Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #1, lång (WRE), med Vårracet, medel - H18 Elit-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Noel Waldenfjord Järfälla OK 01:01:43 19,33
2 Daniel Hellberg Lunds OK 01:05:13 24,53
3 Hugo Lindbärg OK Södertörn 01:06:13 26,02
4 Anton Gliveson Ronneby OK 01:08:03 28,74
5 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:08:32 29,46
6 Emil Jonsell IF Thor 01:10:39 32,61
7 Arvid Westerberg OK Kolmården 01:10:53 32,95
8 Josef Johansson OK Kolmården 01:11:20 33,62
9 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:11:29 33,85
10 Gustav Olsson Torsås OK 01:11:59 34,59
10 Tobias Karlsson Snättringe SK 01:11:59 34,59
12 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 01:12:52 35,90
13 Gunnar Engström Linköpings OK 01:13:05 36,22
14 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 01:13:29 36,82
15 Hugo Dalhammer OK Roxen 01:14:24 38,18
16 Simon Freyland Eksjö SOK 01:15:56 40,46
17 Hampus Lindman IK Hakarpspojkarna 01:16:30 41,30
18 Jesper Lidmar Snättringe SK 01:17:43 43,11
19 Axel Blom Frölunda OL 01:18:13 43,85
20 Victor Bylund IF Thor 01:18:20 44,02
21 Mattias Ivares OK Södertörn 01:18:27 44,20
22 Matviy Khotyaintsev IF Thor 01:19:13 45,34
23 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 01:20:24 47,10
24 Jonathan Uller Kils OK 01:20:42 47,54
25 Ludvig Waktel Svaide Roma SOK 01:20:52 47,79
26 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 01:21:05 48,11
27 Samuel Axelson OK Tyr 01:22:21 49,99
28 Thorsten Svensson Finspångs SOK 01:22:46 50,61
29 Andreas Näslund Västerås SOK 01:24:24 53,04
30 Klas Johansson OK Tranan 01:27:10 57,15
31 Filip Möller OK Södertörn 01:28:21 58,91
32 Sixten Törnqvist Västerås SOK 01:28:50 59,63
33 Reto Giezendanner IF Hagen 01:30:39 62,33
34 Erik Eriksson OK Älgen 01:30:52 62,65
35 Olle Svangren Gotlands Bro OK 01:31:22 63,39
36 Carl Ekbring Kexholms SK 01:32:40 65,32
37 Mattias Kallhauge Snättringe SK 01:40:08 76,42
38 Jesper Karlsson Tjalve IF Norrköping 01:42:56 80,58
39 Joel Karnehed OK Roxen 01:43:16 81,08
40 Martin Skärlén Haninge SOK 01:43:22 81,22
41 Jesper Nyström IF Thor 01:43:38 81,62
42 Viktor Wallin OK Kåre 01:47:31 87,39
43 Lukas Katvala Karlskrona SOK 01:59:26 105,10
44 Oskar Svahn Eksjö SOK 02:05:29 114,09
Oskar Enges Attunda OK
Oscar Prytz Tjalve IF Norrköping

Annonser