Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #6, medel (WRE), med Bollnästräffen - H18 Elit2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Algot Najvik OK Pan-Kristianstad 00:24:44 20,56
2 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:25:55 25,04
3 Olle Sörqvist Markbygdens OK 00:26:00 25,35
4 Lukas Katvala Karlskrona SOK 00:26:03 25,54
4 Emil Jonsell IF Thor 00:26:03 25,54
6 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:26:05 25,67
7 William Nilsson Nyköpings OK 00:26:28 27,12
8 Erik Winbladh Karlskrona SOK 00:26:36 27,62
9 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:27:00 29,13
10 Hugo Lindbärg OK Södertörn 00:27:07 29,57
11 Mattias Kallhauge Snättringe SK 00:27:48 32,16
12 Måns Eriksson Östersunds OK 00:27:50 32,28
13 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:28:05 33,23
14 Joel Karnehed OK Roxen 00:28:07 33,35
15 Simon Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:28:15 33,86
16 Benjamin Langerak Järfälla OK 00:28:22 34,30
17 Ludvig Waktel Svaide Roma SOK 00:28:59 36,63
18 Anton Gliveson Ronneby OK 00:29:12 37,45
19 Carl Ekbring Kexholms SK 00:29:14 37,58
20 Rasmus Täck OK Hammaren 00:29:21 38,02
21 Axel Bergström OK Rodhen 00:29:29 38,52
22 Martin Granberg IFK Mora OK 00:29:38 39,09
23 Victor Bylund IF Thor 00:29:45 39,53
24 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 00:29:52 39,97
25 Matviy Khotyaintsev IF Thor 00:29:59 40,41
26 Björn Johansson Sundsvalls OK 00:30:05 40,79
27 Viktor Berg Leksands OK 00:30:12 41,23
28 Truls Lindholm Sundsvalls OK 00:30:26 42,11
29 Felix Silver Gävle OK 00:30:27 42,17
30 Tobias Karlsson Snättringe SK 00:30:37 42,80
31 Simon Törnqvist OK Ravinen 00:30:40 42,99
32 Oscar Modig OK Pan-Kristianstad 00:31:16 45,26
33 Hugo Bäsén IF Thor 00:31:20 45,51
34 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:31:53 47,59
35 Daniel Hellberg Lunds OK 00:31:56 47,78
36 Andreas Näslund Västerås SOK 00:32:08 48,54
37 William Ernlund OK Linné 00:32:15 48,98
38 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:33:13 52,63
39 Loke Östangård Gamleby OK 00:33:30 53,71
40 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:33:46 54,71
41 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:34:18 56,73
42 Noa Sjöstrand Västerås SOK 00:34:20 56,86
43 Oskar Persson Årsunda IF 00:35:44 62,15
44 Viktor Wallin OK Kåre 00:36:26 64,79
45 Oskar Enges Attunda OK 00:37:19 68,13
46 Harald Larsson Bergnäsets AIK 00:37:23 68,39
47 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:38:19 71,91
48 Edvin Nordström Täby OK 00:39:04 74,75
49 Gabriel Larsson Gammelstads IF 00:39:07 74,94
50 Nicolas Barboza Attunda OK 00:41:01 82,12
51 Klas Johansson OK Tranan 00:41:33 84,14
52 Reto Giezendanner IF Hagen 00:43:25 91,20
53 Jesper Nyström IF Thor 00:45:42 99,83
54 Gustav Nirvin Haninge SOK 00:48:27 110,22
Sixten Törnqvist Västerås SOK
Johan Lindman Finspångs SOK

Annonser