SM, sprint, individuell, kval - H18 kval A
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
August Mollén
|
OK Denseln |
00:12:02 |
7,57 |
|
2 |
Kristoffer Tengroth
|
Sundbybergs IK |
00:12:27 |
10,37 |
|
3 |
Axel Granqvist
|
OK Ravinen |
00:12:44 |
12,27 |
|
4 |
Oskar Nyman
|
OK Tyr |
00:12:47 |
12,61 |
|
5 |
Emil Björnlinger
|
IK Hakarpspojkarna |
00:12:55 |
13,50 |
|
6 |
Olle Grywenz
|
OK Linné |
00:12:59 |
13,95 |
|
7 |
Oskar Forsberg
|
Tullinge SK |
00:13:00 |
14,06 |
|
8 |
Andreas Gustafsson
|
IK Hakarpspojkarna |
00:13:01 |
14,18 |
|
9 |
Felix Axelsson
|
Markbygdens OK |
00:13:15 |
15,74 |
|
10 |
William Lundstedt
|
Mullsjö SOK |
00:13:16 |
15,86 |
|
11 |
Andreas Jonsson
|
OK Orion |
00:13:19 |
16,19 |
|
12 |
Eskil Tryggö
|
Trollhättans SOK |
00:13:23 |
16,64 |
|
13 |
Lukas Granstedt
|
IK Hakarpspojkarna |
00:13:33 |
17,76 |
|
14 |
Albin Andersson
|
Tullinge SK |
00:13:35 |
17,98 |
|
14 |
Daniel Bogren
|
IF Hagen |
00:13:35 |
17,98 |
|
16 |
Lukas Olm
|
Kils OK |
00:13:43 |
18,88 |
|
17 |
Hugo Lindbärg
|
OK Södertörn |
00:13:44 |
18,99 |
|
18 |
Georg Eklöw
|
OK Södertörn |
00:13:45 |
19,10 |
|
19 |
Noel Waldenfjord
|
Järfälla OK |
00:13:46 |
19,22 |
|
20 |
Tim Johansson
|
FK Friskus-Varberg |
00:13:51 |
19,78 |
|
21 |
Jonathan Uller
|
Kils OK |
00:13:55 |
20,22 |
|
21 |
Olle Hedman
|
IF Hagen |
00:13:55 |
20,22 |
|
23 |
Sandro Schmid
|
OK Linné |
00:14:02 |
21,01 |
|
24 |
Oskar Enges
|
Attunda OK |
00:14:08 |
21,68 |
|
25 |
Lukas Katvala
|
Karlskrona SOK |
00:14:14 |
22,35 |
|
25 |
Axel Halvarsson
|
Karlskrona SOK |
00:14:14 |
22,35 |
|
27 |
Matviy Khotyaintsev
|
IF Thor |
00:14:16 |
22,58 |
|
28 |
Ludvig Hallabro
|
Hässleholms OK |
00:14:21 |
23,14 |
|
29 |
Simon Freyland
|
Eksjö SOK |
00:14:22 |
23,25 |
|
30 |
Fredrik Stenbeck
|
OK Österåker |
00:14:25 |
23,59 |
|
31 |
Marcus Carlsson
|
IF Hagen |
00:14:33 |
24,48 |
|
32 |
Oscar Stomberg
|
IF Hagen |
00:14:37 |
24,93 |
|
33 |
Pontus Bierfeldt
|
Ärla IF |
00:14:44 |
25,71 |
|
34 |
Simon Törnqvist
|
OK Ravinen |
00:16:41 |
38,82 |
|
35 |
Viktor Wallin
|
OK Kåre |
00:17:11 |
42,18 |
|
36 |
Martin Skärlén
|
Haninge SOK |
00:17:37 |
45,09 |
|
37 |
Hugo Dalhammer
|
OK Roxen |
00:18:00 |
47,67 |
|
38 |
Nicolas Barboza
|
Attunda OK |
00:22:32 |
78,13 |