DM, sprint, Stockholm - H14
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Marcus Stenebo
|
Attunda OK |
00:08:58 |
37,01 |
|
2 |
Ludvig Lange
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:09:29 |
43,34 |
|
3 |
Otto Balck
|
Täby OK |
00:09:51 |
47,84 |
|
4 |
William Grunder
|
Järfälla OK |
00:09:57 |
49,06 |
|
5 |
Erik Bovallius
|
Järfälla OK |
00:09:58 |
49,27 |
|
6 |
Elias Adebrant
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
00:10:25 |
54,79 |
|
7 |
Isak Gelius
|
Snättringe SK |
00:10:30 |
55,81 |
|
8 |
Johan Fochsen
|
Waxholms OK |
00:10:33 |
56,42 |
|
9 |
Eskil Widehag
|
Sundbybergs IK |
00:10:36 |
57,03 |
|
10 |
Hjalmar Sandberg
|
OK Älvsjö-Örby |
00:10:42 |
58,26 |
|
11 |
Olle Kallur
|
OK Ravinen |
00:10:49 |
59,69 |
|
12 |
Jesper Åkesson
|
Järfälla OK |
00:10:51 |
60,10 |
|
13 |
Henrik Svensson
|
OK Ravinen |
00:10:57 |
61,33 |
|
14 |
Hampus Hatlen
|
Tullinge SK |
00:11:02 |
62,35 |
|
15 |
Elis Ivers
|
Attunda OK |
00:11:17 |
65,41 |
|
16 |
Albin Warvelin
|
Långhundra IF |
00:11:26 |
67,25 |
|
17 |
Filip Lindqvist
|
Täby OK |
00:11:27 |
67,46 |
|
18 |
Viktor Löfgren
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:11:48 |
71,75 |
|
19 |
Max Österling
|
OK Södertörn |
00:12:08 |
75,84 |
|
20 |
Oskar Ekner
|
Snättringe SK |
00:12:22 |
78,70 |
|
21 |
Justus Arenander
|
Skarpnäcks OL |
00:12:30 |
80,33 |
|
22 |
Wilhelm Bergman
|
Tullinge SK |
00:12:31 |
80,54 |
|
23 |
Filip Storell
|
Haninge SOK |
00:12:42 |
82,78 |
|
24 |
Ivar Gentz
|
Järla Orientering |
00:12:55 |
85,44 |
|
25 |
Axel Friberger
|
Järla Orientering |
00:13:15 |
89,53 |
|
26 |
Malte Berggren
|
OK Älvsjö-Örby |
00:13:19 |
90,35 |
|
27 |
Gustaf Hofstedt
|
Täby OK |
00:13:20 |
90,55 |
|
28 |
Jonathan Blomlöf
|
IFK Lidingö SOK |
00:13:22 |
90,96 |
|
29 |
Olof Melcherson
|
IFK Lidingö SOK |
00:13:26 |
91,78 |
|
30 |
Olle Thimberg
|
Söders-Tyresö |
00:14:00 |
98,72 |
|
31 |
Theodor Karlsson Brabie
|
Järfälla OK |
00:14:21 |
103,02 |
|
32 |
Rasmus Lindblom
|
Gustavsbergs OK |
00:14:36 |
106,08 |
|
33 |
Ludvig Ferdman
|
Tullinge SK |
00:14:44 |
107,72 |
|
34 |
Melker Palm
|
Järfälla OK |
00:14:54 |
109,76 |
|
35 |
Jannick Brabie
|
Järfälla OK |
00:14:55 |
109,96 |
|
36 |
Elis Forsberg Rundström
|
IFK Enskede |
00:15:18 |
114,66 |
|
37 |
Fredrik Ahlberg
|
Täby OK |
00:15:38 |
118,75 |
|
38 |
David Ryderås
|
Waxholms OK |
00:15:43 |
119,77 |
|
39 |
Emil Lilja
|
Bromma-Vällingby SOK |
00:15:55 |
122,23 |
|
40 |
Oskar Fredzell
|
Järfälla OK |
00:16:01 |
123,45 |
|
41 |
Björn Renner
|
OK Södertörn |
00:16:20 |
127,34 |
|
42 |
Wilmer Ness
|
Södertälje-Nykvarn OF |
00:16:41 |
131,63 |
|
43 |
Lucas Alzén
|
Gustavsbergs OK |
00:16:54 |
134,28 |
|
44 |
Simon Ratz
|
IFK Lidingö SOK |
00:17:05 |
136,53 |
|
45 |
Eskil Costermans
|
Järla Orientering |
00:17:45 |
144,71 |
|
46 |
Pontus Abrahamsson
|
Sundbybergs IK |
00:18:47 |
157,38 |
|
47 |
Martin Eriksson
|
Väsby OK |
00:20:19 |
176,18 |
|
48 |
Albin Johansson
|
Skogsluffarnas OK |
00:20:28 |
178,02 |
|
49 |
Leo Tidén
|
IFK Lidingö SOK |
00:25:06 |
234,83 |
|
50 |
Viktor Sandqvist
|
Väsby OK |
00:27:47 |
267,73 |
|
|
Fritiof Rusck
|
OK Ravinen |
|
|