Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #2 - D17-

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Helena Jansson OK Ravinen 00:13:21 1,27
2 Catherine Taylor OK Södertörn 00:14:04 4,47
3 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 00:14:38 6,99
3 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 00:14:38 6,99
5 Hilda Forsgren OK Linné 00:14:52 8,03
6 Tilda Johansson OK Orion 00:14:54 8,18
7 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 00:15:00 8,63
8 Louise Markstedt OK Södertörn 00:15:09 9,30
9 Emma Hagrot Täby OK 00:15:10 9,37
10 Josefine Heikka Alfta-Ösa OK 00:15:15 9,74
11 Niina Hulkkonen IFK Lidingö SOK 00:15:19 10,04
12 Sara Sjökvist Järla Orientering 00:15:30 10,86
13 Krystal Neumann Järla Orientering 00:15:38 11,45
14 Josefin Persson Järla Orientering 00:15:50 12,34
15 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:15:51 12,42
16 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:15:54 12,64
18 Rebecka Olsson OK Linné 00:16:00 13,09
19 Joana Wälti Södertälje-Nykvarn OF 00:16:03 13,31
20 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 00:16:11 13,91
21 Riina Kuuselo OK Linné 00:16:14 14,13
22 Jo Stevenson Södertälje-Nykvarn OF 00:16:18 14,43
23 Alice Hugosson IFK Lidingö SOK 00:16:22 14,72
24 Moa Gustafsson Uddevalla OK 00:16:27 15,10
25 Frida Hector Snättringe SK 00:16:29 15,24
26 Anna Dahlgren-Rosén Järla Orientering 00:16:31 15,39
27 Frida Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:16:33 15,54
28 Lisa Rönnols OK Linné 00:16:34 15,62
29 Sofia Forsgren OK Skogsfalken 00:16:35 15,69
30 Malin Dahlström Tullinge SK 00:16:37 15,84
30 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:16:37 15,84
32 Barbora Pijáková IFK Lidingö SOK 00:16:43 16,28
33 Tone Albrektsson OK Ravinen 00:16:47 16,58
34 Susanna Tervo IFK Lidingö SOK 00:16:48 16,66
35 Vilma Karlsson Snättringe SK 00:16:50 16,80
36 Carolin Svensson Haninge SOK 00:16:57 17,33
37 Tove Lagerberg OK Södertörn 00:17:26 19,48
38 Selma Gumaelius Waxholms OK 00:17:33 20,00
39 Helena Markstedt OK Södertörn 00:17:36 20,22
40 Amanda Berggren Tullinge SK 00:17:38 20,37
41 Ellinor Fryxell Tullinge SK 00:17:42 20,67
42 Malin Dahlbäck OK Österåker 00:17:45 20,89
43 Karna Thorsson OK Linné 00:17:46 20,97
44 Sonia Flückiger OK Ravinen 00:17:53 21,49
45 Ellen Broman OK Roslagen 00:17:58 21,86
46 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 00:18:03 22,23
47 Karin Skogholm Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:06 22,45
48 Isabella Tapper IFK Lidingö SOK 00:18:18 23,35
49 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:19 23,42
50 Erica Hellgren OK Älvsjö-Örby 00:18:20 23,49
51 Anna Strand Attunda OK 00:18:27 24,01
52 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 00:18:29 24,16
53 Ella Andersson OK Södertörn 00:18:30 24,24
54 Kristin Willamo Södertälje-Nykvarn OF 00:18:32 24,39
55 Maria Olsson HJS-Vansbro OK 00:18:36 24,68
56 Sanna Gustavsson Linköpings OK 00:18:39 24,91
57 Yvonne Andersson Tullinge SK 00:18:40 24,98
58 Sofia Persson Tullinge SK 00:18:42 25,13
59 Hanna Korhonen OK Ravinen 00:18:47 25,50
60 Lovisa Längheim Tullinge SK 00:18:50 25,72
60 Cecilia Fochsen Waxholms OK 00:18:50 25,72
60 Ebba Ganslandt IFK Lidingö SOK 00:18:50 25,72
60 Malin Lindskog OK Ravinen 00:18:50 25,72
64 Johanna Lännevall OK Roslagen 00:18:54 26,02
64 Evelina Berg OK Ravinen 00:18:54 26,02
66 Lina Lång Stora Tuna OK 00:18:56 26,17
67 Elin Sundqvist Tullinge SK 00:19:01 26,54
68 Kristina Aspvall Centrum OK 00:19:07 26,99
70 Carolina Jonsell Täby OK 00:19:10 27,21
71 Siri Engberg Järla Orientering 00:19:13 27,43
71 Hanna Björklund OK Kåre 00:19:13 27,43
73 Anna Tiderman Snättringe SK 00:19:15 27,58
74 Linnea Börjars Centrum OK 00:19:23 28,18
75 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:19:25 28,33
76 Anna Ek OK Ravinen 00:19:31 28,77
77 Tilda Andersson OK Ravinen 00:19:36 29,14
78 Katarina Rundström IFK Enskede 00:19:40 29,44
79 Anna Johansson Järla Orientering 00:19:41 29,52
80 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:19:52 30,33
81 Anna Lundquist OK Ravinen 00:19:58 30,78
82 Evelina Christoffersson OK Roslagen 00:20:02 31,08
83 Annika Svensson Solna OK 00:20:06 31,37
83 Marie Hedar OK Tor 00:20:06 31,37
85 Maria Pedersen Järfälla OK 00:20:09 31,60
86 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 00:20:16 32,12
87 Emma Sundvall Järla Orientering 00:20:21 32,49
88 Elin Ahlström IFK Enskede 00:20:23 32,64
89 Ramona Åkermarck-Mähönen IFK Lidingö SOK 00:20:29 33,08
90 Maria Hellström Väsby OK 00:20:34 33,46
91 Josefine Andersson Täby OK 00:20:35 33,53
92 Monica Hatlen Tullinge SK 00:20:39 33,83
93 Marianne Henke Attunda OK 00:20:43 34,12
94 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 00:20:44 34,20
95 Isabelle Sjöberg OK Österåker 00:20:45 34,27
96 Michaela Lundell OK Österåker 00:20:49 34,57
97 Åsa Linnersjö Söders-Tyresö 00:20:51 34,72
98 Emma Miléus Attunda OK 00:20:53 34,87
99 Eva Hagwall Järla Orientering 00:20:54 34,94
101 Camilla Engel OK Ravinen 00:21:00 35,39
102 Johanna Clarin IF Rigor 00:21:02 35,54
103 Sofia Damne Bromma-Vällingby SOK 00:21:03 35,61
104 Malin Strandberg Gustavsbergs OK 00:21:06 35,83
105 Therese Holmström OK Ravinen 00:21:15 36,50
105 Anette Brunander Attunda OK 00:21:15 36,50
107 Åsa Wilestedt Attunda OK 00:21:16 36,58
108 Lena Nilsson Attunda OK 00:21:17 36,65
109 Anna Knutes Järla Orientering 00:21:22 37,02
109 Sanna-Kaisa Nyström OK Ravinen 00:21:22 37,02
111 Ewa Albrektsson OK Ravinen 00:21:26 37,32
112 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 00:21:29 37,54
113 Ida Torbiörnsson Järla Orientering 00:21:34 37,92
114 Åsa Pettersson Vallentuna-Össeby OL 00:21:41 38,44
115 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 00:21:49 39,03
116 Maria Edvardsson Järfälla OK 00:21:50 39,10
117 Meta Nordesjö Sundbybergs IK 00:21:51 39,18
118 Maria Lännevall OK Roslagen 00:22:02 40,00
119 Camilla Nyqvist Järla Orientering 00:22:04 40,15
120 Åsa Edgren Skarpnäcks OL 00:22:12 40,74
121 Vilma Gothe OK Ravinen 00:22:14 40,89
122 Ann Granqvist OK Ravinen 00:22:17 41,11
123 Sofia Fureby Snättringe SK 00:22:19 41,26
124 Ebba Leickt Tullinge SK 00:22:20 41,33
125 Åsa Sand Tullinge SK 00:22:38 42,67
126 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 00:22:44 43,12
127 Anna Perneby Tullinge SK 00:22:47 43,34
128 Lena Jansson Järla Orientering 00:22:51 43,64
129 My Rönnols Täby OK 00:23:00 44,31
130 Anna Gerhardsson Attunda OK 00:23:12 45,20
131 Anette Önerud OK Ravinen 00:23:19 45,72
132 Inez Eklund Skarpnäcks OL 00:23:22 45,94
133 EvaLena Ericson Södertälje-Nykvarn OF 00:23:28 46,39
133 Eva Svanberg Järfälla OK 00:23:28 46,39
135 Marie Öhman Vallentuna-Össeby OL 00:23:30 46,54
136 Anette Arksand Vallentuna-Össeby OL 00:23:34 46,83
137 Eva-Lena Jonsson Nyköpings OK 00:23:37 47,06
138 Ellen Skuncke Täby OK 00:23:45 47,65
139 Pia Boudrie Väsby OK 00:24:02 48,92
140 Annika Lundström Väsby OK 00:24:09 49,44
142 Lovisa Larsson Tullinge SK 00:24:18 50,11
143 Susanne Bovallius Järfälla OK 00:24:19 50,18
144 Birgitta Billstam Järfälla OK 00:24:23 50,48
145 Ebba Hedegård OK Kolmården 00:24:27 50,77
146 Tilda Bellander Gustavsbergs OK 00:24:35 51,37
147 Therese Persson Snättringe SK 00:24:47 52,26
148 Vera Bogren Sundbybergs IK 00:24:56 52,93
149 Annika Sundvall Järla Orientering 00:24:57 53,00
150 Priscilla Ferrera Skarpnäcks OL 00:25:01 53,30
151 Catrin Johnson Skogsluffarnas OK 00:25:03 53,45
152 Ann-Marie Holmström Gustavsbergs OK 00:25:09 53,90
153 Madelene Barboza Attunda OK 00:25:35 55,83
154 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 00:25:46 56,65
155 Gunilla Berg OK Ravinen 00:26:01 57,76
156 Stina Boräng Snättringe SK 00:26:07 58,21
157 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:26:19 59,10
158 Jessica Strömqvist Attunda OK 00:26:30 59,92
159 Josefin Karlsson Attunda OK 00:26:32 60,07
159 Ulla Gummeson Väsby OK 00:26:32 60,07
161 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:46 61,11
162 Marie Forshällen Attunda OK 00:26:56 61,85
163 Eva Elnerud Sigtuna OK 00:27:05 62,52
164 Lena Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 00:27:20 63,63
165 Birgitta Henriksson Järla Orientering 00:27:40 65,12
166 Emma Rolfsson Robertsfors IK 00:27:55 66,24
167 Aila Halttunen Haninge SOK 00:28:24 68,39
168 Annika Berntsson Väsby OK 00:28:30 68,84
168 Evely Nord Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:30 68,84
170 Malin Johnson Sigtuna OK 00:28:40 69,58
171 Kerstin Björnegren Väsby OK 00:29:51 74,86
172 Linnéa Granlund Täby OK 00:29:52 74,93
173 Birgitta Nyberg Attunda OK 00:29:59 75,45
174 Ylva Rudander Järla Orientering 00:30:16 76,72
175 Nina Boljang Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:28 77,61
176 Christel Nilsson Haninge SOK 00:30:31 77,83
177 Mikaela Wallerström OK Österåker 00:30:56 79,69
178 Katarina Helgby Bromma-Vällingby SOK 00:31:16 81,18
179 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 00:31:21 81,55
180 Margareta Bergh Skarpnäcks OL 00:32:43 87,64
181 Marie Heinrup Tullinge SK 00:32:56 88,61
182 Agneta Sörqvist Sigtuna OK 00:34:51 97,16
183 Lena Broberg Snättringe SK 00:37:14 107,79
184 Anna Lindell Gustavsbergs OK 00:38:38 114,03
185 Kristina Norin Söders-Tyresö 00:38:47 114,70
186 Ina Widegren Skogsluffarnas OK 00:40:41 123,17
187 Lena Nyström-Nilsson Rånäs OK 00:47:41 154,39
Magdalena Carlstein IFK Lidingö SOK
Camilla Göstas Söders-Tyresö
Malin Kvarnefalk Järfälla OK
Anna Ek Södertälje-Nykvarn OF

Annonser

OOCup 2022