Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Moa Skoog Falköpings AIK OK 00:12:32 29,07
2 Rebecka Rundblad Främmestads IK 00:14:04 39,75
3 Mirjam Inemyr Istrums SK 00:14:13 40,80
4 Ida Johansson Främmestads IK 00:14:27 42,42
5 Malin Kindbom IF Hagen 00:14:59 46,14
6 Amanda Hall Västerås SOK 00:15:03 46,60
7 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:15:06 46,95
8 Thilda Seldén IF Rigor 00:15:08 47,19
9 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:15:15 48,00
10 Linn Aldén OK Roxen 00:15:24 49,04
11 Elsa Boberg IF Rigor 00:15:53 52,41
11 Stina Pettersson IK Gandvik 00:15:53 52,41
13 Ida Rosjö Jönköpings OK 00:16:36 57,41
14 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:16:47 58,68
15 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:17:00 60,19
16 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:17:01 60,31
17 Anna Nilsson Garphyttans IF 00:17:05 60,77
18 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 00:17:19 62,40
19 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:17:39 64,72
20 Julia Westh Mullsjö SOK 00:18:07 67,97
21 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:18:19 69,37
21 Meja Alenius Nyköpings OK 00:18:19 69,37
23 Frida Mouchard IF Hallby SOK 00:18:23 69,83
24 Emilia Sandin OK Skärmen 00:18:24 69,95
25 Ida Klasér Korsnäs IF OK 00:18:29 70,53
26 Elin Sundvall Krüger Garphyttans IF 00:18:35 71,23
27 Wilma Lindqvist IK Gandvik 00:18:44 72,27
28 Mira Enell Jönköpings OK 00:18:51 73,08
29 Lizen Bergström OK Bävern 00:19:18 76,22
30 Vera Elfström OK Orinto 00:19:28 77,38
31 Hanna Stalebrant Gamleby OK 00:19:34 78,08
32 Alma Gauffin Södertälje-Nykvarn OF 00:19:40 78,78
33 Kornelia Rådberg Köping-Kolsva OK 00:19:45 79,36
34 Alice Nordqvist IF Rigor 00:20:11 82,38
35 Tilda Tudén Boxholm-Mjölby OL 00:20:18 83,19
36 Elin Andersson IF Hallby SOK 00:20:58 87,83
36 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:20:58 87,83
38 Thea Tanhua Istrums SK 00:21:16 89,93
39 Maria Gergely FK Herkules 00:21:29 91,44
40 Olivia Grönkvist Jönköpings OK 00:21:32 91,78
41 Johanna Halldin KFUM Örebro OK 00:21:33 91,90
42 Fanny Andersson Västerås SOK 00:21:50 93,87
43 Emma Westerlund Nyköpings OK 00:22:44 100,15
44 Tindra Yngström OK Tisaren 00:23:17 103,98
45 Hedda Reuterdahl IF Hallby SOK 00:23:28 105,26
46 Tora Jern Istrums SK 00:23:46 107,35
47 Maja Nordin Ulricehamns OK 00:24:14 110,60
48 Hanna Hermann Västerås SOK 00:24:25 111,88
49 Tova Jessen Främmestads IK 00:24:27 112,11
50 Emelie Hagman OK Orinto 00:24:46 114,32
51 Ellen Arneborg Ulricehamns OK 00:25:03 116,29
52 Lina Holmqvist OK Tor 00:25:39 120,47
53 Astrid Eriksson Ulricehamns OK 00:25:40 120,59
54 Josephine Linderoth IF Hagen 00:26:00 122,91
55 Stina Bern Garphyttans IF 00:26:09 123,95
56 Hanna Thulin Västerås SOK 00:26:10 124,07
57 Linnéa Skeppner Garphyttans IF 00:26:19 125,12
58 Emelie Backman Åmåls OK 00:26:27 126,05
59 Isabella Niklasson Falköpings AIK OK 00:26:44 128,02
60 Felicia Fyhr SOK Aneby 00:26:47 128,37
61 Linnea Höök Fjärås AIK 00:27:24 132,67
62 Sara Wallin Korsnäs IF OK 00:28:22 139,40
63 Vera Carlsson OK Hällen 00:28:46 142,19
64 Selma Sjöstrand Ulricehamns OK 00:28:59 143,70
65 Tuva Sundmark IK Gandvik 00:29:24 146,60
66 Sophie Brennan Södertälje-Nykvarn OF 00:29:47 149,27
67 Ida Wilhelmsson OK Hedströmmen 00:30:15 152,53
68 Cajsa Vånsjö Arboga OK 00:30:20 153,11
69 Alice Tersing OK Flundrehof 00:31:53 163,91
70 Kristina Bohman OK Orinto 00:33:01 171,81
71 Lisa Edén Södertälje-Nykvarn OF 00:35:54 191,90
72 Emma Rudmarker Tidaholm SOK Sisu 00:47:20 271,57
Emelie Rengmyr IF Rigor
Dea Sundmark IK Gandvik
Tuva Öhgren Sävedalens AIK
Ella Wilhelmsson OK Hedströmmen

Annonser

Bagheera