Svenska Orienteringsförbundet

Kinnekulledubbeln etapp 2 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alfred Pettersson Mullsjö SOK 00:12:43 18,96
2 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:12:48 19,56
3 Olle Bergstedt Markbygdens OK 00:13:20 23,43
4 Hugo Ström Mullsjö SOK 00:13:29 24,52
5 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:13:43 26,21
6 Jesper Johansson OK Löftan 00:13:58 28,02
7 Anton Karlsson Mariestads FK 00:14:23 31,05
8 Albin Falk Nyköpings OK 00:14:47 33,95
9 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:14:59 35,40
10 Casper Hedar OK Tor 00:15:00 35,52
10 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:15:00 35,52
12 Isak Anängen Nyköpings OK 00:15:01 35,64
13 Gustav Ohlin OK Tranan 00:15:14 37,21
14 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:15:18 37,70
15 Isak Olsson Stigsökarna 00:15:23 38,30
16 Aron Östangård Gamleby OK 00:15:30 39,15
17 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:15:40 40,36
18 Arvid Aronsson OK Kroppefjäll 00:15:41 40,48
19 Tamás Szüts Västerås SOK 00:15:54 42,05
20 Joel Magnusson OK Tor 00:15:57 42,41
21 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:16:23 45,56
22 Pontus Lindgren Västerås SOK 00:16:24 45,68
23 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:16:31 46,53
24 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:16:32 46,65
25 Albin Persson Halmstad OK 00:16:38 47,37
26 Hampus Nyholm Strängnäs-Malmby OL 00:16:45 48,22
27 Linus Boström OK Alehof 00:16:49 48,70
28 Gustav Östensson OK Tranan 00:17:00 50,03
29 Gustav Svärdhagen Lidköpings VSK 00:17:09 51,12
30 Martin Sandqvist Västerås SOK 00:17:10 51,24
31 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:17:12 51,48
32 Hugo Frisk Västerås SOK 00:17:20 52,45
33 Arvid Lundqvist Halmstad OK 00:17:36 54,39
33 Oskar Källman OK Hällen 00:17:36 54,39
35 Tobias Sjöstedt OK Måsen 00:18:16 59,22
36 Joel Ingemarsson Hestra IF 00:18:21 59,83
37 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:18:30 60,91
38 Felix Abrahamsson Halmstad OK 00:18:32 61,16
39 Olle Elfström OK Orinto 00:18:37 61,76
40 Anton Holm OK Djerf 00:19:57 71,43
41 Ola Eklund Katrineholms OK 00:19:58 71,56
42 Johan Vestin OK Tor 00:21:07 79,90
43 Erik Jonsson Strängnäs-Malmby OL 00:21:47 84,74
44 Gustav Bohman OK Orinto 00:23:18 95,74
45 Christoffer Wall Mariestads FK 00:23:41 98,52
46 Marcus Ragnarsson Markbygdens OK 00:24:44 106,14
47 Gustav Carlsson Kvillebyns SK 00:29:03 137,46

Annonser