Svenska Orienteringsförbundet

DM, medel, Stockholm - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Per Mårtensson OK Ravinen 00:22:26 17,97
2 Hans Sundqvist Tullinge SK 00:22:59 20,23
3 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 00:23:21 21,73
4 Per Wollbrand OK Ravinen 00:24:14 25,36
5 Conny Strandberg Gustavsbergs OK 00:24:15 25,43
6 Kenneth Jönsson Tullinge SK 00:24:54 28,10
7 Ingemar Stenbeck IFK Lidingö SOK 00:24:58 28,37
8 Ulf Hansson Sundbybergs IK 00:25:01 28,57
9 Roland Sannicolo Täby OK 00:25:59 32,54
10 Anders Karlsson Snättringe SK 00:26:03 32,82
11 Jan Carlsson Söders-Tyresö 00:26:04 32,88
12 Fredrik Stenebo Attunda OK 00:26:18 33,84
13 Per Kallhauge Snättringe SK 00:26:29 34,59
14 Stefan Karlsson OK Ravinen 00:26:36 35,07
15 Björn Andersson Bredaryds SOK 00:26:44 35,62
16 Anders Björklund IFK Enskede 00:26:47 35,83
17 Ola Bovallius Järfälla OK 00:26:56 36,44
18 Erik Berggren Tullinge SK 00:27:00 36,72
19 Kalle Persson OK Österåker 00:27:01 36,78
20 Göran Längheim Tullinge SK 00:27:27 38,56
21 Jan-Olof Bogren Sundbybergs IK 00:27:46 39,86
22 Anders Thureson Hellas Orientering 00:27:50 40,14
23 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:27:51 40,20
24 Per Sjökvist Täby OK 00:27:59 40,75
25 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 00:28:06 41,23
26 Michael Granqvist OK Ravinen 00:28:14 41,78
27 Mats Carlsson Sundbybergs IK 00:28:26 42,60
28 Frank Steiner Järfälla OK 00:28:36 43,28
29 Jesper Lagerberg OK Södertörn 00:28:40 43,56
30 Göran Jonsson Sundbybergs IK 00:28:48 44,10
31 Pär Svensson Söders-Tyresö 00:28:52 44,38
32 Björn Axelsson Tullinge SK 00:29:02 45,06
33 Lars Klasson OK Ravinen 00:29:04 45,20
34 Per Franzén OK Södertörn 00:29:31 47,05
35 Mats Herbert Täby OK 00:29:51 48,41
35 Mats Bern Snättringe SK 00:29:51 48,41
37 Jonas Nylund Centrum OK 00:29:55 48,69
38 Peter Zetterström Söders-Tyresö 00:30:34 51,36
39 Erik Nylund Järfälla OK 00:30:40 51,77
39 Nils Eklöw OK Södertörn 00:30:40 51,77
41 Jonas Carlsson IFK Lidingö SOK 00:30:41 51,84
42 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:31:06 53,55
43 Per Wolgast Snättringe SK 00:31:10 53,82
44 Lennart Swahn Sundbybergs IK 00:31:29 55,12
45 Fredrik Morast Haninge SOK 00:31:37 55,67
46 Jan Lavén Gustavsbergs OK 00:32:15 58,27
47 Håkan Redtzer Attunda OK 00:32:34 59,57
48 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:33:12 62,17
49 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:33:18 62,58
50 Bo Lauri Snättringe SK 00:33:43 64,29
51 Douglas Lundin Skogsluffarnas OK 00:35:13 70,44
52 Göran Hellgren OK Södertörn 00:35:39 72,22
53 Johan Balck Täby OK 00:37:26 79,54
54 Urban Ståhl Sundbybergs IK 00:38:09 82,49
55 Magnus Hektor Järla Orientering 00:38:11 82,62
56 Johan Stridh Attunda OK 00:38:29 83,85
57 Stefan Martelius Attunda OK 00:38:45 84,95
58 Johan Sköld Järfälla OK 00:38:46 85,02
59 Eric Roller Järfälla OK 00:39:04 86,25
60 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:39:14 86,93
61 Kjell Nordqvist Waxholms OK 00:40:09 90,70
62 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:41:08 94,73
63 Oskar Nederheim Täby OK 00:45:39 113,27
64 Mats Karlsson Tullinge SK 00:49:40 129,76
65 Anders Önerud OK Ravinen 00:50:07 131,61
66 Ove Rinnbäck OK Ravinen 00:50:51 134,62
67 Anders Holmqvist Snättringe SK 00:51:43 138,18
68 Stefan Abrahamsson Sundbybergs IK 01:16:08 238,40
69 Christian Andersson Vallentuna-Össeby OL 01:34:26 300,00
Jan Stridh Skogsluffarnas OK

Annonser

Bagheera