Svenska Orienteringsförbundet

SM, sprint, individuell, final - H21 final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 00:15:07 1,30
2 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:15:09 1,46
3 Gustav Bergman OK Ravinen 00:15:17 2,12
4 Eric Börjeskog Södertälje-Nykvarn OF 00:15:38 3,85
5 Oskar Sjöberg OK Linné 00:15:43 4,26
6 Gernot Kerschbaumer OK Pan-Kristianstad 00:15:54 5,16
7 Max Peter Bejmer IFK Göteborg 00:16:08 6,31
8 Erik Berzell Järla Orientering 00:16:11 6,56
9 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:16:18 7,14
10 Rasmus Elmelid Linköpings OK 00:16:23 7,55
11 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 00:16:24 7,63
11 Kalle Bergman OK Ravinen 00:16:24 7,63
13 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 00:16:26 7,80
14 Rassmus Andersson OK Linné 00:16:30 8,12
15 Joakim Svensk Stora Tuna OK 00:16:31 8,21
16 Jakob Enmark Södertälje-Nykvarn OF 00:16:37 8,70
17 Andreas Hall Järla Orientering 00:16:38 8,78
18 Daniel Attås OK Tisaren 00:16:44 9,28
19 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:16:45 9,36
20 Jens Rönnols Järla Orientering 00:16:51 9,85
21 Oskar Andrén OK Tisaren 00:16:57 10,34
22 Emil Kalered OK Denseln 00:17:00 10,59
23 Mathias Hallmén OK Denseln 00:17:03 10,84
24 Olle Kalered OK Denseln 00:17:05 11,00
25 Oskar Daniels Attunda OK 00:17:11 11,50
26 Love Berzell OK Ravinen 00:17:12 11,58
27 Erik Martinsson Linköpings OK 00:17:16 11,91
27 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 00:17:16 11,91
29 Jonas Merz Göteborg-Majorna OK 00:17:19 12,15
30 Ludvig Eriksson Kils OK 00:17:20 12,24
30 Jonas Lundgren Linköpings OK 00:17:20 12,24
32 Emil Granqvist OK Ravinen 00:17:22 12,40
33 Johan Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:17:29 12,98
34 Albert Mollén OK Denseln 00:17:31 13,14
35 Rasmus Svantesson OK Pan-Kristianstad 00:17:41 13,96
36 Erik Andersson OK Orion 00:17:48 14,54
37 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:18:08 16,18
37 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 00:18:08 16,18
39 Robbie Anderson Göteborg-Majorna OK 00:18:30 17,99
40 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:18:33 18,24

Annonser