Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ulrika Kindlund OK Tranan 00:11:48 5,61
2 Susanne Aldén OK Roxen 00:13:22 14,09
3 Anette Larsson OK Tor 00:13:29 14,72
4 Anna Lindgren Västerås SOK 00:13:38 15,54
5 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:13:54 16,98
6 Camilla Öhgren Sävedalens AIK 00:13:57 17,25
7 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:14:21 19,42
8 Karin Andersson OK Tisaren 00:14:53 22,30
9 Gisela Lind FK Herkules 00:15:00 22,94
10 Katarina Olsson OK Tor 00:15:07 23,57
11 Madeleine Johansson OK Skogshjortarna 00:15:18 24,56
12 Karin Nilsson Garphyttans IF 00:15:30 25,64
13 Hillevi Luks Tjalve IF Norrköping 00:15:34 26,00
14 Lena Högrell Jönköpings OK 00:15:38 26,36
15 Christina Südhoff Brattås CK 00:15:53 27,72
16 Helen Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:16:04 28,71
17 Lena Malmström Tjalve IF Norrköping 00:16:12 29,43
18 Yvonne Weihard Sävedalens AIK 00:16:18 29,97
19 Erika Jedar OK Tor 00:16:24 30,52
20 Therése Andersson Ryda SK 00:16:39 31,87
21 Ulrika Granfors IF Rigor 00:16:55 33,31
22 Ulrica Rudberg OK Bävern 00:17:03 34,03
23 Anna Hall Västerås SOK 00:17:08 34,49
23 Sofia Samuelsson OK Gipen 00:17:08 34,49
25 Annika Bechtel FK Friskus-Varberg 00:17:11 34,76
26 Sylvia Karlsson OK Lindéna 00:17:18 35,39
27 Linda Gunnarsson Lerums SOK 00:17:25 36,02
28 Marie Anebreid Mullsjö SOK 00:17:26 36,11
29 Annica Henrysson Tibro OK 00:17:55 38,73
30 Susanne Stål Södertälje-Nykvarn OF 00:18:53 43,96
31 Malin Johansson FK Friskus-Varberg 00:19:02 44,77
32 Kajsa Nordin Ulricehamns OK 00:19:04 44,95
33 Anna Rönnborg IK Uven 00:19:09 45,40
34 Malin Alfredsson Lerums SOK 00:19:12 45,67
35 Karin Särnbrink OK Tisaren 00:19:30 47,30
36 Pia Hedin Kvillebyns SK 00:19:38 48,02
37 Erika Klar Tidaholm SOK Sisu 00:20:05 50,46
38 Annika Svärdhagen Lidköpings VSK 00:20:11 51,00
39 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 00:20:23 52,08
40 Katarina Ring Halmstad OK 00:20:30 52,71
41 Karin Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:21:21 57,31
42 Jeanette Blom OK Löftan 00:21:27 57,85
43 Tineke van den Broek IK Uven 00:21:59 60,74
44 Monica Grönkvist Jönköpings OK 00:22:28 63,36
45 Carina Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:23:19 67,96
46 Susanne Fjällborg Stenungsunds OK 00:23:28 68,77
47 Johanna Johnsson Lidköpings VSK 00:23:49 70,67
48 Elisabeth Wilhelmsson OK Skogsvargarna 00:24:02 71,84
49 Hanna Wigforss Arboga OK 00:24:10 72,56
50 Lena Carlsson Tell IF Hagen 00:26:29 85,10
51 Lena Elfström OK Orinto 00:26:43 86,37
52 Eija Lauri FK Herkules 00:28:09 94,13
53 Annika Johansson OK Alehof 00:33:39 123,90
54 Anette Tanhua Istrums SK 00:34:40 129,41
55 Jessica Käck Karlsson Mariestads FK 00:37:43 145,92
56 Nina Kastrup FK Herkules 00:37:49 146,46
Anna Nygård Västerås SOK
Jenny Nyman Vänersborgs SK

Annonser

Bagheera