Svenska Orienteringsförbundet

DM, sprint, Småland - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Noel Braun Växjö OK 00:10:38 27,96
2 Hugo Ericsson Växjö OK 00:11:24 35,26
2 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:11:24 35,26
4 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:11:26 35,57
5 Olle Kallerbäck Emmaboda Verda OK 00:11:51 39,54
6 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:12:06 41,92
7 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:12:15 43,35
8 Isak Liljeholm Gamleby OK 00:12:42 47,64
9 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 00:12:47 48,43
10 Johan Björck OK Älme 00:13:09 51,92
11 Joel Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:13:29 55,10
12 Hugo Unosson Kalmar OK 00:13:52 58,75
13 Oskar Eriksson Ronneby OK 00:13:55 59,22
14 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:13:57 59,54
15 Alexander Gustafsson OK Njudung 00:13:59 59,86
16 Filip Håkansson OK Orion 00:14:01 60,17
17 Oscar Hultgren OK Njudung 00:14:03 60,49
18 Stellan Gradin Andrarums IF 00:14:29 64,62
19 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:14:49 67,79
20 Melker Larsson OK Orion 00:15:04 70,17
21 Rasmus Eriksson Nässjö OK 00:15:28 73,98
22 Fabian Evertsson Lessebo OK 00:15:30 74,30
23 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:16:03 79,54
24 Erik Oscarsson OK Orion 00:16:45 86,20
25 Lucas Boström OK Alehof 00:16:49 86,84
26 Axel Eveborn SOK Viljan 00:17:12 90,49
27 Olle Erlandsson SOK Viljan 00:17:15 90,97
28 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:17:27 92,87
29 Rasmus Johansson OK Stigen 00:17:28 93,03
30 Lukas Hagberg Kalmar OK 00:17:49 96,36
31 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:17:58 97,79
32 Albin Samuelsson OK Vivill 00:18:04 98,74
33 Olof Edvardsson Ronneby OK 00:18:07 99,22
34 Filip Jennerstrand OK Njudung 00:18:34 103,50
34 Carl Alzén OK Gränsen 00:18:34 103,50
36 Gustav Eveborn SOK Viljan 00:19:31 112,55
37 Hannes Degerman Gamleby OK 00:20:03 117,63
38 Johan Hansson SOK Viljan 00:20:07 118,26
39 Emil Wahlström SOK Viljan 00:20:38 123,18
40 Axel Düring Härlövs IF 00:20:54 125,72
41 Philip Martinsson FK Finn 00:21:38 132,71
42 Samuel Bilén Karlskrona SOK 00:21:41 133,18
43 Hannes Svensson Ronneby OK 00:22:18 139,06
44 Linus Norén OK Njudung 00:23:15 148,10
45 Anton Josefsson OK Gisle 00:23:16 148,26
46 Linus Bägeby OK Vivill 00:23:40 152,07
47 Jacob Rothman Härlövs IF 00:24:42 161,91
48 Emil Granath IF Hallby SOK 00:26:15 176,67
49 Isac Lindberg FK Finn 00:29:44 209,84
50 Anton Persson Härlövs IF 00:30:24 216,19
51 Simon Persson OK Gränsen 00:35:30 264,76
52 Erik Sundelin OK Orion 00:41:41 300,00
53 David Milendahl Karlskrona SOK 00:42:36 300,00
54 Love Jonestrand FK Finn 00:51:19 300,00
Oscar Olin IK Hakarpspojkarna

Annonser

Bagheera