK Friskus-Varberg 00:42:06 35,98
38 Maxim Omelchenko Karlskrona SOK 00:43:42 40,17
39 Love Carlsson OK Orion 00:45:50 45,76
40 Jonas Hjert Falköpings AIK OK 00:45:52 45,85
41 Simon Runefors Växjö OK 00:45:56 46,02
42 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 00:46:27 47,38
43 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 00:46:43 48,08
44 Tim Olsson Brattås CK 00:47:01 48,86
45 Ulrik Magnusson Halmstad OK 00:48:03 51,57
47 Per Bergh Tullinge SK 00:50:30 57,99
48 Jonas Munck af Rosenschöld Skåneslättens OL 00:53:44 66,46
49 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:54:13 67,72
51 Viktor Henmyr OK Vilse 87 00:56:11 72,88
52 Emanuel Strid OK Torfinn 00:56:16 73,10
54 Patrik Larsson Andrarums IF 01:00:44 84,80
55 Simon Preutz OK Torfinn 01:01:51 87,72
56 Patrik Corneliusson OK Löftan 01:02:41 89,91
Jonas Nyberg OK Alehof
Yuri Omelchenko OK Orion

Annonser