Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #1 - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:14:55 33,80
2 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:15:08 35,13
3 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:15:30 37,38
4 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:20 42,50
4 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:16:20 42,50
6 Wilma Leickt Tullinge SK 00:16:27 43,22
7 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:16:36 44,14
8 Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 00:16:43 44,86
9 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:16:56 46,19
10 Åsa Sundström Järla Orientering 00:17:00 46,60
11 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:17:07 47,32
12 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:17:16 48,24
13 Clea Wallnäs Sundbybergs IK 00:17:25 49,16
13 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:25 49,16
15 Lovisa Svensson Tullinge SK 00:17:26 49,26
15 Alicia Schandl OK Södertörn 00:17:26 49,26
17 Embla Kamsvåg Gustavsbergs OK 00:17:49 51,62
18 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:17:50 51,72
19 Liv Herne OK Ravinen 00:17:52 51,93
20 Ida Hänström Täby OK 00:18:06 53,36
21 Saga Andersson Tullinge SK 00:18:25 55,31
22 Emma Lundberg OK Roslagen 00:18:49 57,76
23 Agnes Weiss Långhundra IF 00:18:51 57,97
24 Fredrika Nordquist Täby OK 00:19:03 59,20
25 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:19:22 61,14
26 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 00:19:23 61,25
27 Cecilia Hector Snättringe SK 00:20:07 65,75
28 Elin Wolgast Snättringe SK 00:20:15 66,57
29 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:20:31 68,21
30 Märta Södervall Tullinge SK 00:20:45 69,64
31 Emilia Nilsson Gustavsbergs OK 00:21:33 74,56
32 Emma Norin Söders-Tyresö 00:22:46 82,04
33 Lena Persson Tullinge SK 00:22:49 82,34
34 Tove Karlsson Järla Orientering 00:23:29 86,44
35 Sigrid Östling Järla Orientering 00:23:57 89,31
36 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 00:24:07 90,33
37 Märta Sandvik Attunda OK 00:25:22 98,01
38 Clara Höglind IFK Enskede 00:25:37 99,55
39 Lydia Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:25:59 101,80
40 Ida Pelander Snättringe SK 00:26:08 102,72
41 Emilia Hagrot Täby OK 00:26:16 103,54
42 Louise Byström Bromma-Vällingby SOK 00:29:54 125,87
43 Emma Svidén Söders-Tyresö 00:30:20 128,53
44 Louise Lindell Gustavsbergs OK 00:34:25 153,62

Annonser

Bagheera