Järlas medeldistans - H50
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Lars Håkan Sandvik
|
Attunda OK |
00:28:10 |
18,80 |
|
2 |
Per Mårtensson
|
OK Ravinen |
00:28:26 |
19,66 |
|
3 |
Conny Strandberg
|
Gustavsbergs OK |
00:30:49 |
27,38 |
|
4 |
Hans Sundqvist
|
Tullinge SK |
00:30:59 |
27,92 |
|
5 |
Eric Roller
|
Järfälla OK |
00:31:36 |
29,91 |
|
6 |
Göran Längheim
|
Tullinge SK |
00:31:45 |
30,40 |
|
7 |
Lars Karlsson
|
Valbo AIF |
00:32:17 |
32,12 |
|
8 |
Anders Mansén
|
Skarpnäcks OL |
00:32:44 |
33,58 |
|
9 |
Jan Carlsson
|
Söders-Tyresö |
00:32:50 |
33,91 |
|
10 |
Erik Berggren
|
Tullinge SK |
00:34:10 |
38,22 |
|
11 |
Joakim Persson
|
Haninge SOK |
00:34:22 |
38,87 |
|
12 |
Per Franzén
|
OK Södertörn |
00:34:24 |
38,98 |
|
13 |
Jan Stridh
|
Skogsluffarnas OK |
00:34:50 |
40,38 |
|
14 |
Tomas Hultqvist
|
Tullinge SK |
00:34:56 |
40,70 |
|
15 |
Joakim Skantze
|
Sundbybergs IK |
00:35:01 |
40,97 |
|
16 |
Jan-Olof Bogren
|
Sundbybergs IK |
00:35:07 |
41,30 |
|
17 |
Peter Zetterström
|
Söders-Tyresö |
00:36:03 |
44,32 |
|
18 |
Ola Bovallius
|
Järfälla OK |
00:36:37 |
46,15 |
|
19 |
Johan Alenius
|
IFK Lidingö SOK |
00:37:53 |
50,25 |
|
19 |
Göran Jonsson
|
Sundbybergs IK |
00:37:53 |
50,25 |
|
21 |
Anders Winblad
|
Söders-Tyresö |
00:38:36 |
52,57 |
|
22 |
Urban Ståhl
|
Sundbybergs IK |
00:40:10 |
57,64 |
|
23 |
Mattias Berglund
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:40:31 |
58,78 |
|
24 |
Jan Lavén
|
Gustavsbergs OK |
00:40:40 |
59,26 |
|
25 |
Jörgen Hector
|
Snättringe SK |
00:40:42 |
59,37 |
|
26 |
Mats Karlsson
|
Tullinge SK |
00:40:50 |
59,80 |
|
27 |
Peter Landén
|
Gustavsbergs OK |
00:41:08 |
60,77 |
|
28 |
Bo Lauri
|
Snättringe SK |
00:42:26 |
64,98 |
|
29 |
Eric Huijsers
|
Hammarby IF OF |
00:44:22 |
71,24 |
|
30 |
Thomas Babtist
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:44:36 |
72,00 |
|
31 |
Pelle Hedlund
|
Nynäshamns OK |
00:44:38 |
72,10 |
|
32 |
Fredrik Morast
|
Haninge SOK |
00:44:59 |
73,24 |
|
33 |
Tomas Glanshed
|
Haninge SOK |
00:47:45 |
82,19 |
|
34 |
Per Wolgast
|
Snättringe SK |
00:49:38 |
88,29 |
|
35 |
Mats Gustafsson
|
Skellefteå OK |
00:51:54 |
95,63 |
|
36 |
Per Ekner
|
Snättringe SK |
01:17:49 |
179,52 |
|
|
Douglas Lundin
|
Skogsluffarnas OK |
|
|
|
|
Claes Renner
|
OK Södertörn |
|
|