Swedish Orienteering Federation

Götalandsmästerskapen, sprint - H15-GM

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Karl Petersén Smålands OF 00:14:26 17.87
2 Axel Elmblad Smålands OF 00:14:46 20.00
3 Frantisek Svetnicky Blekinge OF 00:15:11 22.66
4 Emil Axelsson Göteborgs OF 00:15:33 25.00
5 Arvid Aronsson Bohuslän-Dals OF 00:15:35 25.21
6 Jesper Johansson Hallands OF 00:15:36 25.32
7 Axel Nalbin Västergötlands OF 00:15:41 25.85
8 Aron Östangård Smålands OF 00:15:47 26.49
9 Viktor Jellvert Börjeson Göteborgs OF 00:16:08 28.73
10 Hugo Mandinger Västergötlands OF 00:16:11 29.05
11 Felix Bäckstäde Gotlands OF 00:16:20 30.00
12 Anton Gunnarsson Smålands OF 00:16:29 30.96
13 Arvid Blomster Blekinge OF 00:16:32 31.28
14 Maxim Omelchenko Blekinge OF 00:16:44 32.56
15 Oscar Wall Jungbjer Göteborgs OF 00:16:52 33.41
16 Isak Hagberg Smålands OF 00:16:54 33.62
17 Felix Drejmo Göteborgs OF 00:16:57 33.94
18 Mattis Nilsson Östergötlands OF 00:17:06 34.90
19 Gustav Ohlin Västergötlands OF 00:17:07 35.01
20 Jakob Gunnarsson Göteborgs OF 00:17:09 35.22
21 Arvid Kronmar Blekinge OF 00:17:17 36.07
22 Gabriel Öhgren Göteborgs OF 00:17:23 36.71
23 Albin Persson Hallands OF 00:17:48 39.37
24 Nils Grimbeck Göteborgs OF 00:17:49 39.48
25 Jakob Wilhelmsson Blekinge OF 00:17:51 39.69
26 Erik Ingemarsson Västergötlands OF 00:17:56 40.22
27 Rasmus Johansson Fjordside Göteborgs OF 00:17:57 40.33
28 Adam Lindblom Skånes OF 00:17:59 40.54
29 Melker Andersson Skånes OF 00:18:00 40.65
30 Fabian Vallerius Smålands OF 00:18:01 40.75
31 Carl Ås Skånes OF 00:18:05 41.18
32 Simon Nordberg Göteborgs OF 00:18:23 43.10
33 Erik Åkesson Smålands OF 00:18:25 43.31
34 Viggo Johansson Skånes OF 00:18:42 45.12
35 Johan Vinblad Skånes OF 00:19:12 48.31
36 Sixten Ekbladh Smålands OF 00:19:53 52.68
37 Malte Eveborn Östergötlands OF 00:19:58 53.21
38 Ludvig Carlbom Västergötlands OF 00:20:13 54.81
39 Arvid Lundqvist Hallands OF 00:20:15 55.02
40 Erik Nilsson Gotlands OF 00:22:02 66.41
41 Fabian Andersson Blekinge OF 00:22:20 68.33
42 Ludvig Classon Östergötlands OF 00:22:26 68.96
43 Melvin Nilsson Skånes OF 00:22:33 69.71
Albin Nilsson Blekinge OF

Advertisements

OOCup 2022