Svenska Orienteringsförbundet

Ösaträffen, dag 3, medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:33:21 5,12
2 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:33:31 5,51
3 Filip Dahlgren Hagaby GoIF Örebro 00:34:35 8,02
4 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:34:39 8,18
4 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:39 8,18
6 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:49 8,57
7 Raffael Huber IFK Mora OK 00:34:51 8,65
8 Roman Ryapolov IFK Mora OK 00:35:30 10,18
9 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:35:43 10,69
10 Jan Troeng OK Linné 00:36:11 11,79
11 Jimmy Larsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:46 13,16
12 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:36:56 13,55
13 Jakob Lööf Malungs OK Skogsmårdarna 00:37:36 15,12
14 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 00:38:12 16,53
15 Viktor Silvemark Ärla IF 00:38:21 16,88
16 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:38:22 16,92
17 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:38:49 17,98
18 Martin Jansson OK Rodhen 00:38:54 18,17
19 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:39:59 20,72
20 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:40:18 21,47
21 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:40:45 22,52
22 Erik Hannrup IF Thor 00:40:59 23,07
23 Christoffer Schönning Järfälla OK 00:41:02 23,19
24 Kristian Dahlström IFK Mora OK 00:41:09 23,46
25 Johan Blomster IF Thor 00:41:29 24,25
26 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:41:45 24,88
27 Niklas Aldén OK Linné 00:41:49 25,03
28 Anders Håkansson OK Linné 00:41:50 25,07
29 Matviy Khotyaintsev IF Thor 00:42:03 25,58
30 Mattias Johansson IFK Lidingö SOK 00:42:07 25,74
31 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 00:42:08 25,78
32 Lasse Jansson Gävle OK 00:42:24 26,40
33 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:42:42 27,11
34 Jonas Gustafsson OK Kåre 00:43:14 28,36
35 Rikard Tynell Grycksbo IF OK 00:43:32 29,07
36 Bo Segerman IF Thor 00:43:47 29,66
37 Emil Jonsell IF Thor 00:44:46 31,97
38 Mathias Wilhelmsson Stora Tuna OK 00:44:56 32,36
39 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:44:57 32,40
40 Johan Edenhamn Länna IF 00:45:24 33,46
41 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 00:45:26 33,54
42 Axel Bergström OK Rodhen 00:45:31 33,73
43 Isak Langerak Järfälla OK 00:45:32 33,77
44 Michael Wehlin Södertälje-Nykvarn OF 00:45:33 33,81
45 Magnus Björk OK Rodhen 00:45:40 34,09
46 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:45:57 34,75
47 Mattias Olofsson OK Enen 00:46:31 36,09
48 Markus Nordmark Nässjö OK 00:46:46 36,67
49 Staffan Jacobsson Svärd IF Thor 00:47:03 37,34
50 Per Jemth IF Thor 00:47:09 37,57
51 Jörgen Hellgren IF Thor 00:47:14 37,77
52 Fabian Steen OK Enen 00:47:17 37,89
53 Patrik Svedberg Gävle OK 00:47:41 38,83
54 Ulf Bergström OK Rodhen 00:47:48 39,10
55 Hugo Bäsén IF Thor 00:49:26 42,94
56 Zdenek Liscinsky Tullinge SK 00:49:27 42,98
57 Johan Olsson Hjobygdens OK 00:50:10 44,67
58 Thomas Furuheim IFK Lidingö SOK 00:50:15 44,86
59 Fredrik Lindell IF Thor 00:50:16 44,90
60 Henrik Brus Sävedalens AIK 00:50:59 46,59
61 Emil Andersson Länna IF 00:51:07 46,90
62 Petter Ranefall IF Thor 00:51:33 47,92
63 Robert Johansson Täby OK 00:51:47 48,47
64 Victor Bylund IF Thor 00:52:17 49,65
65 Per Edenhamn Länna IF 00:53:01 51,37
66 Daniel Olm IF Thor 00:53:13 51,84
67 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 00:54:07 53,96
68 Mats Jonsell IF Thor 00:54:34 55,02
69 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:55:36 57,45
70 Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:55:52 58,07
71 Johan Lindqvist Täby OK 00:56:21 59,21
72 Jefta Langerak Järfälla OK 00:56:56 60,58
73 Viktor Dahlqvist Storviks IF 00:57:37 62,19
74 Jan-Olov Bergman Västerås SOK 00:57:54 62,85
75 Mikael Bäsén IF Thor 00:58:38 64,58
76 Anton Backlund Säterbygdens OK 01:01:06 70,38
77 Rasmus Steen OK Enen 01:02:32 73,75
78 Nic Kruys IF Thor 01:02:42 74,14
79 Jonas Andersson IF Thor 01:02:45 74,26
80 Jesper Nyström IF Thor 01:03:06 75,08
81 Lina Svärd IF Thor 01:03:27 75,91
82 Ola Lind IF Thor 01:03:43 76,53
83 Henrik Fröjd Rehns BK 01:06:36 83,31
84 Thomas Roos IF Thor 01:06:39 83,43
85 Peter Nyström IF Thor 01:08:11 87,04
86 Markus Bylund IF Thor 01:12:22 96,88
87 Anton Segerman IF Thor 01:17:39 109,30
Emil Andersson Ärla IF
Anton Forsberg Långhundra IF
Anders Johansson Rehns BK
Conny Forsberg Långhundra IF
Henrik Jonsson Ärla IF

Annonser