Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #2 - H17-

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:13:25 0,46
2 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 00:14:00 3,67
3 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:14:10 4,59
4 Simon Hector Snättringe SK 00:14:16 5,14
5 Gustav Bergman OK Ravinen 00:14:17 5,23
6 Samuel Keller Nyköpings OK 00:14:28 6,24
7 Emil Granqvist OK Ravinen 00:14:31 6,51
8 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:14:33 6,70
9 Noah Zbinden Järla Orientering 00:14:34 6,79
10 Love Berzell OK Ravinen 00:14:49 8,16
11 Olle Boström Järla Orientering 00:14:59 9,08
13 Jere Pajunen IFK Lidingö SOK 00:15:12 10,27
14 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:15:15 10,54
14 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:15:15 10,54
16 Jens Rönnols Järla Orientering 00:15:26 11,55
17 David Bejbom Järla Orientering 00:15:35 12,38
18 Tintin Karlberg Tullinge SK 00:15:37 12,56
19 Erik Ivarsson Sandberg IFK Lidingö SOK 00:15:42 13,02
19 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:15:42 13,02
21 Nick Barrable OK Ravinen 00:15:46 13,39
21 Jonas Kjäll Centrum OK 00:15:46 13,39
21 Felix Persson Haninge SOK 00:15:46 13,39
24 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:15:48 13,57
25 Oskar Edvardsson Järfälla OK 00:15:52 13,94
26 Per Lindman Finspångs SOK 00:15:56 14,30
26 Rasmus Rörholt Theisen IFK Lidingö SOK 00:15:56 14,30
28 Oskar Malmberg IFK Umeå 00:15:57 14,39
29 Oscar Vångell Ärla IF 00:16:01 14,76
30 Timo Mähönen IFK Lidingö SOK 00:16:02 14,85
31 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:16:06 15,22
32 Kalle Bergman OK Ravinen 00:16:13 15,86
32 Emil Andersson Tullinge SK 00:16:13 15,86
32 Hugo Dahlberg Haninge SOK 00:16:13 15,86
35 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:16:15 16,04
36 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:16:17 16,23
37 Simon Lundin Finspångs SOK 00:16:19 16,41
37 Joel Lännevall OK Roslagen 00:16:19 16,41
39 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:16:30 17,42
40 Andreas Edlund Mälarö SOK 00:16:32 17,60
41 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:16:33 17,69
41 Tommy Söderberg OK Hällen 00:16:33 17,69
43 Michael Refors Järla Orientering 00:16:35 17,88
44 Albin Andersson OK Ravinen 00:16:36 17,97
45 Mathias Hall Järla Orientering 00:16:41 18,43
46 Christopher Wilestedt Attunda OK 00:16:47 18,98
47 Christian Hjalmarsson IFK Lidingö SOK 00:16:50 19,25
48 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:16:51 19,34
49 Victor Karlsson Järla Orientering 00:16:56 19,80
50 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:17:02 20,35
51 Simon Skogman Markbygdens OK 00:17:04 20,53
52 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:09 20,99
52 Axel Wrådhe Attunda OK 00:17:09 20,99
54 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 00:17:18 21,82
54 Mattias Johansson IFK Lidingö SOK 00:17:18 21,82
56 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:23 22,27
57 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:17:28 22,73
58 Johan Hofstedt Täby OK 00:17:32 23,10
59 Magnus Yngvesson Robertsfors IK 00:17:33 23,19
59 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:33 23,19
61 Jesper Lagerberg OK Södertörn 00:17:36 23,47
62 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:17:38 23,65
62 Nicolas Barboza Attunda OK 00:17:38 23,65
64 Sverker Lenas Centrum OK 00:17:39 23,74
64 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:17:39 23,74
66 Mattias Ågren Centrum OK 00:17:41 23,92
67 Lukas Gustavsson Linköpings OK 00:17:42 24,02
68 Mattias Ivares OK Södertörn 00:17:45 24,29
69 Måns Tistad IFK Lidingö SOK 00:17:46 24,38
70 Ola Hultin OK Roslagen 00:17:48 24,57
71 Hannes Svahn OK Ravinen 00:17:50 24,75
72 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:17:54 25,11
73 Linus Backlund OK Södertörn 00:17:56 25,30
74 Christoffer Andersson Cedmert IFK Lidingö SOK 00:17:59 25,57
75 Robert Johansson Täby OK 00:18:03 25,94
76 Thomas Pettersson Attunda OK 00:18:05 26,12
77 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:18:06 26,21
78 Tommy Holmér Väsby OK 00:18:08 26,40
79 Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:13 26,86
79 Jörgen Hector Snättringe SK 00:18:13 26,86
81 Martin Nilsson Snättringe SK 00:18:15 27,04
82 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:18:17 27,22
83 Pontus Johansson OK Linné 00:18:18 27,31
84 Lars Berzell Väsby OK 00:18:19 27,41
85 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:18:20 27,50
86 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 00:18:23 27,77
88 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 00:18:29 28,32
88 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:18:29 28,32
90 Anton Gumaelius Waxholms OK 00:18:30 28,41
91 Björn Lundquist OK Ravinen 00:18:34 28,78
92 Axel Mattsson Järla Orientering 00:18:35 28,87
93 Oscar Wiberg Järla Orientering 00:18:38 29,15
94 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:18:42 29,51
95 Robert Sandberg OK Roslagen 00:18:43 29,61
96 Simon Österling OK Södertörn 00:18:45 29,79
97 Martin Bjurner Bromma-Vällingby SOK 00:18:46 29,88
98 Martin Granqvist Kamrat och IF KIF 00:18:51 30,34
99 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:18:52 30,43
100 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:18:53 30,52
100 Martin Lindskog OK Ravinen 00:18:53 30,52
100 Joel Udd Markbygdens OK 00:18:53 30,52
103 Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK 00:18:54 30,61
103 Mikael Nyström OK Ravinen 00:18:54 30,61
105 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:19:00 31,16
106 Emil Hyttinen Eskilstuna OL 00:19:01 31,25
107 Henrik Hagwall Järla Orientering 00:19:08 31,90
108 Alejandro Martinez Flor Täby OK 00:19:10 32,08
109 Gunnar Lindberg Gustavsbergs OK 00:19:11 32,17
109 Björn Löfroth Eskilstuna OL 00:19:11 32,17
111 Hans Liwång IFK Lidingö SOK 00:19:12 32,26
112 Thomas Källberg OK Roslagen 00:19:13 32,35
112 Bryan Russel-Keely IFK Lidingö SOK 00:19:13 32,35
112 Per Edlund Sigtuna OK 00:19:13 32,35
115 Torbjörn Persson Nässjö OK 00:19:14 32,45
115 Mikael Kindborn OK Hällen 00:19:14 32,45
115 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:19:14 32,45
118 Viktor Lindberg OK Roslagen 00:19:16 32,63
119 Urban Freij OK Enen 00:19:17 32,72
120 William Nilsson Nyköpings OK 00:19:18 32,81
121 Hugo Flordal Snättringe SK 00:19:20 33,00
122 Klas Birgersson Långhundra IF 00:19:21 33,09
122 Ove Oksvold Centrum OK 00:19:21 33,09
122 Niklas Mannberg Högåkers OK 00:19:21 33,09
125 Ludvig Sandahl Järla Orientering 00:19:24 33,36
126 Piero Sannicolo Tullinge SK 00:19:25 33,45
127 Jonas Eriksson Länna IF 00:19:29 33,82
128 Tomas Hultqvist Tullinge SK 00:19:36 34,46
129 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 00:19:37 34,55
130 David Hector Snättringe SK 00:19:38 34,65
131 Ola Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:19:42 35,01
132 Hampus Norrby Järfälla OK 00:19:44 35,20
133 Lars Jakobsson Centrum OK 00:19:47 35,47
134 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:19:49 35,65
135 Jonathan Envall Tullinge SK 00:19:52 35,93
136 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:20:01 36,75
137 Daniel Halvardsson Nässjö OK 00:20:03 36,94
138 Krister Gumaelius Waxholms OK 00:20:05 37,12
139 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:20:09 37,49
139 Tobias Andersson OK Österåker 00:20:09 37,49
139 Simon Törnqvist OK Ravinen 00:20:09 37,49
142 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 00:20:10 37,58
143 Johan Kügler Sigtuna OK 00:20:12 37,76
144 Johan Lidmar Snättringe SK 00:20:13 37,85
145 Martin Hunhammar OK Ravinen 00:20:15 38,04
146 Emil Wipp Järla Orientering 00:20:16 38,13
148 Oskar Hermansson Hellas Orientering 00:20:19 38,40
149 Mats Fryxell Tullinge SK 00:20:21 38,59
150 Stefan Norin Söders-Tyresö 00:20:22 38,68
150 Erik Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK 00:20:22 38,68
152 Johan Westring Järfälla OK 00:20:25 38,95
152 Joakim Persson Haninge SOK 00:20:25 38,95
154 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:20:30 39,41
154 Anders Platt Järla Orientering 00:20:30 39,41
156 Stefan Granath Väsby OK 00:20:32 39,59
156 Mats Bern Snättringe SK 00:20:32 39,59
158 Anders Karlsson Snättringe SK 00:20:34 39,78
158 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:20:34 39,78
160 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:20:37 40,05
161 Håkan Brandberg Långhundra IF 00:20:40 40,33
162 Andreas Herne OK Ravinen 00:20:41 40,42
162 Adam Hellstadius OK Hällen 00:20:41 40,42
164 Peter Granath Snättringe SK 00:20:43 40,60
165 Robert Pedersen Järfälla OK 00:20:47 40,97
166 Daniel Rejment OK Linné 00:20:50 41,24
166 Christoffer Norrman Attunda OK 00:20:50 41,24
168 Andreas Johnson Sigtuna OK 00:20:52 41,43
168 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:20:52 41,43
170 Magnus Karlsson Centrum OK 00:20:55 41,70
171 Lars Klasson OK Ravinen 00:20:57 41,88
172 Ola Henriksson Järla Orientering 00:21:01 42,25
173 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:21:02 42,34
174 Björn Nyqvist Järla Orientering 00:21:06 42,71
175 Janne Skarner Leksands OK 00:21:10 43,08
176 Emil Thalin OK Älvsjö-Örby 00:21:11 43,17
177 Stig Thunell IFK Lidingö SOK 00:21:15 43,53
178 Per Lembre Järla Orientering 00:21:20 43,99
179 Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK 00:21:21 44,08
180 Mattias Holmberg Centrum OK 00:21:24 44,36
180 Magnus Lennartsson Järfälla OK 00:21:24 44,36
182 Mats Johnsson Centrum OK 00:21:28 44,73
183 Niklas Wansölin OK Ravinen 00:21:29 44,82
184 Martin Ahlström IFK Enskede 00:21:32 45,09
185 Frank Steiner Järfälla OK 00:21:35 45,37
186 Per Schölin Sundbybergs IK 00:21:38 45,64
187 Gustav Nirvin Haninge SOK 00:21:41 45,92
188 Karl Mårtensson OK Älvsjö-Örby 00:21:43 46,10
189 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:21:50 46,74
189 Michael Ahlquist Järla Orientering 00:21:50 46,74
191 Sven Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 00:21:51 46,83
192 Stefan Martelius Attunda OK 00:21:53 47,02
193 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:21:55 47,20
194 Mark Åkesson Järfälla OK 00:21:59 47,57
195 Per Wolgast Snättringe SK 00:22:00 47,66
195 Håkan Dahlbäck OK Österåker 00:22:00 47,66
197 Mats Hainke Snättringe SK 00:22:06 48,21
198 Andreas Magnvall OK Södertörn 00:22:08 48,39
199 Magnus Bolander Snättringe SK 00:22:13 48,85
200 Johan Tirén Skogsluffarnas OK 00:22:19 49,40
201 Douglas Lundin Skogsluffarnas OK 00:22:22 49,67
202 Mats Larsson IFK Enskede 00:22:25 49,95
203 Lars Gerhardsson Attunda OK 00:22:26 50,04
204 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:22:35 50,87
205 Mattias Henriksson Centrum OK 00:22:39 51,23
205 Simon Österlund Västerås SOK 00:22:39 51,23
207 David Granath Tjällmo-Godegårds OK 00:22:42 51,51
208 Jan Glevén Järla Orientering 00:22:43 51,60
209 Fredrik Morast Haninge SOK 00:22:44 51,69
210 Henrik Bladh Tullinge SK 00:22:46 51,87
211 Henrik Wolff Skogsluffarnas OK 00:22:53 52,52
212 Björn Reger Söders-Tyresö 00:22:58 52,97
212 Ola Envall Tullinge SK 00:22:58 52,97
214 Magnus Forshällen Attunda OK 00:23:06 53,71
215 Roger Tinglöf Väsby OK 00:23:07 53,80
216 Niclas Nilsson OK Österåker 00:23:11 54,16
217 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:23:12 54,26
218 Per Damberg IFK Lidingö SOK 00:23:13 54,35
219 Jonas Nylund Centrum OK 00:23:17 54,71
220 Gunnar Svanberg Järfälla OK 00:23:28 55,72
221 Håkan Enmark Skogsluffarnas OK 00:23:31 56,00
222 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 00:23:33 56,18
223 Erik Calleberg Snättringe SK 00:23:40 56,82
224 Fredrik Jonsson Attunda OK 00:23:42 57,01
225 Martin Skärlén Haninge SOK 00:23:51 57,83
226 Ulf Bråsjö Järla Orientering 00:23:58 58,47
226 Thierry Reignier Järfälla OK 00:23:58 58,47
228 Robert Björklund Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:01 58,75
229 Kristoffer Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:02 58,84
230 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:24:13 59,85
231 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:24:17 60,21
232 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:24:24 60,85
233 Johnny Rahlén OK Ravinen 00:24:25 60,95
234 Anders Lavfors Centrum OK 00:24:33 61,68
235 Jon Sundberg Järfälla OK 00:24:34 61,77
236 Jacob Svensson Söders-Tyresö 00:24:39 62,23
237 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:24:46 62,87
238 Albin Kvarnefalk Järfälla OK 00:24:50 63,24
239 Peter Wipp Järla Orientering 00:24:52 63,42
239 Göran Hellgren OK Södertörn 00:24:52 63,42
241 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:24:55 63,70
242 Lucas Norrman Attunda OK 00:24:56 63,79
243 Jonas Hellström Attunda OK 00:24:59 64,06
244 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 00:25:03 64,43
245 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:25:06 64,70
246 Jona Ljungström Järfälla OK 00:25:10 65,07
247 Henrik Lundgren Centrum OK 00:25:20 65,99
249 Magnus Strömqvist Attunda OK 00:25:27 66,63
250 Mats Nord Tumba-Mälarhöjden OK 00:25:37 67,54
251 John Alexander Centrum OK 00:25:45 68,28
252 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:25:47 68,46
253 Fredric Johansson Snättringe SK 00:26:12 70,75
254 Kenneth Pettersson Järfälla OK 00:26:21 71,58
255 Mikael Hedin Järfälla OK 00:26:22 71,67
256 Cristian Franzén Ankarsrums OK 00:26:23 71,76
257 Jan Rönnberg OK Älvsjö-Örby 00:26:25 71,94
258 Stefan Lindvall Haninge SOK 00:26:28 72,22
259 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:26:32 72,58
260 Stefan Sundelius Järfälla OK 00:26:42 73,50
261 Mats Lundblad Täby OK 00:26:47 73,96
262 Lars Hagrot Täby OK 00:26:53 74,51
263 Bo Lauri Snättringe SK 00:26:55 74,69
264 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:27:12 76,25
264 Matts Andersson OK Ravinen 00:27:12 76,25
266 Arne Kvarnefalk Järfälla OK 00:27:14 76,43
267 Dan Uggla Bromma-Vällingby SOK 00:27:18 76,80
268 Ola Holgersson Bromma-Vällingby SOK 00:27:29 77,81
269 Lennart Hävrén Tullinge SK 00:27:54 80,10
270 Fredric Höglind IFK Enskede 00:28:07 81,29
271 Per Widén Hellas Orientering 00:28:12 81,75
272 Björn Salomonsson Snättringe SK 00:28:26 83,03
273 Leif Lundin Järla Orientering 00:28:49 85,14
274 Bo Winander Järfälla OK 00:28:54 85,60
275 Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK 00:29:12 87,25
276 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 00:29:26 88,53
277 Per Strid OK Roslagen 00:30:02 91,83
278 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 00:31:17 98,70
279 Gunnar Skärlén Haninge SOK 00:32:00 102,64
280 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:32:48 107,04
282 Lars Göran Sörqvist Sigtuna OK 00:36:54 129,58
283 Torbjörn Wrighed Motala AIF OL 00:39:50 145,71
Patric De Boussard IFK Enskede
Niclas Lidström Frösö IF
Tomas Pettersson Haninge SOK
Björn Nilsson Tumba-Mälarhöjden OK
Anton Alverbäck Täby OK
Joakim Skärlén Haninge SOK
Michael Granqvist OK Ravinen
Tobias Forsén Tullinge SK
Ulrik Ivers Attunda OK
Karl Enges Attunda OK
Mattias Millinger Järla Orientering
Erik Berzell Järla Orientering
Arne Jansson OK Klemmingen
Hans Andersson Strinning Attunda OK
Henrik Trofast Tullinge SK
Daniel Christensson Södertälje-Nykvarn OF
Filip Möller OK Södertörn
Henrik Morast Haninge SOK

Annonser