Svenska Orienteringsförbundet

DM, sprint, Stockholm - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Bergman OK Ravinen 00:14:22 1,07
2 Kalle Bergman OK Ravinen 00:15:41 7,85
3 Erik Berzell Järla Orientering 00:16:01 9,57
4 Love Berzell OK Ravinen 00:16:05 9,91
5 Samuel Keller Nyköpings OK 00:16:12 10,51
6 Andreas Hall Järla Orientering 00:16:13 10,60
7 Assar Hellström OK Ravinen 00:16:20 11,20
8 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:16:49 13,69
9 Flavio Poltéra Snättringe SK 00:16:55 14,21
10 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:17:02 14,81
11 Jere Sipponen IFK Lidingö SOK 00:17:03 14,89
12 Simon Lundin Finspångs SOK 00:17:06 15,15
13 Bryan Russel-Keely IFK Lidingö SOK 00:17:12 15,67
14 Joel Lännevall OK Roslagen 00:17:32 17,38
15 Valentin Koziavin Snättringe SK 00:17:35 17,64
15 Jonas Kjäll Centrum OK 00:17:35 17,64
17 Timo Mähönen IFK Lidingö SOK 00:17:39 17,98
18 David Bejbom Järla Orientering 00:17:42 18,24
19 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:18:04 20,13
20 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 00:18:12 20,82
21 Alexander Nilsson Gotlands Bro OK 00:18:35 22,79
22 Alejandro Martinez Flor Täby OK 00:18:39 23,14
23 David Hector Snättringe SK 00:18:54 24,42
24 Simon Bohman Rånäs OK 00:19:00 24,94
25 David Mellin Sundbybergs IK 00:19:02 25,11
26 Robert Johansson Täby OK 00:19:05 25,37
27 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:19:26 27,17
28 Zdenek Liscinsky Tullinge SK 00:19:38 28,20
29 Mikael Lovén Järla Orientering 00:19:59 30,00
30 Pontus Bergström OK Österåker 00:20:18 31,64
31 Mattias Olofsson OK Enen 00:20:26 32,32
32 Christoffer Andersson Cedmert IFK Lidingö SOK 00:20:30 32,67
33 Lars Jakobsson Centrum OK 00:20:38 33,35
34 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:20:43 33,78
35 Joakim Olsson Väsby OK 00:21:41 38,76
35 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 00:21:41 38,76
37 Anders Platt Järla Orientering 00:21:52 39,71
38 Emil Thalin OK Älvsjö-Örby 00:21:53 39,79
39 Tobias Andersson OK Österåker 00:22:36 43,48
40 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:22:52 44,86
41 Magnus Karlsson Centrum OK 00:23:03 45,80
42 Oliver Hagman OK Roslagen 00:23:09 46,32
43 Erik Andersson OK Södertörn 00:24:12 51,73
44 Dennis Nyqvist Väsby OK 00:24:13 51,81
45 Björn Löfdahl Hässleholms OK 00:24:59 55,76
46 Martin Hunhammar OK Ravinen 00:25:07 56,45
47 Anton Alverbäck Täby OK 00:28:23 73,28
48 Fredric Johansson Snättringe SK 00:28:39 74,65
49 Yngve Rahlén OK Ravinen 00:30:01 81,69

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr