Svenska Orienteringsförbundet

DM, medel, Stockholm - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mathias Hallmén OK Denseln 00:27:04 5,08
2 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:27:20 5,86
3 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:29:49 13,12
4 Love Berzell OK Ravinen 00:30:05 13,90
5 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:30:10 14,15
6 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:30:38 15,51
7 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:31:17 17,42
8 Rasmus Palmqvist Aslaksen IFK Lidingö SOK 00:31:32 18,15
9 Oskar Daniels Attunda OK 00:31:47 18,88
10 Jörgen Ohlin Tullinge SK 00:31:54 19,22
11 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:02 19,61
12 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:32:22 20,59
13 Robert Johansson Täby OK 00:33:02 22,54
14 Liutauras Bilevicius OK Roslagen 00:33:04 22,63
15 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 00:33:08 22,83
16 Johan Lindahl Täby OK 00:33:16 23,22
17 Dan Wester Järla Orientering 00:33:24 23,61
18 Nils Spetz Ulricehamns OK 00:33:38 24,29
19 Per-Åke Olsson OK Ravinen 00:34:33 26,97
20 David Hector Snättringe SK 00:34:42 27,41
21 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:34:43 27,46
22 Martin Bellander Gustavsbergs OK 00:34:45 27,56
23 Christoffer Schönning Järfälla OK 00:35:48 30,63
24 Emil Andersson Tullinge SK 00:35:50 30,73
25 Alexander Frolov OK Södertörn 00:36:16 32,00
26 Ola Lindqvist IFK Lidingö SOK 00:36:53 33,80
27 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 00:37:11 34,68
28 Mats Johnsson Centrum OK 00:37:40 36,09
29 John Hartley Söders-Tyresö 00:38:58 39,90
30 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:39:10 40,48
31 Anton Gumaelius Waxholms OK 00:39:24 41,16
32 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 00:40:25 44,14
33 Simon Martelius Attunda OK 00:40:26 44,19
34 Tomas Johnsson Sundsvalls OK 00:40:44 45,07
35 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:41:19 46,77
36 Magnus Karlsson Centrum OK 00:41:43 47,94
37 Tomas Lilja Söders-Tyresö 00:42:53 51,36
38 Jorrit Boekel Centrum OK 00:43:16 52,48
39 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 00:43:27 53,02
40 Tobias Andersson OK Österåker 00:49:25 70,47
41 Erik Jansson IFK Lidingö SOK 00:50:12 72,77
42 Jakob Segerslätt Skåneslättens OL 00:50:21 73,20
43 Fredric Johansson Snättringe SK 00:59:05 98,76
44 David Dahlström Falkenbergs OK 01:01:23 105,49
45 Kalle Zetterström Söders-Tyresö 01:05:53 118,65
46 Yngve Rahlén OK Ravinen 01:28:56 186,10
47 Mattias Henriksson Centrum OK 01:39:05 215,80
Samuel Yngve Centrum OK

Annonser

Bagheera