Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #6, medel (WRE), med Bollnästräffen - M21 Elit2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Silvemark Ärla IF 00:30:14 8,88
2 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:30:38 9,96
3 Emil Kalered OK Denseln 00:31:28 12,22
4 Jere Sipponen IFK Lidingö SOK 00:32:22 14,65
5 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 00:32:36 15,28
6 Erik Engstrand IFK Göteborg 00:32:59 16,32
7 Arvid Våg IFK Göteborg 00:33:00 16,37
8 Andreas Hall Järla Orientering 00:33:19 17,22
9 Joakim Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:33:31 17,76
10 Simon Andersson OK Rodhen 00:33:36 17,99
11 Andrey Lamov Stora Tuna OK 00:33:38 18,08
12 Erik Fernlund OK Tisaren 00:33:56 18,89
13 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:34:13 19,66
14 Viktor Antonsson Eksjö SOK 00:34:30 20,43
15 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:34:46 21,15
16 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:34:54 21,51
17 Halvor Eid Nielsen Ärla IF 00:35:08 22,14
18 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 00:35:19 22,64
19 Josh Beech OK Södertörn 00:35:21 22,73
20 Simon Lundin Finspångs SOK 00:35:28 23,04
21 Didrik Hall Nyköpings OK 00:35:30 23,13
22 Ville Keskisaari IFK Lidingö SOK 00:35:38 23,49
23 Timo Mähönen IFK Lidingö SOK 00:35:59 24,44
24 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 00:36:09 24,89
25 Albin Sjöhed Gävle OK 00:36:34 26,02
26 Kevin Ståhl OK Hammaren 00:36:44 26,47
27 Emil Andersson Tullinge SK 00:36:51 26,79
28 Oscar Vångell Ärla IF 00:36:57 27,06
29 Mattias Johansson Bergnäsets AIK 00:37:04 27,37
30 Henrik Andersson Bredaryds SOK 00:37:10 27,64
31 Markus Adolfsson Tullinge SK 00:37:30 28,54
32 Erik Lind OK Linné 00:37:34 28,72
33 Niklas Sundqvist Tullinge SK 00:37:37 28,86
34 Anders Håkansson OK Linné 00:38:02 29,99
35 Anders Axling Sundsvalls OK 00:38:07 30,21
36 Erik Berzell Järla Orientering 00:38:41 31,75
37 Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 00:38:49 32,11
38 Oskar Andrén OK Tisaren 00:39:21 33,55
39 Johan Aronsson OK Tisaren 00:39:28 33,87
40 Fredrik Persson Domnarvets GOIF 00:40:12 35,85
41 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 00:40:31 36,71
42 Magnus Björk OK Rodhen 00:40:57 37,88
43 Mattias Mårts Stora Tuna OK 00:40:58 37,93
44 Simon Martelius Attunda OK 00:41:00 38,02
45 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 00:41:16 38,74
46 Linus Larsson OK Kåre 00:41:52 40,36
47 Filip Ivarsson OK Hammaren 00:41:53 40,41
48 Jimmy Larsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:42:35 42,30
49 Henrik Tosteberg Linköpings OK 00:42:49 42,93
50 Mattias Karlsson Växjö OK 00:44:55 48,62
51 Thomas Pettersson Attunda OK 00:45:32 50,28
52 Rikard Tynell Grycksbo IF OK 00:46:18 52,36
53 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 00:46:21 52,50
54 David Sundström Söderhamns OK 00:48:46 59,04
55 Albin Bergkvist OK Kåre 00:49:03 59,80
56 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:49:30 61,02
57 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:54:14 73,83
Anton Nilsson OK Tranan

Annonser

Bagheera