Svenska Orienteringsförbundet

Eskilstuna Weekend etapp 1, medel - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hans-Ove Eriksson Nyköpings OK 00:28:31 40,81
2 Weine Fredriksson KFUM Örebro OK 00:29:35 45,08
3 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:30:52 50,22
4 Rolf Skoglund Södertälje-Nykvarn OF 00:31:10 51,43
5 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:31:50 54,10
6 Roger Danielsson Linköpings OK 00:31:56 54,50
7 Runar Aldén OK Kolmården 00:32:23 56,30
8 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:33:26 60,51
9 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:33:30 60,77
11 Torbjörn Wikström OK Orinto 00:34:27 64,58
12 Curt Karlsson Nyköpings OK 00:36:21 72,19
13 Göran Bengtsson Tockarps IK 00:36:38 73,33
14 Stefan G Larsson OK Njudung 00:36:42 73,59
15 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:36:57 74,59
16 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:37:56 78,53
17 Bengt Jönsson Åkers IF 00:38:54 82,41
18 Sören Johansson Sala OK 00:39:44 85,74
19 Per-Olof Fernberg IS Skanne 00:39:51 86,21
20 Anders Moberg Katrineholms OK 00:40:12 87,61
21 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:40:53 90,35
22 Åke Granstam OK Tor 00:40:55 90,48
23 Ingemar Lindblom OK Orinto 00:41:26 92,55
24 Bertil Holmgren Gävle OK 00:44:30 104,84
25 Ulf Skogtjärn OK Linné 00:44:47 105,97
26 Sten Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:46:25 112,52
27 Inge Sundström Nyköpings OK 00:46:47 113,98
28 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 00:46:59 114,79
29 Lennart Lundh OK Tisaren 00:47:26 116,59
30 Stig Landstorp OK Tor 00:47:31 116,92
31 Kennet Löfqvist Västerås SOK 00:47:54 118,46
32 Ulf Waldenfjord Linköpings OK 00:47:57 118,66
33 Roland Persson IFK Enskede 00:49:41 125,60
34 Göran Wiig Hallstahammars OK 00:51:32 133,01
35 Karl-Gustav Klemets Köping-Kolsva OK 00:52:34 137,15
36 Ingemar Gustafsson OK Tjärnen 00:52:43 137,75
37 Lars Nordin Solna OK 00:54:45 145,90
38 Sven-Arne Nilsson OK Klemmingen 01:00:35 169,26
Åke Höglund Timrå SOK
Anders Sellgren Sigtuna OK

Annonser

Bagheera