Svenska Orienteringsförbundet

Kinnekulledubbeln etapp 1 - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:15:04 13,02
2 Martin Larbo IFK Lidingö SOK 00:15:27 15,22
3 Johan Ahlström Västerås SOK 00:15:41 16,56
4 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:16:11 19,42
5 Sören Kindlund OK Tyr 00:16:28 21,04
6 Mikael Lundqvist Halmstad OK 00:16:49 23,05
7 Dan Larsson OK Tisaren 00:16:50 23,15
8 Henrik Erickson Ulricehamns OK 00:16:54 23,53
9 Henrik Anängen Nyköpings OK 00:17:09 24,96
10 Fredrik Persson Halmstad OK 00:17:14 25,44
11 Daniel Alneberg Strängnäs-Malmby OL 00:17:41 28,02
12 Magnus Hansson OK Löftan 00:17:44 28,30
13 Tommy Andersson Vänersborgs SK 00:17:45 28,40
14 Magnus Abrahamsson Halmstad OK 00:17:54 29,26
15 Stefan Graad IF Rigor 00:18:12 30,98
15 Martin Hjertberg Hestra IF 00:18:12 30,98
17 Per Öberg OK Hällen 00:18:44 34,03
18 Petter Vallerius Gamleby OK 00:18:54 34,99
19 Magnus Sundmark IK Gandvik 00:19:39 39,28
20 Martin Johansson OK Orinto 00:20:00 41,29
21 Jerker Andersson OK Tyr 00:20:53 46,35
22 Patrick Ericson Mullsjö SOK 00:21:05 47,50
23 Patrik Carlbom Ulricehamns OK 00:21:20 48,93
24 Patrik Svalin Vänersborgs SK 00:21:24 49,31
25 Daniel Björnberg Västerås SOK 00:21:42 51,03
26 Anders Franzén Lidköpings VSK 00:22:09 53,61
27 Jan Samuelsson Falköpings AIK OK 00:22:18 54,47
28 Daniel Johansson Ryda SK 00:22:35 56,09
29 Karl Nilsson OK Orinto 00:22:43 56,86
30 Fredrik Ekenborg Nyköpings OK 00:22:56 58,10
31 Patrik Söderlund Ulricehamns OK 00:23:00 58,48
32 Hans Larsson Eds SK 00:23:01 58,57
33 Niklas Sahlén IF Hagen 00:23:14 59,82
34 Christer Öberg Gamleby OK 00:23:16 60,01
35 Jonas Bergdahl OK Orinto 00:23:46 62,87
36 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 00:24:07 64,88
37 Jonas Holst Hjobygdens OK 00:24:19 66,02
38 Henrik Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:25:11 70,99
39 Daniel Niklasson Falköpings AIK OK 00:25:28 72,61
40 Per Berggren Nyköpings OK 00:28:55 92,38
41 Peter Gabrielsson OK Orinto 00:29:17 94,48
42 Johan Kyhlberg Tenhults SOK 00:29:48 97,44
43 Per Hermann Västerås SOK 00:29:49 97,54
44 Mattias Berglund Lidköpings VSK 00:35:38 130,87
45 Anders Larsson OK Skogshjortarna 00:37:14 140,03
Johan Granfors IF Rigor
Johan Berts OK Alehof

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr