Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 1, lång - H55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Lars Lindgren OK Ödmården 00:47:10 26,45
2 Peter Nordström Täby OK 00:47:33 27,26
3 Harry Hietanen Gävle OK 00:48:28 29,20
4 Inge Söderqvist OK Renen 00:48:44 29,77
5 Jan Sjöhed Gävle OK 00:51:06 34,77
6 Björn-Ove Pettersson Attunda OK 00:51:20 35,26
7 Lars Mattsson OK Kåre 00:51:28 35,55
8 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:52:04 36,82
9 Anders Lund Järfälla OK 00:52:51 38,47
10 Peter Lundberg Järfälla OK 00:53:04 38,93
11 Lars-Olof Jansson OK Linné 00:53:12 39,21
12 Bengt Schwartz OK Kolmården 00:53:49 40,52
13 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:53:52 40,62
14 Björn Jakobsson Täby OK 00:53:54 40,69
15 Peo Svensk Stora Tuna OK 00:55:27 43,97
16 Per Edenhamn Länna IF 00:57:10 47,60
17 Sven Wigertz Långhundra IF 00:58:52 51,20
18 Anders Rönnlund Järbo OK 00:59:07 51,73
19 Jan-Olov Bergman Västerås SOK 01:00:21 54,34
20 Nils-Olof Larsson Vänersborgs SK 01:02:19 58,49
21 Per Melén OK Kåre 01:02:43 59,34
22 Peter Skyttner Ljusdals OK 01:02:45 59,41
23 Johan Palmgren Täby OK 01:03:38 61,28
24 Leif Gustafsson Säterbygdens OK 01:05:01 64,21
25 Erik Andersson Vallsta SK 01:05:09 64,49
26 Karl-Erik Engblom Valbo AIF 01:05:51 65,97
27 Sten-Olof Matsson Leksands OK 01:06:50 68,05
28 Ulf Hamrefors Västerås SOK 01:08:27 71,47
29 Leif Sandahl OK Tyr 01:08:52 72,35
30 Mats Karlsson OK Ödmården 01:11:34 78,06
31 Roine Andersson Rånäs OK 01:12:54 80,88
32 Ulf Lindberg Boxholm-Mjölby OL 01:13:41 82,54
33 Jan Nettelbjer Järfälla OK 01:13:57 83,10
34 Göran Svensson Falkenbergs OK 01:14:12 83,63
35 Klas Lindgren Västerås SOK 01:14:35 84,44
36 Roger Eklund IK Jarl Rättvik 01:17:14 90,04
37 Ingemar Hägglund OK Ödmården 01:20:35 97,13
38 Werner Köhler Tullinge SK 01:42:38 143,76
39 Per-Olof Svensson Länna IF 02:04:11 189,34
Mikael Backlund Dalaportens OL

Annonser

Bagheera