Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H12

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Corneliusson OK Löftan 00:10:27 60,73
2 Casper Karlsson OK Tor 00:11:26 73,34
3 Oskar Blom OK Löftan 00:12:54 92,15
4 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:13:18 97,28
5 Alfred Sjödin OK Tisaren 00:13:22 98,14
6 Måns Bergqvist Garphyttans IF 00:13:36 101,13
7 Anton Johansson SOK Aneby 00:13:45 103,05
8 Oscar Nystrand OK Klyftamo 00:13:48 103,70
9 Elis Wiklund Västerås SOK 00:13:56 105,41
10 Kasper Vemdal Mullsjö SOK 00:14:05 107,33
11 Johan Eriksson OK Skogsvargarna 00:14:10 108,40
12 Love Gaudenz Halmstad OK 00:14:12 108,83
13 Hannes Persson FK Herkules 00:14:19 110,32
14 Emil Seldén IF Rigor 00:14:27 112,03
15 Albin Klasenius KFUM Örebro OK 00:14:29 112,46
16 Emil Lindblad Sävedalens AIK 00:14:41 115,03
17 Carl Sandqvist Västerås SOK 00:14:45 115,88
18 Casper Gunnarsson OK Lindéna 00:14:46 116,09
19 Isak Skoglund Ulricehamns OK 00:14:47 116,31
20 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:14:51 117,16
21 Arvid Johansson OK Djerf 00:14:58 118,66
22 Erik Von Rosen Istrums SK 00:15:36 126,78
23 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:15:38 127,21
24 Petter Ryberg Mariestads FK 00:16:04 132,77
25 Wilhelm Victorzon Mullsjö SOK 00:16:10 134,05
26 Axel Rystedt Södertälje-Nykvarn OF 00:16:17 135,55
27 Emanuel Eriksson Nyköpings OK 00:16:35 139,40
28 Olle Florén IF Rigor 00:16:36 139,61
29 Linus Alinder Sjövalla FK 00:16:51 142,82
30 Rasmus Hedar OK Tor 00:17:17 148,37
31 Isak Holmgård Kils OK 00:17:31 151,37
32 Albin Stensson Nyköpings OK 00:17:32 151,58
33 Fredrik Westlund Kils OK 00:17:35 152,22
34 Vincent Dahm Tjalve IF Norrköping 00:17:38 152,86
35 Albin Paulsson OK Löftan 00:17:40 153,29
36 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:17:58 157,14
37 Oscar Landstorp OK Tor 00:18:01 157,78
38 Melker Berggren Nyköpings OK 00:18:13 160,35
39 oscar hallqvist Vänersborgs SK 00:18:20 161,84
40 Walter Bodin Gällstadbygdens SOK 00:18:33 164,62
41 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:18:52 168,68
42 Jonathan Andersson Vingåkers OK 00:19:32 177,23
43 Simon Westh Mullsjö SOK 00:19:46 180,23
44 Hugo Hedström OK Bävern 00:19:48 180,65
44 Peter Vestin OK Tor 00:19:48 180,65
46 Carl-Johan Ståhl Sävedalens AIK 00:20:13 186,00
47 Lukas Pallhed Garphyttans IF 00:20:25 188,56
48 Martin Ek Frölunda OL 00:20:33 190,27
49 August Ekinge OK Motala 00:20:34 190,49
50 Edvin Alexandersson IF Rigor 00:20:40 191,77
51 Gustav Lundqvist Halmstad OK 00:20:54 194,76
52 Gustav Granström NAIS Orienteringsklubb 00:21:30 202,46
54 Robin Wilhelmson Tjalve IF Norrköping 00:22:08 210,58
55 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 00:22:20 213,15
56 Erik Südhoff Brattås CK 00:22:31 215,50
57 Alexander Nilsson Lerums SOK 00:22:36 216,57
58 Alexander Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:23:10 223,83
59 Elias Persson OK Flundrehof 00:23:21 226,19
60 Isak Fredriksson Garphyttans IF 00:23:52 232,81
61 Mattias Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:24:10 236,66
62 Rasmus Karlsson Askersunds OK 00:24:16 237,94
63 Samuel Lindqvist Västerås SOK 00:24:46 244,36
64 Kalle Andersson OK Hedströmmen 00:24:53 245,85
65 Emil Josefsson Istrums SK 00:24:56 246,49
66 Jesper Sörensson Trollhättans SOK 00:25:19 251,41
67 Hampus Lindman OK Gipen 00:26:31 266,80
68 Oscar Askroth KFUM Örebro OK 00:27:36 280,70
69 Herman Helander FK Herkules 00:28:16 289,25
70 Walter Hällås OK Löftan 00:30:54 300,00
71 Joel Edgren Garphyttans IF 00:33:03 300,00
72 William Sävmo OK Motala 00:37:07 300,00
73 Nils Skymberg KFUM Örebro OK 00:40:34 300,00
74 Eleon Crols Stenungsunds OK 00:49:58 300,00

Annonser

Bagheera