Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 1, lång - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:42:07 10,40
2 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 00:45:41 17,49
3 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 00:48:36 23,29
4 Per Mårtensson OK Ravinen 00:49:08 24,35
5 Marcus Eriksson VK Uvarna 00:49:13 24,51
6 Mikael Westerberg OK Kolmården 00:49:31 25,11
7 Mats Wallin Stora Tuna OK 00:49:58 26,00
8 Mikael Ingelsson Ockelbo OK 00:51:07 28,29
9 Mats Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 00:52:34 31,17
10 Ola Hultin OK Roslagen 00:53:33 33,12
11 Jonas Gustafsson Forsa OK 00:54:27 34,91
12 Patrik Ottosson Gävle OK 00:54:36 35,21
13 Peter Junevik Leksands OK 00:55:24 36,80
14 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:57:01 40,01
15 Per Kallhauge Snättringe SK 00:57:16 40,51
16 Per Sundström Västerås SOK 00:57:54 41,77
17 Piero Sannicolo Tullinge SK 00:58:28 42,89
18 Peter Hambäck Långhundra IF 00:59:08 44,22
19 Pelle Landfors Lustens OK 00:59:32 45,01
20 Johan Andersson Valbo AIF 00:59:59 45,91
21 Stig-Johan Wiklund Strängnäs-Malmby OL 01:00:09 46,24
22 Ola Henriksson Järla Orientering 01:02:10 50,25
23 Ola Bovallius Järfälla OK 01:02:24 50,71
24 Magnus Backlund Säterbygdens OK 01:03:24 52,70
25 Per Carlberg Rånäs OK 01:03:43 53,33
26 Frank Steiner Järfälla OK 01:05:52 57,60
27 Anders Östberg Stora Tuna OK 01:06:14 58,33
28 Thomas Hahne Insjöns IF OK 01:06:17 58,43
29 Anders Bygren Gävle OK 01:06:20 58,53
30 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:06:28 58,79
31 Per Sandberg Säterbygdens OK 01:06:41 59,23
32 Per Wolgast Snättringe SK 01:07:10 60,19
33 Anders Ohlin Rånäs OK 01:09:24 64,62
34 Robert Östlund Säterbygdens OK 01:09:39 65,12
35 Bo Lauri Snättringe SK 01:10:12 66,21
36 Patrik Steen OK Enen 01:11:27 68,70
37 Mikael Davidsson Västerås SOK 01:11:56 69,66
38 Mikael Bäsén IF Thor 01:12:43 71,22
39 Thomas Roos IF Thor 01:13:29 72,74
40 Rickard Lindkvist Leksands OK 01:14:28 74,69
41 Håkan Carlqvist Snättringe SK 01:22:41 91,02
42 Lars Halvarsson Leksands OK 01:41:30 128,42
Roland Sannicolo Täby OK
Magnus Hedegård OK Kolmården

Annonser

Bagheera