Svenska Orienteringsförbundet

Stockholm City Cup, #3 - H17-

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Noah Zbinden Järla Orientering 00:17:50 8,45
2 Emil Granqvist OK Ravinen 00:18:02 9,36
3 Erik Berzell Järla Orientering 00:18:07 9,75
4 Mattias Millinger Järla Orientering 00:18:54 13,34
5 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:18:58 13,64
6 Jere Pajunen IFK Lidingö SOK 00:19:07 14,33
7 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:19:11 14,64
8 Albin Andersson OK Ravinen 00:19:39 16,78
9 Timon Schweizer Järla Orientering 00:20:05 18,76
10 Simon Bohman Rånäs OK 00:20:07 18,92
11 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:20:21 19,99
12 Michael Refors Järla Orientering 00:20:26 20,37
13 Joel Lännevall OK Roslagen 00:20:27 20,44
14 Jens Rönnols Järla Orientering 00:20:28 20,52
15 Andreas Hall Järla Orientering 00:20:31 20,75
16 Martin Nilsson Snättringe SK 00:20:33 20,90
17 Hugo Dahlberg Haninge SOK 00:20:45 21,82
18 Ulf Troeng OK Linné 00:20:53 22,43
19 Nils Edvardsson Järfälla OK 00:21:02 23,12
20 Jonas Kjäll Centrum OK 00:21:05 23,35
21 Oskar Forsberg Tullinge SK 00:21:09 23,65
22 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:21:11 23,81
23 Karl Enges Attunda OK 00:21:12 23,88
24 Dan Wester Järla Orientering 00:21:15 24,11
25 Olle Andersson Tullinge SK 00:21:18 24,34
26 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:21:21 24,57
27 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:21:27 25,03
29 Hannes Svahn OK Ravinen 00:21:33 25,49
30 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:21:39 25,94
31 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:22:03 27,78
32 Mattias Ågren Centrum OK 00:22:04 27,85
33 Oskar Malmberg IFK Umeå 00:22:07 28,08
34 Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 00:22:18 28,92
35 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:22:20 29,08
36 Axel Mattsson Järla Orientering 00:22:24 29,38
37 David Hector Snättringe SK 00:22:33 30,07
38 Filip Möller OK Södertörn 00:22:41 30,68
39 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:22:45 30,99
40 Emil Andersson Tullinge SK 00:22:47 31,14
41 Martin Bellander Gustavsbergs OK 00:22:48 31,22
42 Mattias Ivares OK Södertörn 00:22:52 31,52
43 Kasper Fransson OK Ravinen 00:22:56 31,83
44 Torbjörn Persson Nässjö OK 00:23:02 32,29
45 Jonathan Envall Tullinge SK 00:23:05 32,52
45 Björn Lundquist OK Ravinen 00:23:05 32,52
45 Lars Berzell Väsby OK 00:23:05 32,52
48 Fredrik Åkerlind Vallentuna-Össeby OL 00:23:06 32,59
50 Thomas Pettersson Attunda OK 00:23:10 32,90
51 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 00:23:15 33,28
52 Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 00:23:18 33,51
53 Lukas Gustavsson Linköpings OK 00:23:19 33,59
54 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 00:23:25 34,04
55 Simon Skogman Markbygdens OK 00:23:26 34,12
56 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:23:27 34,20
57 Gunnar Lindberg Gustavsbergs OK 00:23:28 34,27
57 Linus Rispling Centrum OK 00:23:28 34,27
59 Sverker Lenas Centrum OK 00:23:30 34,43
59 Patric De Boussard IFK Enskede 00:23:30 34,43
61 Stefan Norin Söders-Tyresö 00:23:35 34,81
61 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 00:23:35 34,81
63 Per Forsberg IFK Enskede 00:23:38 35,04
64 Christoffer Andersson Cedmert IFK Lidingö SOK 00:23:44 35,50
65 Martin Hunhammar OK Ravinen 00:23:45 35,57
66 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:23:50 35,95
67 Mikael Lovén Järla Orientering 00:23:53 36,18
68 Andreas Edlund Mälarö SOK 00:23:58 36,57
69 Thomas Jansson IF Femman 00:24:04 37,02
70 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 00:24:05 37,10
71 Patrik Gunnarsson Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:17 38,02
72 Alejandro Martinez Flor Täby OK 00:24:19 38,17
72 Nicolas Barboza Attunda OK 00:24:19 38,17
74 Ola Hultin OK Roslagen 00:24:20 38,25
75 Jörgen Hector Snättringe SK 00:24:28 38,86
77 Per Oksvold Centrum OK 00:24:30 39,01
77 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:30 39,01
80 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 00:24:42 39,93
82 Ove Oksvold Centrum OK 00:24:49 40,46
83 Jonas Nylund Centrum OK 00:24:50 40,54
84 Per Nilsson Järfälla OK 00:24:56 41,00
85 Peter Rosén Alfta-Ösa OK 00:25:04 41,61
86 Henrik Flordal Katrineholms OK 00:25:08 41,91
88 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:25:10 42,07
89 Johan Lindqvist Täby OK 00:25:14 42,37
91 Tobias Steen Haninge SOK 00:25:16 42,52
92 Hans Liwång IFK Lidingö SOK 00:25:22 42,98
93 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:25:27 43,37
94 Hugo Flordal Snättringe SK 00:25:31 43,67
95 Andreas Hultqvist Tullinge SK 00:25:36 44,05
96 Mats Fryxell Tullinge SK 00:25:39 44,28
97 Ulrik Ivers Attunda OK 00:25:50 45,12
98 Mats Johnsson Centrum OK 00:25:53 45,35
99 Zdenek Liscinsky Tullinge SK 00:25:59 45,81
100 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:26:00 45,89
101 Jonas Eriksson Länna IF 00:26:02 46,04
102 Gustav Nirvin Haninge SOK 00:26:04 46,19
103 Johan Lidmar Snättringe SK 00:26:06 46,34
104 Casper Giding Kamrat och IF KIF 00:26:13 46,88
105 Frank Steiner Järfälla OK 00:26:14 46,96
105 Peter Granath Snättringe SK 00:26:14 46,96
107 Per Edlund Sigtuna OK 00:26:15 47,03
108 Daniel Rejment OK Linné 00:26:20 47,41
109 Erik Sandelin Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:22 47,57
109 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:26:22 47,57
111 Stefan Granath Väsby OK 00:26:25 47,80
112 Douglas Lundin Skogsluffarnas OK 00:26:27 47,95
113 Johan Kärrström Tullinge SK 00:26:28 48,03
114 Fredrik Andersson SOK Joar Viking Enköpin 00:26:30 48,18
115 Måns Tistad IFK Lidingö SOK 00:26:31 48,25
116 Anders Haag Centrum OK 00:26:32 48,33
117 Arne Jansson OK Klemmingen 00:26:33 48,41
118 Magnus Yngvesson Robertsfors IK 00:26:35 48,56
119 Adam Hellstadius OK Hällen 00:26:39 48,87
119 Fredric Höglind IFK Enskede 00:26:39 48,87
122 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 00:26:48 49,55
123 Ola Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:26:58 50,32
124 Johan Hedman Söders-Tyresö 00:27:01 50,55
125 Tomas Hultqvist Tullinge SK 00:27:02 50,62
127 Oskar Hermansson Hellas Orientering 00:27:08 51,08
128 Emil Wipp Järla Orientering 00:27:09 51,16
130 Matts Andersson OK Ravinen 00:27:11 51,31
131 Karl Mårtensson OK Älvsjö-Örby 00:27:13 51,46
132 Björn Reger Söders-Tyresö 00:27:16 51,69
132 Hans Tarandi IFK Lidingö SOK 00:27:16 51,69
134 Emil Thalin OK Älvsjö-Örby 00:27:23 52,23
135 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 00:27:26 52,46
136 Johan Egneblad Kjula IF 00:27:27 52,53
137 Ulf Burman Gustavsbergs OK 00:27:29 52,69
138 Joakim Persson Haninge SOK 00:27:33 52,99
139 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 00:27:34 53,07
140 Johan Hörnfeldt OK Ravinen 00:27:40 53,53
141 Nicklas Doyle Skarpnäcks OL 00:27:41 53,60
141 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:27:41 53,60
143 Niklas Mannberg Högåkers OK 00:27:43 53,76
144 Janne Skarner Leksands OK 00:27:45 53,91
145 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 00:27:48 54,14
146 Anton Alverbäck Täby OK 00:27:49 54,21
146 Ludvig Sandahl Järla Orientering 00:27:49 54,21
146 Jacob Svensson Söders-Tyresö 00:27:49 54,21
149 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:27:51 54,37
149 Patrik Äppelgran Snättringe SK 00:27:51 54,37
149 Mats Bern Snättringe SK 00:27:51 54,37
152 Anders Karlsson Snättringe SK 00:27:57 54,83
153 Johan Tirén Skogsluffarnas OK 00:27:58 54,90
153 Ola Henriksson Järla Orientering 00:27:58 54,90
155 Joel Udd Markbygdens OK 00:27:59 54,98
156 Christian Lindh Sundbybergs IK 00:28:00 55,06
157 Håkan Rolfsson Skarpnäcks OL 00:28:05 55,44
158 Mats Larsson IFK Enskede 00:28:10 55,82
158 Robert Björklund Tumba-Mälarhöjden OK 00:28:10 55,82
160 Jan Glevén Järla Orientering 00:28:12 55,97
161 Lars Gerhardsson Attunda OK 00:28:16 56,28
162 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:28:22 56,74
163 Jonas Hellström Attunda OK 00:28:24 56,89
164 Andreas Herne OK Ravinen 00:28:25 56,97
165 Niclas Sjögren Haninge SOK 00:28:26 57,04
166 Rickard Andersson Tullinge SK 00:28:28 57,19
167 Rudolf Hersén Tullinge SK 00:28:33 57,58
168 Christofer Näsholm Ärla IF 00:28:42 58,26
169 Joakim Wigertz Långhundra IF 00:28:44 58,42
170 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 00:28:45 58,49
170 Jan Dahlberg Haninge SOK 00:28:45 58,49
172 Fredrik Åslund Katrineholms OK 00:29:01 59,72
172 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 00:29:01 59,72
174 Mats Hainke Snättringe SK 00:29:02 59,79
174 Stefan Martelius Attunda OK 00:29:02 59,79
176 Andreas Johnson Sigtuna OK 00:29:07 60,17
176 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:29:07 60,17
178 Edvard Davidsson OK Klemmingen 00:29:16 60,86
179 Niclas Nilsson OK Österåker 00:29:21 61,24
180 Simon Österlund Västerås SOK 00:29:23 61,40
181 Magnus Lennartsson Järfälla OK 00:29:33 62,16
183 Lars Landström Långhundra IF 00:29:45 63,08
184 Jan Lavén Gustavsbergs OK 00:29:50 63,46
185 Mårten Källman Söders-Tyresö 00:30:07 64,76
186 Anders Lavfors Centrum OK 00:30:12 65,14
187 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 00:30:20 65,75
188 Lukas Arkäng Tullinge SK 00:30:25 66,13
189 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 00:30:29 66,44
190 Björn Nyqvist Järla Orientering 00:30:31 66,59
191 Fredrik Jonsson Attunda OK 00:30:33 66,74
192 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 00:30:34 66,82
193 Ola Envall Tullinge SK 00:30:45 67,66
193 Ludvig Larsendahl Västerås SOK 00:30:45 67,66
195 David Granath Tjällmo-Godegårds OK 00:30:46 67,74
196 Torbjörn Thorsén Skogsluffarnas OK 00:30:53 68,27
197 Magnus Bolander Snättringe SK 00:30:54 68,35
198 Martin Skärlén Haninge SOK 00:30:57 68,58
199 Fredric Johansson Snättringe SK 00:31:13 69,80
200 Håkan Brandberg Långhundra IF 00:31:29 71,02
201 Cristian Franzén Ankarsrums OK 00:31:37 71,63
202 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:31:50 72,63
203 Per Wolgast Snättringe SK 00:31:53 72,86
204 Johan Westring Järfälla OK 00:32:07 73,93
205 Ulf Bråsjö Järla Orientering 00:32:25 75,30
205 Mats Karlsson Tullinge SK 00:32:25 75,30
207 Henrik Lundgren Centrum OK 00:32:31 75,76
208 Erik Calleberg Snättringe SK 00:32:36 76,14
209 Michael Ahlquist Järla Orientering 00:32:38 76,30
210 Per Blom IFK Enskede 00:32:43 76,68
211 Jonatan Lindell Gustavsbergs OK 00:32:48 77,06
212 Roland Persson Skarpnäcks OL 00:32:52 77,37
213 Tobias Andersson OK Österåker 00:33:09 78,66
214 Albin Kvarnefalk Järfälla OK 00:33:12 78,89
215 Johan Kügler Sigtuna OK 00:33:33 80,50
216 Johnny Rahlén OK Ravinen 00:33:50 81,80
217 Stefan Sundelius Järfälla OK 00:34:00 82,56
218 Kenneth Pettersson Järfälla OK 00:34:05 82,94
218 Per Öhlund Gustavsbergs OK 00:34:05 82,94
220 Peter Wipp Järla Orientering 00:34:06 83,02
221 Niclas Lidström Frösö IF 00:34:11 83,40
222 Svante Rusck OK Ravinen 00:34:16 83,78
223 Håkan Enmark Skogsluffarnas OK 00:34:24 84,39
224 Per Widén Hellas Orientering 00:34:25 84,47
225 Johan Sköld Järfälla OK 00:34:41 85,69
226 Jan Rönnberg OK Älvsjö-Örby 00:34:43 85,85
227 Magnus Strömqvist Attunda OK 00:34:51 86,46
228 Leif Lundin Järla Orientering 00:35:01 87,22
229 Henrik Wolff Skogsluffarnas OK 00:35:06 87,60
230 Mattias Robertson Centrum OK 00:35:26 89,13
231 John Alexander Centrum OK 00:35:48 90,81
232 Lars Öhrman Stockholms OK 00:36:17 93,03
233 Thierry Reignier Järfälla OK 00:36:18 93,10
234 Glenn Widerström OK Ravinen 00:36:38 94,63
235 Mats Lundblad Täby OK 00:36:39 94,71
236 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 00:37:03 96,54
237 Mats Nord Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:08 96,92
238 Arne Kvarnefalk Järfälla OK 00:37:12 97,23
239 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 00:37:14 97,38
240 Anders Kärrström Tullinge SK 00:37:27 98,38
241 Rolf Karlsson Järla Orientering 00:37:28 98,45
241 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 00:37:28 98,45
243 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 00:37:54 100,44
245 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:38:59 105,41
246 Leif Mörkfors Järfälla OK 00:39:24 107,32
247 Martin Sahlin Järla Orientering 00:39:31 107,85
248 Gustaf Ericson Järla Orientering 00:39:41 108,61
249 Stefan Nordström Sigtuna OK 00:39:46 109,00
250 Gunnar Skärlén Haninge SOK 00:40:08 110,68
251 Tomas Pettersson Haninge SOK 00:41:02 114,80
252 Yngve Rahlén OK Ravinen 00:41:57 119,01
253 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 00:44:29 130,62
254 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:45 136,43
255 Jona Ljungström Järfälla OK 00:46:37 140,40
256 Lars Jonasson Järfälla OK 00:46:56 141,85
257 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 00:50:51 159,81
258 David Dahlström Falkenbergs OK 00:52:22 166,76
Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK
Christopher Wilestedt Attunda OK
Torbjörn Ohlsson Haninge SOK
Stefan Myrefelt Skarpnäcks OL
Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK
Torbjörn Wrighed Motala AIF OL
Kristoffer Hylander Tumba-Mälarhöjden OK
Ingemar Lindström OK Österåker
Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK
Jens Wicksén Centrum OK
Anton Daniels Attunda OK

Annonser