Svenska Orienteringsförbundet

Panvåren, lång - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Niklas Bratt OK Orion 00:45:07 14,76
3 Patrik Rosén Växjö OK 00:47:25 19,20
4 Mats Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:49:30 23,23
5 Mats Nylund Bredaryds SOK 00:50:20 24,84
6 Fredrik Stenebo Attunda OK 00:50:36 25,35
7 Joel Rydström FK Finn 00:51:31 27,12
8 Stefan Engström Linköpings OK 00:51:41 27,45
9 Anders Jägryd Skåneslättens OL 00:51:51 27,77
11 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:52:37 29,25
12 Stefan Lund OK Linné 00:52:41 29,38
13 Joachim Friberg Falköpings AIK OK 00:53:14 30,44
14 Jonas Persson Torsås OK 00:53:55 31,76
15 Johan Andersson OK Skogsfalken 00:54:39 33,18
16 Magnus Johansson OK Löftan 00:55:01 33,88
17 Per-Anders Axelsson Markbygdens OK 00:55:06 34,04
17 Thord Andersson Andrarums IF 00:55:06 34,04
19 Per Källvik Åmåls OK 00:55:39 35,11
20 Per-Olof Andersson OK Tyringe 00:55:47 35,36
21 Lars Svantesson Hjärnarps OL 00:56:14 36,23
22 Bo Hallberg Falköpings AIK OK 00:56:18 36,36
23 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:56:57 37,62
24 Anders Blomqvist OK Skogsfalken 00:57:03 37,81
25 Mats Hedman IF Hagen 00:57:10 38,04
26 Bo Svensson Istrums SK 00:57:22 38,42
27 Johan Bökman Helsingborgs SOK 00:58:05 39,81
28 Anders Heyden Lunds OK 00:58:30 40,61
29 Håkan Eriksson Hästveda OK 00:59:08 41,83
30 Mats Andersson OK Orion 00:59:24 42,35
31 Per Johansson Motala AIF OL 00:59:48 43,12
32 Lars Hallabro Hässleholms OK 01:01:03 45,54
33 Tony Gustavsen Istrums SK 01:01:18 46,02
34 Mats Bredfelt Lunds OK 01:01:43 46,82
37 Bengt Olsson Eslövs FK 01:02:30 48,34
38 Anders Ericsson Lunds OK 01:02:57 49,21
39 Christer Nilsson Lunds OK 01:04:05 51,40
40 Lasse Karlsson-Lod Istrums SK 01:07:56 58,83
41 Ulf Linderfalk Skåneslättens OL 01:09:42 62,24
42 Kjell Einarsson OK Skogshjortarna 01:10:17 63,37
43 Jan Börjesson FK Friskus-Varberg 01:10:31 63,82
44 Olof Barr Skåneslättens OL 01:11:53 66,46
45 Kjell Svensson OK Älme 01:13:48 70,16
46 Anders Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:16:20 75,06
47 Hans-Olof Persson OK Alehof 01:49:54 139,89
Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna
Håkan Svensson Bredaryds SOK
Magnus Niklasson Falköpings AIK OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr