Svenska Orienteringsförbundet

Götalandsmästerskapen, sprint - H14-GM

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Björk Västergötlands OF 00:12:37 24,53
2 Noel Braun Smålands OF 00:13:10 28,84
3 Anton Carlsson Västergötlands OF 00:13:13 29,24
4 Johan Mårtensson Västergötlands OF 00:13:24 30,67
5 Casper Skepp Göteborgs OF 00:13:49 33,94
6 Viktor Gunnarsson Smålands OF 00:14:07 36,29
7 Anton Törnqvist Blekinge OF 00:14:25 38,64
8 Lukas Larsson Västergötlands OF 00:14:27 38,90
9 Anton Kastrup Göteborgs OF 00:14:31 39,42
10 Mattias Öhlund Smålands OF 00:14:34 39,81
11 Loke Hedberg Skånes OF 00:14:37 40,20
11 William Sturesson Göteborgs OF 00:14:37 40,20
13 Hugo Ericsson Smålands OF 00:14:43 40,99
14 Agust Kronkvist Skånes OF 00:15:09 44,38
15 Oscar Hultgren Smålands OF 00:15:13 44,91
16 Hugo Larsson Blekinge OF 00:15:16 45,30
17 Fritjof Aderstedt Althoff Göteborgs OF 00:15:26 46,60
17 Willy Fjällborg Bohuslän-Dals OF 00:15:26 46,60
19 Emil Jägstedt Hallands OF 00:15:34 47,65
20 Edvin Henrysson Västergötlands OF 00:15:35 47,78
21 Albin Hjellström Smålands OF 00:15:46 49,21
22 Albin Nyqvist Göteborgs OF 00:15:54 50,26
23 Isak Fransson Smålands OF 00:15:57 50,65
24 Alfred Erdelius Hallands OF 00:16:00 51,04
25 Folke Svangren Gotlands OF 00:16:02 51,30
26 Edvin Selin Skånes OF 00:16:04 51,57
27 Sverre Röjgård Östergötlands OF 00:16:07 51,96
28 Olle Kallerbäck Smålands OF 00:16:11 52,48
29 Hugo Unosson Smålands OF 00:16:14 52,87
30 Valter Fredriksson Östergötlands OF 00:16:20 53,65
31 Erik Johansson Skånes OF 00:16:22 53,92
32 Alex Johansson Hallands OF 00:16:33 55,35
33 Axel Bechtel Hallands OF 00:16:36 55,74
34 Alfred Ahltin Skånes OF 00:16:40 56,27
35 Samuel Böke Västergötlands OF 00:16:41 56,40
36 Felix Gustafsson Skånes OF 00:16:42 56,53
37 Filip Håkansson Blekinge OF 00:16:47 57,18
38 Johan Lund Bohuslän-Dals OF 00:17:18 61,23
39 Albin Weiden Skånes OF 00:17:25 62,14
40 Isak Liljeholm Smålands OF 00:17:39 63,97
41 Fabian Odén Hallands OF 00:17:45 64,75
42 Erik Ling Smålands OF 00:18:35 71,28
43 Ivar Helmersson Skånes OF 00:18:36 71,41
44 Emil Viktorsson Blekinge OF 00:18:44 72,46
45 Jakob Moberg Hallands OF 00:19:48 80,82
46 Melker Andersson Bohuslän-Dals OF 00:19:59 82,25
47 Arvid Ekström Bohuslän-Dals OF 00:20:07 83,30
48 Adam Österdahl Gotlands OF 00:20:47 88,52
49 Filip Jennerstrand Smålands OF 00:21:08 91,26
50 Klas Ljungqvist Skånes OF 00:21:38 95,18
51 Stellan Gradin Skånes OF 00:21:40 95,44
Lucas Treldal Skånes OF

Annonser

OOCup 2022