Svenska Orienteringsförbundet

Österlens 3-kvällars kväll 1, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Millegård Sävedalens AIK 00:34:12 5,87
2 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:34:25 6,37
3 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:37:13 12,94
4 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 00:37:14 12,98
5 Jon Andersson IFK Umeå 00:38:21 15,60
6 Isak Bergman OK Skogsfalken 00:38:38 16,26
7 Victor Bergstrand Linköpings OK 00:38:50 16,73
8 Simon Hedlund Ärla IF 00:38:51 16,77
9 Jacob Eng IFK Göteborg 00:41:19 22,55
10 Jakob Emander Stigmännen Karlshamns OK 00:41:43 23,49
11 Mattias Eriksson OK Denseln 00:41:54 23,92
12 Theodor Wahlbom OK Orion 00:41:58 24,08
13 Andreas Lundblad OK Nackhe 00:42:11 24,58
14 Daniel Larsson Vänersborgs SK 00:42:44 25,87
15 Lukas Lundgren Växjö OK 00:43:00 26,50
16 Joel Käll Karlsson Linköpings OK 00:43:53 28,57
17 Rikard Pentonen IFK Göteborg 00:44:11 29,27
18 Oskar Jensen Sondén Malmö OK 00:44:19 29,58
19 Martin Wendt Lunds OK 00:46:02 33,61
20 Johan Lidström OK Linné 00:46:24 34,47
21 Johan Gustafson Lunds OK 00:47:19 36,62
22 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:47:20 36,66
24 Sebastian Ekman Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:09 40,92
25 Henrik Eng OK Pan-Kristianstad 00:49:13 41,07
26 Joel Bergkvist Centrum OK 00:49:19 41,31
27 Johan Allard Linköpings OK 00:49:39 42,09
28 Klas Johansson OK Kolmården 00:51:11 45,68
29 Albin Andersson Växjö OK 00:51:30 46,43
30 Martin Oldaeus Västerås SOK 00:52:39 49,12
31 Tobias Pentonen Hestra IF 00:52:45 49,36
32 Moltas Viebke Malmö OK 00:53:09 50,29
33 Viktor Henmyr OK Vilse 87 00:55:37 56,08
34 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:55:38 56,12
35 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 00:59:46 65,81
36 Per Holmberg Ronneby OK 01:00:03 66,47
37 Anton Backlund Säterbygdens OK 01:01:35 70,07
38 Martin Allard Tjällmo-Godegårds OK 01:02:32 72,29
39 Andreas Björnvik OK Skogsfalken 01:08:07 85,38
40 Rasmus Persson Skåneslättens OL 01:08:37 86,55
41 Magnus Jonasson Malmö OK 01:09:51 89,45
42 David Sällberg FK Åsen 01:14:01 99,21
43 Jonas Frantz Kungälvs OK 01:23:22 121,14
44 Rasmus Anderberg Malmö OK 01:26:56 129,50
45 Mattias Henriksson Centrum OK 01:29:03 134,46
Jonathan Gunnarsson Malmö OK
Adam Segerslätt Skåneslättens OL

Annonser