Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, sprint - H16-GM

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alfred Pettersson Västergötlands OF 00:15:22 14,63
2 Leo Johansson Östergötlands OF 00:15:59 18,20
3 Olof Ljunggren Östergötlands OF 00:16:11 19,35
4 Hugo Djurstedt Smålands OF 00:16:28 20,99
4 Hugo Ström Västergötlands OF 00:16:28 20,99
6 Jakob Wolfram Smålands OF 00:16:30 21,19
7 Samuel Pihlström Göteborgs OF 00:16:35 21,67
7 Olle Bergstedt Västergötlands OF 00:16:35 21,67
9 Emanuel Herberthson Östergötlands OF 00:16:37 21,86
10 Viktor Waernqvist Östergötlands OF 00:16:41 22,25
11 Hugo Setthagen Västergötlands OF 00:16:53 23,40
12 Carl Josefsson Göteborgs OF 00:16:54 23,50
13 Linus Lundberg Smålands OF 00:17:03 24,37
14 Linus Kristiansson Västergötlands OF 00:17:13 25,33
15 Hugo Jakobsson Smålands OF 00:17:24 26,40
16 Axel Orrhede Skånes OF 00:17:41 28,04
17 Mattis Persson Smålands OF 00:17:47 28,61
18 Albin Kronkvist Skånes OF 00:17:52 29,10
19 Jakob Zäll Skånes OF 00:18:11 30,93
20 Emil Öhlund Smålands OF 00:18:16 31,41
21 Arvid Westerberg Östergötlands OF 00:18:23 32,09
22 Erik Hogedal Göteborgs OF 00:18:27 32,47
23 Duncan Robertson Gotlands OF 00:18:41 33,82
24 Gustav Östensson Västergötlands OF 00:18:48 34,50
25 Albin Toll Smålands OF 00:19:07 36,33
26 Adrian Skobe Smålands OF 00:19:12 36,81
27 Noah Bechtel Hallands OF 00:19:20 37,59
28 Simon Olsson Skånes OF 00:19:32 38,74
29 Simon Giselsson Blekinge OF 00:19:39 39,42
30 Edvin Nilsson Gotlands OF 00:20:02 41,64
31 August Abrahamsson Västergötlands OF 00:20:04 41,83
32 Edvin Strandberg Smålands OF 00:20:37 45,01
33 Povel Hedberg Skånes OF 00:21:03 47,52
34 Aron Thorén Blekinge OF 00:21:07 47,91
35 Adrian Vartia Hallands OF 00:21:12 48,39
36 Pontus Eriksson Skånes OF 00:21:26 49,74
37 Axel Berglund Västergötlands OF 00:21:31 50,22
38 Tobias Erixon Västergötlands OF 00:21:55 52,54
39 Joar Tryggö Västergötlands OF 00:22:11 54,08
40 Mattias Österdahl Gotlands OF 00:22:15 54,47
41 Mattias Levin Gotlands OF 00:22:30 55,91
42 Albin Lindgren Gotlands OF 00:22:47 57,55
43 Jacob Moberg Skånes OF 00:23:46 63,24
44 Simon Svahn Smålands OF 00:24:09 65,46
45 Erik Hansson Blekinge OF 00:25:15 71,83
46 Axel Eriksson Hallands OF 00:26:38 79,84
Per Nordholm Göteborgs OF

Annonser