Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - H45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Sturesson OK Alehof 00:14:15 16,01
2 Jan Lager Halmstad OK 00:14:42 18,83
3 Jörgen Åhl Åmåls OK 00:15:19 22,69
4 Stefan Sandahl IK Hakarpspojkarna 00:15:27 23,53
5 Mats Lilja OK Älgen 00:15:33 24,15
6 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 00:15:47 25,62
7 Gary Larsson OK Skogshjortarna 00:15:58 26,77
8 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 00:16:03 27,29
9 Mikael Nyström OK Ravinen 00:16:11 28,12
10 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:16:12 28,23
10 Fredrik Svensson Jönköpings OK 00:16:12 28,23
12 Andreas Moberg OK Tyr 00:16:23 29,38
13 Robert Palm Västerås SOK 00:16:28 29,90
14 Anders Kindbom IF Hagen 00:16:37 30,84
15 Klas Grönkvist Jönköpings OK 00:16:43 31,47
16 Johan Sundén Västerås SOK 00:17:01 33,35
17 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:17:09 34,18
18 Hans Påhlman Istrums SK 00:17:39 37,32
19 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 00:17:42 37,63
20 Leif Krüger Garphyttans IF 00:18:05 40,03
21 Mats Thulin Västerås SOK 00:18:10 40,55
22 Tomas Bergsten Istrums SK 00:18:14 40,97
23 Per Carlsson IF Hagen 00:18:28 42,44
24 Thomas Bergstrand Brattås CK 00:18:34 43,06
24 Mats Holmberg OK Gränsen 00:18:34 43,06
26 Emil Erdelius IF Rigor 00:18:40 43,69
27 Mikael Lind OK Tyr 00:18:42 43,90
28 Jonas Melén Trollhättans SOK 00:18:47 44,42
29 Thomas Westerlund Herrljunga SK Skid o OL 00:19:07 46,51
29 Tobias Haag OK Gränsen 00:19:07 46,51
31 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 00:19:16 47,45
32 Thomas Kullander Sävedalens AIK 00:19:20 47,87
33 Jonas Olsson OK Roxen 00:19:29 48,81
34 Anders Sahlén Västerås SOK 00:19:31 49,02
35 Andreas Svärdhagen Lidköpings VSK 00:19:40 49,96
36 Henric Brohede OK Tyr 00:19:44 50,37
37 Magnus Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:19:45 50,48
38 Staffan Olsson Stigsökarna 00:19:50 51,00
38 Mikael Guttke Nyköpings OK 00:19:50 51,00
40 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:19:55 51,52
41 Ulf Mellerdal Kils OK 00:20:07 52,78
42 Stefan Gunnarsson OK Lindéna 00:20:09 52,99
43 Anders Ekinge OK Motala 00:20:32 55,39
44 Fredrik Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:20:33 55,49
45 Greger Ahlén IF Hagen 00:20:36 55,81
46 Per Klar Tidaholm SOK Sisu 00:20:46 56,85
47 Niklas Persson Halmstad OK 00:20:59 58,21
48 Håkan Höglind FK Herkules 00:21:08 59,15
49 Sammy Tanhua Istrums SK 00:21:35 61,97
50 Mats Rönnborg IK Uven 00:21:45 63,01
51 Urban Särnbrink OK Tisaren 00:21:58 64,37
52 Roger Norberg OK Hällen 00:22:28 67,51
53 Björn Lindblad Sävedalens AIK 00:23:13 72,21
53 Björn Gullbrand IF Hagen 00:23:13 72,21
55 Pär Johannesson Frölunda OL 00:23:34 74,40
56 Tomas Gauffin Södertälje-Nykvarn OF 00:23:37 74,71
57 Jonny Lindén Växjö OK 00:24:02 77,32
58 Johan Strind Södertälje-Nykvarn OF 00:24:14 78,58
59 Johanes Schulte Südhoff Brattås CK 00:24:21 79,31
60 Lars Edberg OK Nackhe 00:24:30 80,25
60 Tomas Lindqvist Västerås SOK 00:24:30 80,25
62 Fredrik Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:24:47 82,02
63 Anders Lindholm Boxholm-Mjölby OL 00:25:17 85,16
64 Fredrik Landstorp OK Tor 00:25:29 86,41
66 Johan Dahm Tjalve IF Norrköping 00:25:36 87,14
68 Arjan Snijder IK Uven 00:26:17 91,43
69 Leif Blomqvist Bredareds IF 00:27:01 96,02
70 Anders Westlund Kils OK 00:27:07 96,65
71 Rickard Nilsson Halmstad OK 00:27:45 100,62
72 David Lindgren Västerås SOK 00:28:09 103,13
73 Mikael Nilsson FK Friskus-Varberg 00:28:58 108,24
74 Peter Edén Södertälje-Nykvarn OF 00:32:52 132,69
Jonas Axelsson Lerums SOK
Mattias Bååth Sävedalens AIK
Magnus Axelsson OK Nackhe

Annonser

Bagheera