Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #2, medel, med Vårracet, lång - H21 Elit-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:36:41 1,61
2 Gustav Bergman OK Ravinen 00:36:48 1,84
3 Max Peter Bejmer IFK Göteborg 00:37:44 3,72
4 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:38:12 4,66
5 Johan Högstrand IFK Göteborg 00:38:53 6,04
6 Miloš Nykodým OK Linné 00:38:54 6,08
7 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:39:03 6,38
8 David Andersson IFK Lidingö SOK 00:39:09 6,58
9 Jens Rönnols Järla Orientering 00:39:14 6,75
10 Jonas Pilblad IFK Göteborg 00:39:21 6,98
11 Filip Grahn Hestra IF 00:39:48 7,89
12 David Bejbom Järla Orientering 00:39:51 7,99
13 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:39:52 8,03
13 Olle Kalered OK Denseln 00:39:52 8,03
15 Artem Panchenko IFK Mora OK 00:40:23 9,07
16 Ola Martner Göteborg-Majorna OK 00:40:31 9,34
17 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:40:49 9,94
17 Emil Granqvist OK Ravinen 00:40:49 9,94
19 Denys Shcherbakov Ronneby OK 00:40:58 10,24
20 Karl Walheim Ärla IF 00:41:06 10,51
21 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:41:11 10,68
22 Viktor Larsson Hagaby GoIF Örebro 00:41:12 10,72
23 Morten Jarvis Westergård IFK Göteborg 00:41:15 10,82
23 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:41:15 10,82
23 Mathias Hallmén OK Denseln 00:41:15 10,82
26 Johan Törnroth Hestra IF 00:41:19 10,95
27 Daniel Attås OK Tisaren 00:41:29 11,29
28 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:41:33 11,42
29 Rassmus Andersson OK Linné 00:41:42 11,72
30 Martin Ahlberger Hestra IF 00:41:46 11,86
31 Johan Lindberg IFK Mora OK 00:42:11 12,70
32 Oskar Daniels Attunda OK 00:42:13 12,77
33 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:42:20 13,00
34 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 00:42:58 14,28
35 Isak Bergman OK Skogsfalken 00:43:07 14,58
36 Per Harald Havnen Johansen IFK Mora OK 00:43:13 14,78
37 Rasmus Elmelid Linköpings OK 00:43:21 15,05
38 Erik Classon OK Orinto 00:43:24 15,15
39 Niklas Aldén OK Linné 00:43:29 15,32
40 Robbin Kantarp Ärla IF 00:43:33 15,45
41 Algirdas Bartkevicius OK Denseln 00:43:43 15,79
42 Gustav Hindér OK Tisaren 00:43:46 15,89
43 Simon Hedlund Ärla IF 00:43:51 16,06
44 Sergey Fedatsenka Sävedalens AIK 00:43:57 16,26
45 Jesper Sjögren Hestra IF 00:44:12 16,77
46 Axel Wrådhe Attunda OK 00:44:18 16,97
47 Niclas Jonasson IFK Göteborg 00:44:19 17,00
48 Aleksei Alekseyonok IK Hakarpspojkarna 00:44:20 17,03
49 Ludvig Eriksson Kils OK 00:45:06 18,58
50 Erik Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 00:45:11 18,75
51 Martin Hederskog IFK Umeå 00:45:48 19,99
52 Linus Rapp IFK Mora OK 00:46:23 21,17
53 Emil Kalered OK Denseln 00:46:57 22,31
54 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:47:06 22,61
55 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:47:17 22,98
56 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 00:47:24 23,22
57 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:47:36 23,62
58 Viktor Silvemark Ärla IF 00:48:04 24,56
59 Erik Folkesson Blom IFK Mora OK 00:48:23 25,20
60 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:48:57 26,35
61 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:50:11 28,83
62 Erik Fernlund OK Tisaren 00:50:15 28,97
63 Mateusz Wenslaw OK Orion 00:50:53 30,25
64 Albin Sjöhed Gävle OK 00:51:34 31,62
65 Jonathan Karlsson OK Tisaren 00:52:00 32,50
66 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:52:15 33,00
67 Anders Axling Sundsvalls OK 00:53:50 36,19
68 Emil Tellsén OK Roxen 00:56:23 41,34
Karl Enges Attunda OK

Annonser